Bilgi Zamanı

Spor araç ve gereçlerini kullanırken sağlığımızı koruyucu ne gibi önlemler almalıyız

Spor araç ve gereçlerini kullanırken sağlığımızı koruyucu ne gibi önlemler almalıyız
06 Mayıs 2014 - 13:53 'de eklendi ve 1615 kez görüntülendi.

Spor yaparken nelere dikkat etmeliyiz, bu yazımızda spor araç ve gereçlerini kullanırken sağlığımızı koruyucu ne gibi önlemler almalıyız hakkında kısa bilgi vereceğiz.

Spor yapmak her insanın sağlıklı bir yaşam sürmesi için gerekli bir aktivitedir. Spor yapmanın keyfi gün geçtikçe artmaktadır. Çünkü farklı spor branşları gelişmekte ve insanlar spor aletlerine her geçen gün daha da yakınlaşmaktadır. Ancak spor yapmanın da belli kuralları vardır. Spor yaparken bir taraflarımızı incitebilir ve sağlıklı yaşamak isterken daha kötü durumlara düşebiliriz. Bu nedenle almamız gereken belli başlı önlemler vardır. Mesela spor yapacağımız branşa göre düşme tehlikemiz varsa kask, dizlik ve omuzluk kullanabiliriz. Spor yaparken yanımızda bazı ağrı kesici, kas gevşetici ve bunun gibi kremlerle ilaçları bulundurabiliriz. Spor yapmadan önce spor yapacağımız aletleri kullanırken mutlaka bilinçli davranmalı ve aletlerin nasıl kullanıldığı hakkında yapılan açıklamaları dinlemeli veya varsa okumalıyız. Spor aletlerinin kullanımı profesyonel hocalar eşliğinde olmalıdır. Eğer bu aletlerde kendi başımıza çalışma yaparsak sakatlanma ve yaralanma riskimiz olabilir. Bu nedenle spor yaparken mutlaka kurallara uygun hareket etmeli, önce kendi sağlığımızı düşünmeliyiz.

indir (2)

Spor Aletlerin Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER