Bilgi Zamanı

Spor Akademisi Nedir Nasıl Girilir

Spor Akademisi Nedir Nasıl Girilir
29 Nisan 2014 - 19:00 'de eklendi ve 3364 kez görüntülendi.

Spor akademisi nedir , spor akademisine nasıl girilir ? bilgizamani.net, Spor akademisi hakkında bilgi veriyor. Spor akademisi, spor liselerini bitirenler, sporcu olmak isteyenler veya antrenör olmak isteyenlerin eğitim almak için gittiği üniversitelerdir. Eskiden bu okullar tek bir alandan eğitim verirken, günümüzde birçok üniversitenin spor akademisi bölümü bulunmaktadır. Spor akademisi, öğrencileri birçok spor dalını öğretip, başarıya ulaşmaları için eğiten kurumlardır. Tek bir alanda değil, birçok alanda öğrencinin başarılı olmasını sağlamak hedeflenmektedir. Beden eğitimi öğretmenleri, spor koçları bu akademide eğitim gördükten sonra işe başlamaktadır.

Spor akademisine giriş için YGS sınavında taban puanı geçmek şarttır. Ancak bu taban puanı geçen kimsenin istediği üniversiteye gidebileceğini göstermemektedir. Bir öğretmenlik tercihi yaparken üniversiteye göre puan değişimi oluyorsa, spor akademilerinde de tercih edilen üniversiteye göre taban puanları fark etmektedir. Spor akademisini giriş için sadece sınav puanı da yeterli değildir. Spor akademisi dinamik ve yetenekli gençlerin tercih edildiği bir platformdur. Bu yüzden de mülakat adını verdiğimiz çeşitli parkurlarda belirli şartları tamamlayan kişiler bu akademide okumaya hak kazanırlar. Bu mülakatta başarısız olan kişiler sınav puanı ne kadar yüksek olursa olsun bu okullarda okuyamazlar. Aynı zamanda bu akademilerde okuyabilmek için ciddi sağlık problemlerinin de olmaması gerekir. Yani bu akademiye girişler şartlı ve zorludur.

Spor akademilerinde puanlamada ve alımlarda önceliklerde vardır. Milli oyuncular veya belirli bir dalda şampiyon olmuş oyuncular alınırken öncelik tanınmaktadır. Spor akademisi hakkında bilgi verdik.

bilgizamani.net

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 2 Yorum )

  • mine ;

    spor akademisi bencede zor gibi

    03 Ekim 2013 15:22
  • Ahmet ;

    Spor akademisine girmek için çok yetenekli olmak gerekiyor sanırım

    23 Ocak 2013 04:58