Bilgi Zamanı

Söz Var İş Bitirir Söz Var Baş Yitirir Deyiminin Anlamı

Söz Var İş Bitirir Söz Var Baş Yitirir Deyiminin Anlamı
13 Şubat 2015 - 12:35 'de eklendi ve 618 kez görüntülendi.

Söz var iş bitirir söz var baş yitirir bize verdiği ders konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Her insanın bir aklı, bir iradesi vardır. İnsanlar, günlük hayatlarını sosyal bir çevrenin içinde geçirirler. Her gün belkide binlerce insanla iletişim kurarlar ve etkileşim içine girerler. Aslında insanlar iletişim kurdukları insanlara karşı ağızlarından çıkardıkları her söz için ya da gösterdikleri her türlü davranış için sorumludurlar.

İnsanlar her gün binlerce kişiye bir çok cümle kurarlar ve bir çok kişi ile diyalog içinde olurlar. Kimi insanlar çevrelerinde iletişime girdiği insanlara söylediği cümlelere dikkat ederken kimi insanlarsa iletişim kurduğu insanlara ne dediklerini ve dediklerinin nereye varacağını hiç düşünmezler.

Kimi insanlar, çevrelerine öyle cümleler kurar ki bu cümleleriyle olmayacak işlerini hallederler ve çevrelerinde bir saygıya tabii tutulurlar. Ancak kimi insanlar da düşünmeden öyle cümleler kurarlar ki bir çok işin sona ermesine hatta ve hatta insanların ölmesine bile neden olmaktadır. Böyle durumlar için “Söz var iş bitirir söz var baş yitirir” deyimi kullanılmaktadır.

Söz Var İş Bitirir Söz Var Baş Yitirir İle İlgili Kompozisyon Örneğimiz Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER