Bilgi Zamanı

Sosyal Medyanın Önemi

Sosyal Medyanın Önemi
07 Ocak 2013 - 17:48 'de eklendi ve 3208 kez görüntülendi.

Sosyal medya dediğimizde akla direkt yazılı ve görsel medya gelmektedir. Lakin bu aklınıza gelen medya türlerinin 4’e 5’e katlayabilecek güçte olan sosyal medyanın gücünü ülkemiz henüz tam kavrayamadı. Arap baharı olarak nitelendiren olayların patlak verdiği yer herhangi bir örgüt veya gazete değil sosyal medyadır. Twitter üzerinden toplanan ve isyan başlatan halkı durduramayan diktatörler mutlak sonla karşı karşıya kalmıştır. Ülkemizde internete karşı getirilmeye çalışılan sansürler her zaman eksik kalacaktır. Çünkü internet dünyası o kadar geniş ki neresini engelleyebilirsin ki en fazla yapabileceğini interneti komple hayatından silip atmak olur o da artık bizi 6. Dünya ülkeleri sıralaması yapmaya zorlar.

sosyalmedya

Sosyal medya konusunda büyük şirketler ve Türkiye’deki normal şirketler artık çalışmalar yapmaya başladı. Youtube üzerinden reklamlar yayınlayarak veyahut ta Facebook’ta kampanyalar yaparak kendilerini internet aleminde tanıtmaya çalışan şirketlere bir göz atalım isterseniz.

Dünya’nın en büyük hazır gıda şirketleri Burger King ve McDonalds kendilerini sosyal medyada buluyor. Dominos Pizza veya Pizza Hut gibi yüksek satışa sahip şirketlerde sosyal medyayı iyi kullanıyorlar. Çünkü TV’den kazanabilecek (tüm kanallara aynı anda reklam geçsek) 50 milyon insandan %25’i ancak kazanabilir. Bu rakam da 12,5 milyon kişi eder. Tabii ki bu kişilerin çocuk veya sipariş verme durumu gerçekten düşük oranlar içerisindedir. Sosyal medyada ise durum biraz farklı küçük indirimlerle insanları kredi kartı ile resmen almaya zorlayabilir ve milyarlarca insana ulaşabilirsiniz.

bilgizamani.net

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • AYBEN ;

    84,35 TAKTİRMİ YOKSA TEŞEKKÜRMÜ

    24 Ocak 2013 08:55