Bilgi Zamanı

Sivas’ta Bulunan Balıklı Göl Kaplıcaları En Çok Japonlar Tarafından Tercih Ediliyor

Sivas’ta Bulunan Balıklı Göl Kaplıcaları En Çok Japonlar Tarafından Tercih Ediliyor
28 Şubat 2016 - 20:31 'de eklendi ve 800 kez görüntülendi.

Ülkemizde bulunan Sivas ilinin balıklı doğal kaplıcaları birçok insan tarafından umut olarak görülüyor. Japonlar, ise bu bu balıklı doğal kaplıcalarını en çok değerlendiren vatandaşlardan oluyor. Peki Sivas ilinde bulunan bu balıklı doğal kaplıcalarının hangi hastalığa iyi geldiğini biliniyor? Balıklı doğal kaplıcalarının sağlığa nasıl bir getirisi bulunuyor? Bu ve buna benzer bir takım sorulara cevap bulmak ya da bu konuya ilişkin çok daha fazla bilgiyi edinmeniz adına, sizler için yayımlamış olduğumuz bu Sivas’ta Bulunan Balıklı Doğal Kaplıcaları En Çok Japonlar Tarafından Tercih Ediliyor adlı yazımızı okumanızı tavsiye etmekteyiz.

Sedef hastalığı için balıklı doğal kaplıcalarının tercih edildiği belirtiliyor. Japonlar da en çok sedef hastalığına çare aramak için bu balıklı doğal kaplıcalarını ziyaret ediyor. Japonlar’da doktor balıklar olarak adlandırılan bu balıklı doğal kaplıcaların, sedef tedavisinde olumlu etkisinin olduğu söyleniyor. Bu konu ile ilgili AA muhabirine açıklama yapan Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü olan Ömer Tontuş, her termal sağlık turizmi içerisinde faaliyet göstermekte olan tesislerin gezildiğini ve bu tesislere en çok hangi ülkeden misafir geldiğinin tespitinin yapıldığını söylüyor.

Japonya’da sedef hastalığının önemli bir sorun olduğu göz önünde bulundurulursa, Japonlar’ın Sivas’ta bulunan balıklı doğal kaplıcalarına ziyaretlerinin fazla olması olası bir durum olarak değerlendiriliyor. Japonlar’ın Sivas’ta bulunan balıklı doğal kaplıcalarından çok memnun oldukları ve sedef hastalığına iyi geldiğini düşündükleri yapılan açıklamalar arasında bulunuyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER