Bilgi Zamanı

SIM Kart Tarihe Karışıyor Yerine eSIM Geliyor

SIM Kart Tarihe Karışıyor Yerine eSIM Geliyor
26 Şubat 2016 - 1:40 'de eklendi ve 676 kez görüntülendi.

Uzaktan erişimi sağlanan gömülü olan eSIM kart için, operatörler, telefon üreticileri ve SIM kart üreticileri çalışmalar yapmaya başladı. Çok fazla kişi tarafından kullanılan SIM kartlar artık ortadan kalkıyor. Onun yerine eSIM isimli bir teknoloji geliyor. Peki eSIM ne işe yarar? eSIM’i nerelerde kullanabiliriz? eSIM’in sim karttan farkı ne olacak? Bu ve buna benzer birçok soruya cevap bulmak istiyor ya da eSIM’e dair daha fazla bilgi öğrenmek istiyorsanız sizin için yayınlamış olduğumuz bu haberimizi okumanızı tavsiye ederiz.

 

Şimdilik sadece giyilebilir bir takım cihazlar ile tabletlerde kullanılacak.  eSIM adlı teknoloji ile birden çok cihazın uzaktan kullanımı gerçekleştirilecek. Mobil Dünya Kongresi yani Mobile World Congress-MWC 2016 adlı kongrede dünya geleceği ile yeni teknoloji ürünlerinden bahsedilecek olup bu hakkında konuşulacak teknoloji ürünlerinden birinin de eSIM olacak. Bir diğer adı gömülü SIM kart olan eSIM, Mobil Dünya Kongresi yani Mobile World Congress-MWC 2016 adlı kongrede dikkat çeken konulardan biri olarak belirtiliyor. İlk başta yalnızca giyilebilir cihazlar ile tabletler üzerinde kullanılacağı yapılan açıklamalar arasında bulunmaktadır. Apple ile bazı cihaz üreticileri operatörler tarafından dağıtımı yapılan fiziksel SIM kartların yeterli olmadığına dikkat çekiyor.

Gerçekleştirilecek olan bu projede, birçok teknolojik alete eSIM yerleştirmesi yapılacak. Bu şekilde her tüketiciye ait bir kablosuz erişim kimliği bulunacak. eSIM uygulamasının çok yakında kullanılabileceği ise yapılan açıklamalar arasında bulunmaktadır.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER