Bilgi Zamanı

Sigaranın Bireye ve Topluma Zararları

Sigaranın Bireye ve Topluma Zararları
31 Ocak 2015 - 16:41 'de eklendi ve 733 kez görüntülendi.

Sigaranın bireye zararları konusunda bilgi vermek için sizlere bu yazımızı hazırladık.

Günümüzde sigara kullanımı oldukça artmıştır. Her ne kadar zararlı olsa da günümüzde kullanımı her geçen gün artan sigara, kullanan kişiye ve çevreye geri dönüşü olmayacak zararlar vermektedir.

Sigaranın bireye zararları;

– Sigara yüzünden en çok akciğerler olumsuz yönde etkilenir ve zarar görür.

– Sigara içen kişilerde kan dolaşımı yavaşlar ve kalp krizi riski daha da artar. Kan daha az oksijen taşır ve vücut diğer kişilere göre daha çok kansere davetiye çıkarır.

– Sigara kullanan kişilerin uyku düzeni bozulur ve görme, işitme duyularında aksamalar yaşanabilir.

– Sigaranın kullanan kişiye ve çevresindekilere sağlık yönünden zararları olduğu kadar maddi olarak da kişilere zarar vermektedir.

Sigaranın topluma zararları;

Sigara, her ne kadar içen kişiye zarar verse de çevresindeki insanlara ve dolayısıyla topluma da zarar vermektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda çıkan yangınların %70 oranında sigara kaynaklı çıktığı saptanmıştır. Bunun dışında sağlık konusunda da ciddi zararları olmaktadır. Toplumda kullanmayan kişiler olsa dahi bu kişiler pasif içici olarak sigara içilen ortamlarda bulunduklarında içen kişiden daha fazla zarar görmektedirler.

Sigaranın Birey ve Toplum Üzerindeki Zararları Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER