Bilgi Zamanı

SGK Diş Telini Karşılıyor mu?

SGK Diş Telini Karşılıyor mu?
16 Aralık 2013 - 20:00 'de eklendi ve 1346 kez görüntülendi.

SGK diş telini karşılıyor mu? Sgk diş telinin ne kadarını karşılıyor 2013? Sgk diş teli ödemeleri, Sgk diş teli fiyatları ne kadar kaç tl?

Özellikle çocuklar için diş teli tedavisi sıkça uygulanan bir yöntem. Anne ve babalar bu yüzden çocuklarının diş teli masraflarının SGK tarafından karşılanıp karşılanmadığını bilmiyorlar. Sitemize gelen yoğun sorular üzerine araştırma yaptık ve SGK’nın diş teli ücretini karşılayıp karşılamadığını öğrendik. SGK diş telini karşılıyor mu sorusunun cevabı haberimizde.

SGK sadece 18 yaşın altındaki çocukların ortodonti (diş teli) tedavilerini karşılıyor. 18 yaşını dolduran kişilerin diş teli ücretleri sigorta tarafından karşılanmıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliğinin 4.5.1. Diş Tedavileri” maddesinin 4. Fıkrasında (Değişik: RG-1 /8/2013-28725) yer alan,konuyla ilgili hüküm: “18 yaşını doldurmuş kişilerin ortodontik diş tedavilerine ilişkin giderler SGK tarafından ödenmez.”

18 yaşın altında kalanlar genel sağlık sigortası kapsamında yer aldığı için 5510 sayılı kanuna göre ortodontik 1,2,3 tedavileri, ortodontik cerrahi tedavileri ve buna benzer diğer tedaviler SGK tarafından karşılanıyor. Ayrıca tanıya dayalı ortodontik tedavileri kurumca karşılanmaktadır.

sgklogo

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER