Bilgi Zamanı

Şehitler Haftası İle İlgili Yazı

Şehitler Haftası İle İlgili Yazı
12 Mart 2014 - 23:49 'de eklendi ve 917 kez görüntülendi.

Şehitler haftası kompozisyon, bu yazımızda sizlere şehitler haftasıyla ilgili kısa yazı örneği paylaşıyoruz.

Şehit Arapça’da Allah ve din uğruna ölen kişi anlamına gelmektedir. Şehitliğin dini açıdan büyük bir önemi vardır. Çünkü Allah, şehitlerin cennette peygamberlerden sonra en yüksek makamda misafir edileceklerini belirtmiştir.

Ülkemiz için şehitlik ise ayrı bir öneme sahiptir. Atalarımız İslam’ın nurlu ışığını Dünya’nın dört bir yanında yaymak ve vatanının yabancılardan korumak adına savaşmış ve bu uğurda şehit olmuştur. Özellikle Milli Mücadele dönemine bakılacak olursa atalarımızın düşmanlara topraklarımızı bırakmaması ve gelecek kuşakların esir bir şekilde yaşamasını istememesi uğruna hayatlarını feda ettiklerini göreceksiniz. İşte bu yüzden özellikle ülkemizde şehitliğin önemli bir yeri vardır.

Sadece askerlek ve polisler değil, görevi başında hayatını kaybeden ve hayırlı bir iş yolunda ölenler de şehit olarak kabul edilmektedir. Yani öğretmenler, doktorlar ve bunun gibi nice memur da görevleri sırasında hayatlarını kaybettikleri zaman şehit olarak kabul edilmişlerdir.

Şehitler vatanı uğruna iyi şeyler yapabilmek yolunda canlarını ortaya koyan kimselerdir. Bu nedenle hem onların aziz ruhunun rahat olması için, hem de geride kalan ailelerinin rahat bir hayat yaşaması için ülkece onlara destek olmalıyız. Zaten birçok kamu projesinde ve polislik, askerlik ve bunun gibi memurluk mesleklerinde şehit ve gazi ailelerinin çocuklarına ve yakınlarına öncelik tanınmaktadır. Ayrıca şehitlerimizin bir kez daha hatırlanıp saygıyla anılması açısından 14-20 Nisan tarihi Şehitler Haftası olarak ilan edilmiştir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diler, geride bıraktıkları aile ve yakınlarına baş sağlığı ve sabır dileriz.

 

Şehitler Haftasıyla İlgili Kısa Yazı Örneği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER