Bilgi Zamanı

Samsun’da Hava Kirliliği Olması Gerekenin Çok Üzerinde

Samsun’da Hava Kirliliği Olması Gerekenin Çok Üzerinde
26 Şubat 2016 - 0:46 'de eklendi ve 671 kez görüntülendi.

Ülkemizin Samsun ilinde bulunan Tekkeköy ilçesinde hava kirliliğinin olması gereken yasal sınırın 10 kat üzerinde olduğu belirtiliyor. Samsun ilinde bulunan Tekkeköy Belediye Başkanı olan Hasan Togar, içerisinde Organize Sanayi Bölgesi’nin de bulunmuş olduğu Tekkeköy kentinde, yasal olarak 450 olarak belirlenmiş olan kükürtdioksit değeri sınırının 4 bin 60 gibi bir rakama ulaştığını belirtti. 620 gibi bir rakama ulaştığı bilinen bir elementin değerinin de havada bulunduğu ve direkt olarak teneffüs etme ile kana karıştığı yapılan açıklamalar arasında bulunmaktadır.

 

Peki Samsun ilinde yaşanan bu hava kirliliği sıkıntısı nelere yol açar? Bu ve buna benzer soruların cevabına ve çok daha fazlasına ulaşmak istiyorsanız sizin için yayınlamış olduğumuz bu haberi okumanızı tavsiye ederiz.

Tekkeköy Belediye Başkanı olan Hasan Togar, Samsun ilinin karşı karşıya olduğu ciddi derecede hava kirliliğini göstermek adına Tekkeköy ilçesini tepeden gören bir yerde bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Tekkeköy ilçesini, Samsun da dahil tüm Karadeniz Bölgesi’nin ekonomisinin kalbinin attığı yer olarak tanımlayan Tekkeköy Belediye Başkanı olan Hasan Togar, bu ilçede hava kirliliğinin normalin çok daha üzerinde olduğunu belirtti. Tekkeköy kentinde birçok fabrika bulunduğunu belirten Tekkeköy Belediye Başkanı olan Hasan Togar, bu fabrikaların olması gereken hava kirliliği sınırına dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.

Hava kirliliğinin olması gereken sınırın çok üstünde olması nedeniyle bu kentte yapılabilecek birçok faaliyette sıkıntı yaşanacağı belirtiliyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER