Bilgi Zamanı

Sağlıklı Saçların Sırrı

Sağlıklı Saçların Sırrı
06 Ocak 2013 - 16:37 'de eklendi ve 1351 kez görüntülendi.

Sağlıklı saçların gelişimi ve uzaması için özel bakımlarını yapmak oldukça önemlidir. Sağlıklı saçlar bakım ister saçı sadece yıkamak değil belli zaman aralıklarında bakımlarını da ihmal etmeden yapmak gerekmektedir. Bazı kişilerde saç dökülmesi saç yıpranması saç ucu kırıkları oluşabilir. Bu durumda hemen önlem alınmalı ve zararın en aza indirilmesi sağlanmalıdır. Saça sürülen çeşitli kimyasallar örneğin oryal saç boyaları perhidrol oksijenli su gibi, kimyasal ürünler saçın yıpranmasına neden olur. Saç keratine daha çok ihtiyaç duyar ve kendi kendini artık besleyemez duruma gelir.

sacbakimi

Saç boyaları sağlıklı saçların olumsuz yönde etkilenmesini sağlamaktadır. Sağlıklı saçlar için saçı uygun şampuan ve sabun ile yıkamalı ve saçın yumuşaması için saç tipinize uygun bir saç kremi ile bakımını yapabilirsiniz. Aynı zamanda saç ucu kırıkları için saç ucu serumları ve tüm saçlara uygulanan serumları kullanabilirsiniz. bazı bakım kremleri özellikle durulanmayan özelliğe sahiptir. Durulanmayan bakım kremleri ve durulanmayan saç bakım spreylerini de kullanabilirsiniz. haftada 1 kez yapacağınız aromatik yağ maskeleri ile birliktede kısa bir sürede saçlarınızın daha gür ve bakımlı ışıl ışıl olmasını sağlayabilirsiniz. Saç maskeleri haftada 1 kez kullanım için uygundur. Saç maskelerini saç tipinize göre seçmenizde oldukça önemlidir.

Sağlıklı saçlar için yapılabilecek aslında birçok uygulama bulunmaktadır. Zeytinyağı ve badem yağı ile de saçlarınızı früksleme yöntemi ile birlikte kısa bir süre bekleterek bakımını yapmış olursunuz. Piyasada satılan birçok saç bakım yağı ve saç bakım maskesi de  saçların gürleşmesi ve bakımının yapılması için ideal ürünler arasında yerini almaktadır.

bilgizamani.net

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER