Bilgi Zamanı

Sağlık Bakanlığı İçin KPSS Başvuruları Bugün

Sağlık Bakanlığı İçin KPSS Başvuruları Bugün
16 Aralık 2012 - 23:37 'de eklendi ve 1211 kez görüntülendi.

Sağlık Bakanlığı pozisyonlarına KPSS tercih başvuruları bugün alınacak. 2014/5 KPSS tercihleri adı altında ÖSYM tarafından, KPSS tercih kılavuzu bugün resmî internet sitesinden yayınlanacak. KPSS tercihlerine katılmak için önemli birkaç noktayı hatırlatmak istiyorum.

17 Aralık 2014 Pazartesi günü yani bugün başlayacak olan KPSS tercihleri 21 Aralık Cuma gününe kadar sürecek. Bu tercihlere kimler katılacak , hemen onu da açıklayayım. Geçtiğimiz temmuz ayında yapılan lisans düzeyi KPSS ile eylül ayında yapılan ortaöğretim ve önlisans KPSS’ye girip de kılavuzda belirtilen şartları taşıyan her aday bu tercihlere katılabilecek. Şartlar noktasına dikkat çekmek istiyorum. Özellikle kılavuzun nitelikler bölümünde yer alan kodların açıklamasını dikkatlice okuyun. Size uymayan bir şartı olduğu halde, bir yeri tercih etmeyin. Çünkü tercih hakkınızın biri boşa gitmiş olacaktır. 2014/5 tercih kılavuzu gün içerisinde yayınlanacaktır ancak saat olarak net bir şey söylemek doğru olmaz. Eğer bir aksilik yaşanmazsa en geç sabah 10:00’dan itibaren memur adayları kılavuza erişim sağlamaya başlayacaklardır.

Tercih kılavuzunu titizlikle inceleyin, tercih edeceğiniz pozisyonları bir yere not alın. En son karar verdiğiniz şekilde, tercihlerinizi mantık süzgecinden geçirin. Eğer son kararınız ise, bu tercihlerin ÖSYM’nin aday işlemleri sisteminden girişini sağlayınız. Tercih işlemlerinizi tavsiyem son günlere bırakmayın, özellikle cuma gününe sarkmasın. Çünkü ÖSYM’nin sistemi bu aralar güven vermiyor. Her an bir şey olabilir. İyisi mi siz işinizi erkenden halledin.

bilgizamani.net

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • Fersan Savaş ;

    Katılıyorum, tercihleri son güne bırakmayın ösym nin saçma sapan sistemi sorun çıkarıyor. ilk 2 günde bitirin tercihleri kafanız rahat etsin

    17 Aralık 2012 13:42