Bilgi Zamanı

Saç Dökülmesine Sebep Olan Ana Etmenler

Saç Dökülmesine Sebep Olan Ana Etmenler
07 Ocak 2013 - 7:25 'de eklendi ve 911 kez görüntülendi.

Saç dökülmesi genetik olarak oluşabileceği gibi aynı zamanda da dışarıdan oluşabilecek etkilerle birlikte de oluşabilmektedir. Saç dökülmesinin ana kaynağı saçın yıpranması ve saç köklerinin zayıflamasıdır. Saç kökleri saçın temel maddesini oluşturmakta ve keratini depo etmektedir. Keratin ise saç telini güçlendirmekte ve dayanıklı kılmaktadır. Ancak saç kökü ciddi hasar gördüğünde ise saçlı bölgede kellik saç dökülmesi kelleşme gibi durumlar oluşmaktadır. Bu durum erkekler için ve kadınlar için psikolojik bir sorun haline gelmekte ve kişilerin kendilerine olan güvenlerini de yitirmelerine sebep olabilmektedir.

sac

Saç dökülmesinin ana nedenlerinden biri olan stres mevsimsel değişiklikler saç dökülmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Uzmanlar günde 100-150 saç telinin dökülmesinin normal olduğunu ancak aşırı miktarlarda yani 300 350 saç teli dökülmesini ise saç kaybı olarak nitelendirmektedirler. Saç dökülmesi ve çözümleri özellikle son yıllarda çeşitli araştırmalar ve uygulamalar ile birlikte fue yöntemini sunmaktadır. Fue yöntemi ile sağlıklı saçlara kavuşmak ve güveninizi tekrar sağlamak mümkün.

Fue yöntemi çeşitli saç merkezi kliniklerinde hastanelerde gerçekleştirilmektedir. Tedavi süreci kısadır. Kolaylıkla uygulama yapılmaktadır. İlk yapıldığı anda saç derisinde kuruluk oluşacağından dolayı özel krem sürülmeli ve kabuklanmaların kaybolması sağlanmaktadır. Kabuklanma sağlandıktan sonra dökülen deride saçlar kendiliğinden uzayacaktır. Fue yöntemini birçok kişi denemiş ve sağlıklı saçlara kavuşmuştur. Fue yöntemi ile dökülen saç derisi üzerine yaklaşık 1 milyona yakın saç teli eklenmektedir. Bu ekilen saçlar zamanla dökülüp yerine yeni saçlar çıkacaktır. Saç köküne kök tedavisi gerçekleştirilen bu yöntem ile saç kökü beslenmekte ve yeniden saç çıkmasına olanak sağlamaktadır.

bilgizamani.net

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER