Bilgi Zamanı

Sabit Telefon Yönlendirme İptali

Sabit Telefon Yönlendirme İptali
15 Ocak 2014 - 12:15 'de eklendi ve 1563 kez görüntülendi.

Sabit telefon yönlendirme iptali nedir? Sabit telefon yönlendirme nasıl iptal edilir? Sabit telefon yönlendirmesi ücretli mi? Sabit telefon yönlendirmesi nedir?

Telefon yönlendirme kodunuzu sabit telefonunuza yazdıktan sonra telefonu istediğiniz bir ev, iş veya cep telefonu hattına yönlendirmeniz mümkün. Aynı şekilde birkaç tuşa basarak da bu yönlendirmeyi iptal edebilirsiniz.

Sabit telefonu cep telefonuna yönlendirmek için *121* ve ardından yönlendirmek istediğiniz cep telefonunu başına 0 ekleyerek telefonunuza yazın. Daha sonra ahizede telefon çevir sesininin birkaç saniye uzun bir şekilde çaldığını duyacaksınız. Böylece sabit telefonunuzu cep telefonuna yönlendirmiş oldunuz.

Şimdi gelelim bu yönlendirmeyi iptal etmeye. Bu sefer sadece sabit telefonunuza #121# yazıyorsunuz aynı uzun çevir sesini duyduktan sonra iptal işlemini tamamlamış oluyorsunuz. Ek bir telefon numarası girmenize gerek kalmayacak.

Ücretlendirmede ise herhangi bir değişiklik olmuyor. Karşıdan sabit telefonu arayan kişi sabit telefonun dakikalık ücreti üzerinden ücretlendirilmeye devam ediyor. Siz ise sabit telefondan cep telefonunu arıyormuş gibi ücretlendiriliyorsunuz.

Gördüğünüz gibi telefon yönlendirme işlemi bu kadar basit. Telefon yönlendirme ile ilgili diğer sorularınızı aşağıda bizimle paylaşabilirsiniz.

images (3)

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER