2:09 pm - Pazar Ağustos 30, 9322
Sponsorlu bağlantılar

Sabah Namazında Okunan Dualar

Salı, 20 Aralık 2011, 18:21 | Yaşam | 6 Yorum
by admin
Sponsorlu bağlantılar

Sabah namazı duaları Sabah namazı duaları Sabah namazında okunan dualar Sabah namazı duaları

.

Sabah namazı duaları

“Yâa hayyu yâa kayyûmü yâa zelcelâali ve’l-ikraam. Es’elüke en tuhyiye kalbii binuuri ma’rifetike ebeden yâa Allâhü yâa Allâhü yâa Allâhü yâa bedîassemâavâati vel’ardı.”

Bu duâyı sabah namazının sünneti ile farzının arasında en az üç defa okumaya devam eden kimseye son nefesinde inşallah imanla gitmek nasib olur.

Anlamı:“Ey Hay ve Kayyûm olan (Allah’ım); Ey celâl ve ikram sahibi olan (Allah’ım)! Ey gökleri ve yeri eşi ve benzeri olmayan bir mükemmellikte yaratan (Allah’ım) ! Ey Allah’ım, ey Allah’ım, ey Allah’ım! Kalbimi mârifet nûrunla ebediyyen ihyâ etmeni istiyorum.“
———————————————————–
“Kim sabahleyin “Euzu billahissemi’il alimi mineşşeytanirracim” dedikten sonra üç defa Haşr suresinin son üç âyetini okursa Allah Teâlâ onun için yetmiş bin melek vazifelendirir, akşama kadar ona duâ ederler, o gün ölürse şehîd olarak ölür, akşamleyin bunu yapan da aynı derecededir.”

Okunuşu:
Huvallahulleziy la ilahe illa huve ‘alimulğaybi veşşehadeti huverrahmanurrahıymu.
Huvallahulleziy la ilahe illa huve elmelikulkuddususselamul mu’minul muheyminul ‘aziyzul cebbarul mutekebbiru subhanallahi ‘amma yuşrikune.
Huvallahul halikul – bariy-ulmusavviru lehum’esma ulhusna yusebbihu lehu ma fiyssemavati vel’ardı. Ve huvel’aziyzulhakiymu.

Anlamı:
O, kendisinden başka hiçbir ilah olmayan Allah’tır. Gaybı da, görünen âlemi de bilendir. O, Rahmân’dır, Rahîm’dir.
O, kendisinden başka hiçbir ilah bulunmayan Allah’tır. O, mülkün gerçek sahibi, kutsal (her türlü eksiklikten uzak), barış ve esenliğin kaynağı, güvenlik veren, gözetip koruyan, mutlak güç sahibi, düzeltip ıslah eden ve dilediğini yaptıran ve büyüklükte eşsiz olan Allah’tır. Allah, onların ortak koştuklarından uzaktır.
O, yaratan, yoktan var eden, şekil veren Allah’tır. Güzel isimler O’nundur. Göklerdeki ve yerdeki her şey O’nu tesbih eder. O, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

————————————————————–

Sabah çıkınca bin defa:

“Subhanallahi ve bihamdihi” diyen kimse nefsini Allah’dan satın almıştır.

—————————————————————

Sabah namazını kıldıktan sonra 7 defa:

“La havle vela guvvete illa billahi vela hilete velahtiyele vela mencae vela melcae minellahi illa ileyhi” derse yetmiş türlü bela ondan def olur.

Anlamı:Allah’a sarılmaktan başka kuvvet yoktur ne bir hîle yapmak ne hîleye uğramış olmak fâide vermez. Ne Al-lah’dan kurtulacak yer ne de O’ndan sığınacak yer vardır. Kurtuluş ve sığınış ancak O’na dayanıp iltica etmektedir.

6 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Sabah Namazında Okunan Dualar"

 1. Mehmet diyor ki:

  Sadece Amerika reklamini hic Uygun bulmasdim yakismamis, bu reklamla kardesimi dolandirdilar.
  bu sayfaya yakismamis ,ALLAHA emanet olun inananlar

 2. sedef diyor ki:

  güzel bilgi teşekkürler

 3. miraç dayı diyor ki:

  Rabbim böyle güzel bilgileri bizden esirgemeyen arkadaşımdan razı olsun.

 4. rukiye diyor ki:

  ama ben listesini hazırlayın demiştim nolur beş daka tabiki hepsi güzel ama napalım bu değil benim istediğim değil kusurunuza bakmayın…

 5. mustafa diyor ki:

  ALLAH”hım yazanlardan razı olsun

 6. gül diyor ki:

  bu namazlardaki dualar çok güzel bunları kim yapmışsa ellerine sağlık çok teşekkür ederim

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

Gizlilik ve İletişim

Sitemizde hiçbir şekilde illegal içeriklere yer verilmez. 2013mersin.net sitemizle ilgili olarak telif hakkı iddiasında bulunan kişi ya da kurumlar 2013mersinnet[a]gmail.com   adresine e-posta atabilirler.

Site yazarlarımızdan kaynaklı ihlal içeren yazılar, uyarı yapıldığı sürece derhal kaldırılacaktır. Detay için tıkla >> Gizlilik Politikası