Bilgi Zamanı

Rüyalardaki Derin Anlam

Rüyalardaki Derin Anlam
16 Aralık 2012 - 23:57 'de eklendi ve 1125 kez görüntülendi.

Bugün sitemiz bilgizamani.net ziyaretçilerimizden bir tanesi rüyasını bizimle paylaşmış. Rüyasını okuduğumuzda oldukça karışı bir durum olduğunu gördük. Açıkçası yorum noktasında yetersiz kaldığımı düşündüğümden. Ziyaretçimizin yorumunu olduğu gibi çıktı aldım ve yarın saygı değer hocama sormaya karar verdim. Kendisinden dinlediklerimi aynen bu başlık altından yayınlayacağım. Merak edenler için Hakan Türkmen adlı ziyaretçimizin rüyası şu şekilde :

“Rüyamda ufolar yeryüzüne iniyorlardı. O kadar yakınlaşmışlardı ki kalbim yerinden fırlayacak gibiydi. Onların fotoğrafını çekmeye başladım. Sonra bir anda hava puslaştı. Batı yönündeki ufka baktığımda parlak beyaz renkli ufolar birleşmeye başladı. Ne olduğunu anlamaya çalışıyordum.

Tam o sırada inanılmaz bir uğultu ile gök patladı.Çok parlak bir ışığın ufukta parlayıp sönmesiyle beraber dehşet bir patlama sesi duyuldu. Herkes binalardan camlara çıkıp İsrafil Sur’a üfledi. Kıyamet kopuyor diye bağırmaya başladı. Garipsedim. İnanmak istemedim. Elime fotoğraf makinasını alıp patlayan yerdeki parlaklığı çekmek istedim. Ancak makinenin düğmesine basmama rağmen bir türlü o görüntüyü çekmiyordu.

O anda bir gariplik olduğunu farkettim ve içim ürperdi. Sonra birden bire hava karardı. Havada uğultulu bir ses yankılanmaya başladı. Hemen yere eğildim. Allah’ım kıyamet kopuyor ben ne yapacağım dedim. En son ne zaman namaz kıldın diye kendime sormaya başladım. En son ne zaman tevbe ettin diyordum kendime kızarak.

Uzun zaman oldu ben ne yapacağım Allah’ım şimdi, artık tevbe etsem de kabul olmaz diyordum. Senin kudretli ve merhametli ellerindeyim Yarab beni affet diyordum. Eşimi merak ettim nerede diye. Abime soruyordum eşimi gördün mü diye. O da merak etme benim eşimin yanındaymış diyor. Rahatlıyorum biraz.

Sonra uğultunun yerine bir yakarma , garip insan sesleri çıkmaya başlıyor. Hemen koşuyorum pencerenin kenarına. Bir bakıyorum tüm toprak üzerinde her yerden kefenlerle cesetler topraktan çıkmaya başlıyor. Bağırış çağırışlarla yakarmalarla çıkıyorlar topraktan. Geri kaçıyorum evde eve gelmesinler diye. Sonra bir anda sesleri daire kapısına kadar dayanıyor. Allah’ım diyorum kurtar bizi. Hemen cama koşuyorum. Bir bakıyorum cesetler bir anda cenin gibi oluyor. Eriyorlar sanki asit gibi. Tüm yeryüzü toprağı bir anda vıcık vıcık et oluyor.

Havada duman beliriyor. Göz gözü görmüyor. Ben yine yere kapanıyorum. Sonra bir bakıyorum karşımızdaki caminin minare ışığı yanıyor. Ümitleniyorum kurtulcaz herhalde diye.

Camiden hoca ağlamaklı bir sesle sesleniyor. Diyor ki; ey müslümanlar ben bir hocayım, size doğru yolu göstermek için buradayım. Ancak beni affedin. Bundan böyle sizi ben de kurtaramam. Çünkü kıyamet kopuyor. Allah hepimizi affetsin diyor hıçkıra hıçkıra.

O anda her şeyin tamamen bittiğini anlıyorum.

Bir bakıyorum insanlar akın akın camiye gidiyorlar. Hemen ben de çıkıyorum evden koşuyorum camiye. İçeriye girdiğimde o kadar kalabalık ki oturacak yer yok. Ama kimsenin ağzından bir tek ses bile çıkmıyor.

İnsanlar korku dolu gözlerle bakıyorlar etrafa çaresizce. Gözlerine bakıyorum insanların. Hepsi ağlamaktan kıpkırmızı olmuş kan çanağı gibi.

İçimden diyorum ki kurtuluş yok. Kimse kimseye yardım edemez artık. Allah’ım senin elindeyiz. Sen affedersen kurtuluşa ereriz ancak. Bizi affet diyorum.

Sonra uyandım. Yorumlarsanız sevinirim. ”

Hakan Bey’in rüyasının yorumunu burada paylaşacağımı belirtmek isterim.

bilgizamani.net

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • sınem ;

    hakan bey ruyanızı okudum ama bence 21 aralık tan dolayı bılınc altındakı bastırılmıs dusuncelerınız sıze bı oyun oynamış gıbıme geldı ınsan her ne kadar ınanmasada etkılenıyor tabıkı bu durumdan benım nacızane fıkrımdır bu soylemek ıstedım

    17 Aralık 2012 14:43