Bilgi Zamanı

Rüyada Kusmak Görmek

Rüyada Kusmak Görmek
24 Ocak 2015 - 17:18 'de eklendi ve 7013 kez görüntülendi.

 

Rüyada Kusmak Görmek Anlamı :

 

İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiriRüyada kusmak rüya sahibi­nin gönül hoşluğuyla tövbe etmesine delalet eder. Kusmuğun tadı çirkinse ve kusmakta zorlandığını görürse kişi istemeyerek tövbe eder.

Rüyada oruçlu olduğu halde kustuğunu sonra kustuğuna baktığını gör­mek, borçlu olup borcunu ödemeye gücü yettiği halde ödemediğine ve bu sebeple günahkâr olduğuna delalet eder.

Süt içip süt ve bal kustuğunu görmek tövbedir.

İnci yuttuğunu ve bal kustuğunu gören kimse, Kuran’ı kerimin tefsirini öğrenir. İnci yutup süt kustuğunu görmek dinden dönmeye işarettir.

Yemek kustuğunu gören kimse bir kimseye bir şey hibe eder. Kusmu­ğunu geri yuttuğunu gören kimse hibesini geri alır. Şarap içtiğini sarhoş olmadan kustuğunu gören kimse, haram mal alır ancak daha sonra geri ve­rir.

Sarhoş olduktan sonra kustuğunu görmek, ailesine harcama yapmakta cimrilik yaptığına ve yaptığı harcamadan dolayı pişmanlık duyduğuna dela­let eder.

Bağırsaklarının ağzından çıktığını görmek, çocuklarının ölmesine delalet eder.

Hıçkırıkla beraber çok miktarda kustuğunu görmek, rüya sa­hibinin ölümüne işarettir. Rengi güzel olan çok miktarda kan kustuğunu gören kimsenin çocuğu olur. Kap içine kustuğunu görürse çocuk yaşar.

Top­rak üstüne kustuğunu görürse kısa bir sürede çocuğun ölmesine delalet eder. Bu rüya fakir kimse için çok miktarda mala ve mülke delalet eder. Bir kimseyi aldatmak isteyen kimse için bu rüya şerre alamettir.

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’ in tabiri: Rüyada bir tas içine kustu­ğunu görmek bir günahtan tevbe etmeye ya da bir kadının kendisinden ha­ram mal almasına delalet eder. Kusmakta zorlandığını ve tadınında kötü olduğunu görmek kazancına, malına ya da bedenine gelen bir ceza ve mu­sibetten dolayı istemeyerek tövbe etmeye ve günahından dönmeye delalet eder. Rüyada kusmak rüya sahibinin hakkı olmadığı halde aldığı malı geri vermesine de delalet eder. Kan kustuğunu gören kimse bir günahtan ya da haram maldan dolayı tövbe eder ve üzerindeki bir emaneti sahibine verir.

Ağız dolusu acı safra kustuğunu gören kimse, bir ceza sebebi ile tövbe eder. Balgam kustuğunu gören kimse kendisini sorgular. Kusmuk yediğini gören kimse mala ve hamura nail olur. Rüyada safi yemek veya kan ya da balgam kusmak hayra ve kolaylığa alamettir. Yılan kustuğunu gören kimse hasta ise ölür. Sağlıklı ise düşmanından ayrılır. Bir tabirde kusmak malı saçıp savurmaya delalet eder. Her türlü kusmak fakirler için hayra, zen­ginler için mallarında zarar görmeye delalet eder.
Hükümdar olan kimsenin kustuğunu görmesi, vergi tahsildarlarını mazlumlar üzerine göndermesine delalet eder. Kusmak emanetleri sahiple­rine vermeye, sırların açığa çıkmasına ve kişinin karnındaki bir sıkıntının giderilmesine delalet eder. Ancak kustuğunu gören kimse hasta ise vefat eder.

 

Rüyanızda Kusmak Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Kusmak Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Kusmak Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Kusmak Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Kusmak Rüya Tabiri , Rüyamda Kusmak Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 9 Yorum )

 • dilay ;

  yatakhane ortamında beyaz temiz bir lavaboya kan kustum

  27 Kasım 2014 20:08
 • deniz ;

  Ruyamda yenibir okul binasina giriyordum orada ogretmenlik yapan bir arkadasim varmis daha sonra okulun tuvaletlerinde istifra ettigimi mide bulantisi yasadigimi gordum

  19 Şubat 2014 02:24
 • gamze ;

  rüyamda kustum eşimde bana sen hamilemisin dedi nedir acaba

  18 Aralık 2013 14:12
 • famaçiçek ;

  rüyamda kayınvalidemin ağzından çok pis bir koku geldi, daha sonra eteğime kustu kokusu çok iğrençti. Uyandığımda çok kötü midem bulanıyodu sanki o kokuyu halen daha duyuyorum…

  23 Kasım 2013 13:56
 • Dilek ;

  Ruyamda azi disim kendiliginden agzimim icinde ufalandi kirildi tukurdum, pesindende agiz dolusu yemek kustum hortum gibisaga sola baya kustum…. Acaba nedir ,? Tesekkurler

  11 Ekim 2013 08:16
 • m.ali ;

  s.a öncelikle cevap yazar ve bunu emaille bildirmenizi rica ediyrm. ben sabah namazı vaktinde yarı uyur yarı uyanıkken , rüyamda lavaboya kolaylıkla kustuğumu gördüm.ve kustuktan sonra ağzımı su ile çalkaladığımı ve ağzımı su ile temizlediğimi gördüm. hayırdır inşallah … buyrunuz

  26 Eylül 2013 06:01
 • emirkan ;

  rüyamda kusarken zorlanmış

  24 Temmuz 2013 22:16
 • senan ;

  Ruyamda arabaya bındım araba oldugu yerde donmeye basladı ve sonrasın da kustum

  27 Haziran 2013 11:20
 • Ahmet ;

  Rüyamda ne yediğimi göremedim ama ağız dolusu kurtçuk kustum su içtikçe kurtçuklar çıkarak temizlemeye çalıştım ne olabilir teşekkürler..

  25 Şubat 2013 23:22