Bilgi Zamanı

Rüyada Kuş Görmek

Rüyada Kuş Görmek
16 Şubat 2018 - 4:48 'de eklendi ve 26273 kez görüntülendi.

 

Rüyada Kuş Görmek Anlamı :

 

İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’ in tabiri: Rüyada su kuşu, tevilde en hayırlı kuştur. Zira onlar beslenme açısından bolluk içinde ve en az tehlike yaşayan kuşlardır. Rüyada kuş aldığını gören kimse mal ve ganimet kazanır. Zira ayeti kerimede şöyle buyrulur (Kuş eti istediklerinden…)387

Rüyada kuş görmek, kuşun gücü, kuvveti, tüyleri, uçuşu ve havadaki yüksekliğine göre bir adama delalet eder. Civciv gören, taşıyan veya bulan kimse korkusundan kurtulur. Ancak rüya sahibinin hamile yakını varsa civciv çocuğa delalet eder. Bütün küçük hayvanlar bu tevildedir.

Büyük ve yırtıcı kuşlar, reisliğe, mertebe sahibi kimselere, âlimlere, kazanç ve zengin kimselere delalet eder. Leş yiyen karga, çaylak akbaba gibi kuşlar hırsızlara, günahkâr kimselere ve insanlara delalet eder.

Su kuşları her iki cihetten reislik kazanmış su sultanlığı ve hava sul­tanlığı elde etmiş kimselere, bazen de karada ve denizde yolculuk yapan kimselere delalet eder. Su kuşlarının sesi ağlamaya ve ağıt yakmaya dela­lettir. Dişi yada erkek olsun öten kuşlar şarkı söyleyen kimselere delalet eder.

Serçe, bülbül gibi küçük kuşlar, küçük çocuklara delalet eder. Kuş sü­rüleri onlara sahip olan yada onlarla karşılaşan kimseler için, mallara, di­narlara ve saltanata delalet eder.388

Kuşların başı üstünde uçtuğunu gören kimse, yetkiye ve başkanlığa nail olur. Nitekim ayeti kerimede şöyle buyrulur. (Kuşları da toplu olarak hepsi onun için döner durur idi.)389 Evinde kuşlar uçtuğunu görmek melek­lere delalet eder.

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada kuşun üzerine kondu­ğunu görmek yolculuğa delalet eder. Başı ya da omuzu üzerine kuşun kon­duğunu görmek, çalışmaya, kuş beyaz ise iyiliklere, renkli ise karışık amel­lere delalet eder ancak rüyayı gören kişinin eşi hamile ise ve kuş erkek ise hanımı erkek çocuk doğurur. Kuş dişi ise kız doğurur.

Rüyada kuş görmek izzete, saltanata, tüccar için kazanca delalet eder. Bilinmeyen bir kuş görmek ölüm meleğine delalet eder. Rüyada kuşun yaprağı, böceği ya da benzeri bir şey içinde hasta olan bir evden kaptığını ve göğe doğru yükseldiğini görmek, o evdeki hastanın ölmesine delalettir.

Büyük kuşlar sultanlara, başkanlara, âlimlere ve zenginlere, su kuşu iki cihetten başkanlığa nail olmuş üstün kişilere delalet eder. Zira su kuşları havada da suda da güç sahibidirler. Öten kuşlar görmek şarkı, türkü söyle­yenlere ve ağıt yakanlara, serçeler, tarla kuşları ve bülbüller küçük çocuk­lara, çok sayıda kuşlar görmek, onları yiyen kişiler için mallara ve altın paralara delalet eder. Başının üzerinde kuşların uçtuğunu gören kişi, vali­liğe ve başkanlığa nail olur. Bazen tanınmayan kuş uyarıya ve nasihate delalet eder. Rüyada kuşu güzel olan kişinin amelide güzel olur ya da hayırlı bir haber alır. Yanında çirkin bir kuş olduğunu görmek, bazen amelin kötü­lüğüne, bazende kötü haber getiren elçiye delalet eder. Bilinmeyen kuş rızka delalet eder. Bazı tabirciler “siyah kuşlar günahlara, beyaz kuşlar iyiliklere, renkli kuşlarda karışık amellere delalet eder” demişlerdir.

Rüyanızda Kuş Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Kuş Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Kuş Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Kuş Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Kuş Rüya Tabiri , Rüyamda Kuş Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 113 Yorum )

 • Büşra korucu ;

  Rüyamda tanımadığım bi kuş yayvan gövdeli siyah beyaz kirçilli renkte omzuma kondu ve korktum ucurmaya çalıştım uçmadi ve korkuyla uyandım

  16 Şubat 2018 04:48
 • PELİN GÜRSU ;

  Selamunaleyküm,rüyamda sanırım serçe bi kuş türü yani avuçlarımın içine tırnaklarını geçirmiş avucumdan kopmuyor. Ama bi şekilde ayırdım tırnaklarını avucumdan ve çok ağlıyodum canım yandığı için veya korkudan olsa gerek.Bu rüyadan bir gün öceden hayırlı bi iş için birisiyle görüşmeye başladım acaba bi alakası varmıdır?

  09 Kasım 2017 09:41
 • PELİN GÜRSU ;

  Selamunaleyküm,rüyamda sanırım serçe bi kuş türü yani avuçlarımın içine tırnaklarını geçirmiş avucumdan kopmuyor. Ama bi şekilde ayırdım tırnaklarını avucumdan ve çok ağlıyodum canım yandığı için veya korkudan olsa gerek.Bu rüyadan bir gün öceden hayırlı bi iş için birisiyle görüşmeye başladım acaba bi alakası varmıdır?

  09 Kasım 2017 09:34
 • 🌈 ;

  Rüyamda bir anda gökten iki tane kuş indi büyüklerdi koyu renklilrdi koyu kahverengi gibi beni o gönderdi seni gözetlemem için sana bakmam için fiyordu konuşuyordu çok sevimlilerdi ama ben korkmuştum sonra türünüz ney diye sorduğumda bir tür söylediler ama o an hemen unuttum uyandığımda unutmuştum isimlerini ve çok korkmuştum kendime gelemedim bir süre.

  30 Ekim 2017 11:11
 • Sema ;

  Arkadaşım rüyasında bizim evde benimle beraber kaldığını görmüş. Evde bi alet bozuluyo. Onu yapmaya gelen kişinin elinde 2 tane ayakları bağlı gri ölmüş kuş varmış ve bu kuşları bana uzatıyormuş. Bu nedemek oluyor biri yorumlayabilir mi acaba ?

  30 Temmuz 2017 23:51
 • mine aslan ;

  Merhaba. Rüyamda önce bi su kenarındaydım ve suya bakarken birden bembeyaz kocaman bi pelikan görüp irkildigimi hatırlıyorum. Daha sonra elime bi degnek alıyodum o da üstüne konuyor sonra ucuyor tekrar konuyor falan onun oynuyordum. Daha sonra kendimi evde buldum (ya da arada hatırlamadıgım bi kısım var) ve odama girdigimde aynı pelikan masamın ustundeydi bi süre her sey iyi guzeldi ama sonra nedense ondan rahatsız olmaya basladım ve onu kovdum camını actım odanın ve o da bana gorursun ailemle geri donucem falan dedi gitti sonra ben hemen odanın penceresini kapattım balkonu falan aileme haber verdim. Fakat bir sey olmadı geri gelmedi.

  16 Temmuz 2017 09:06
 • fikri taşar ;

  ben rüyamda büyük ve küçüçük koşlar güriyurdum ve bi küçük koş konuşiyurdum omuzuma iniyurdu bo adam beni öldürecek diyurdu yani ben öldürecek ama ben ben o kuşlari çok seviyurdum sonra elimi kosun başinda aşaya kadar getiyurdum çok çokta sevimli koştu ha bide bo adam derken beni öldürecek ben düşüniyurdum bo koş niye boyle düşiniyur haya aklimdam bile boyle bi şey geçirmedim ama sonra o koş bana güvenmeye başliyurdum ve kanaattam o koşta beni sevmeye başliyurdum ama küçük koşti

  27 Nisan 2017 06:04
 • Merve celasun ;

  Ruyamda esimin basinin ustunde kocaman kanatlarini acmis dev beyaz kus ucuyordu ruyada egil diyordum esim egilmedi beyaz kus basinda gezindi

  11 Mart 2017 12:43
 • Mehmet akdere ;

  Ruyamda denizin ustundeyim buyuk kocaman bi pelikan kusu gibi hissediyorum uzerime oturuyor etini falan hissediyorum sonra ben yavasca hz. Muhammed askina in asgiya diyorum oda yavasca denize iniyor

  14 Aralık 2016 13:08
 • İlknur görül ;

  rüyamda gece camdan bir sürü beyaz kuşlar, martı veya güvercin hepsi aynı ve çok güzel, başımda arı kovanı yapar gibi sıralanıyor, kafam kocaman oluyor, çok uğraştım gitsinler diye, camı zorla kapatıyorum, çoğu gitti zorla da olsa ama kaldı yine 7-8 tane.

  12 Aralık 2016 13:38
 • Songül karadaş ;

  Rüyamda ikitane güvercin gördüm biri kahverengi digeride Beyaz yatagımın içinde geziyolardı

  13 Ekim 2016 08:48
 • Züleyha güzel ;

  Rüyamda recep tayyip erdoganin miitingine gitmistim ablamla beraber ve o kürsüye cikmadan önce beyaz gökyüzünde parlayan kücük kuslar ucurdular ve ben ilk basta ne oldugunu anlayamadim ama ablam kuslarin ucuruldugu tarafa dogru kosmaya basladi daha sonra bende kalktim benim bulundugum yere yakin birtane kus kondu yere ve bende kusu elime yavasca aldim kendime dogru yaklastirirken yuzumu gagaladi ama acitmadi ve ben kusu biraktim benden baskada kimse kusu eline alamamisti ablam sadece pesinden kostu .

  25 Ağustos 2016 00:25
 • halide aydin ;

  ruyamda kucuk sevimli kus basimin ustunde ucuyo benle beraber geliyo

  23 Ağustos 2016 18:02
 • Hakan ;

  Rüyamda siyah güvercine benzeyen ancak bir hindi boyutunda olan bir kuş yakaladım. Rüya da kuş benim evcil hayvanımdı ancak muhtemelen evde değil kümesde kalıyordu. Yanımdan geçerken yakaladım kartal gibi güçlü ve ağır bir hayvandı rüyada hatırladığım tek sahne bu yorumlarsanız sevinirim

  27 Temmuz 2016 01:28
 • Ceylan Acu ;

  Ruyamda evin penceresinden birsey ruh gibi ucup tavuz kusuna donutu ve okadat guzeldiki semaya dogru uctu

  19 Temmuz 2016 04:55
 • Hafile yildiz ;

  Merhaba ruyamda buyuk siyah tuyleri olan ama tahtadan yapilmis bir kus gordum. Deniz kenarinda iskeleden insanlar icine girip kuslari denizin uzerinde ucuruyorlardi. Bu ne anlama gelir

  18 Haziran 2016 19:16
 • gül ögünçc ;

  ruyamda yatak odamizi buyuk guzel kuslar sarms esimle benim basimizda etrafimizda ucusuyolardit yorumlarmisiniz

  15 Haziran 2016 11:39
 • Guney ;

  Ruyamda da bir papaganin ustumden gectiyini gordum. Ve fotu cekeyim cekmekk istedim fotu cekerken bana bakarak havada durdu cektim ve dondu arkama gecti selfilik foto cekildik sonra omzumda oturdu nereye gitsem benle bende oynamaya basladim onunlaa konusa biliyorda ve bir saat sonra kucuk cocuga donustu rica etsem bunu yorumlaya bilirmisinjz .

  30 Mayıs 2016 13:37
 • hülya benice ;

  rüyamda yeni doğmuş bütün tüyleri daha ıslak beyaz bir kuş benim üzerime atlıyor bende korkuyorum korunmaya çalışıyorum o benim üzerime atlamaya devam ediyor.

  21 Nisan 2016 12:24
 • serhat ;

  benim bir sevda papağanım var,normalde o salonda kafesin içinde olur ama rüyamda kendi odamdaydı ve onu gördüğümde nefessiz kalmıştı rengi sararmıştı çok korkmuştum kafesi salladım ve kendine geldi bunu cevaplarsanız çok sevinirim.

  14 Nisan 2016 13:00
 • Erdem ;

  S. Aleyküm.
  Rüyamda eve benzer bir yerdeyim masanın üzerinde iki tane serçe kuşu var. Dişimi veye erkekmi bilmiyorum.
  Ben birini elime alıyorum diğeri evin içinde uçuyor.
  Elimdeki kuş serçe parmağımı kuvvetli bir şekilde ısırıyor canımı yakıyor. Kanama veya kopma görmüyorum.
  Şimdiden yorumunuz için çok teşekkür ederim.
  Saygılar.

  30 Mart 2016 08:08
 • Yadigar Emekli ;

  Ruyamda kuşu balık sanıp ayikliyodum ve o arada bi kac tane agzima aliyorum cig cig alir almaz tukurdum ve bi anda canlanip uctu yakalamaya çalıştım ama bi türlü yakaliysmadim

  24 Mart 2016 12:10
 • irem tarakç ;

  ruyamda buyuk bir kusun pesinden gittigimi gordum kus beyazdi

  18 Mart 2016 09:54
 • Alican ;

  Merhaba yaşım 25 rüyamda 3 tane serçe benim başıma konuyordu ancak sercelerden biri sakat doğmuş kanatlarında sıkıntı vardı uçamıyordu.daha sonra bdn bunları avcumun içine aldım ve beslemek bakmak istedim ancak gece olduğunda anne kuş beni ve diğer kuşları bi kanadının altına alarak uyutuyodu ama ben bi zaman sonra inanılmaz bi sıcak basması sonucu yanıyodum resmen kanadının altından ayrıldım kuşun geldiğimdede kuşlar yoktu heryeri aradım kuşları görmedim birçok hayvan vardı ama kuşlar yoktu orda bi kediye sordum gördünmü diye bana alaycı bi şskilde bakarak ha ben onları yedim dedi.ben çok sinirlendim ve kediyi yakalayıp öldürdüm.bunun anlamını öğrenebilir miyim?

  26 Şubat 2016 12:23
 • nurcan ;

  Ruyamda bir kus olmus yerde bir kus da van cekisiyoelimde bisey var bicak ka benzer ucuna kustan bisey aliyorum ama ne oldunu bilmiyorum diyer olu kus ta ayamin altinda

  14 Şubat 2016 07:17
 • şafak ;

  rüyamda büyük cinsini bilmediğim bir kuşla hava da kavga ediyordum

  05 Şubat 2016 15:39
 • leyla ;

  Ruyamda bir kus gordum o kusu bir bezle aliyorum merdivenlerden atiyorum ucup gitsin diye ama mersiveenlerde oldugu gibi kaliyo yaninda bir kus daha oldugunu goruyorum yanliz attigim kus hic canlanmiyo diger kus hafiften canlaniyo siz ce yorumu nedir ruyamin

  08 Ekim 2015 10:29
 • pasha ;

  ruyamda kucucuk kus gordum dimdiyi uzun bir yakaladim sonra yakalayamadim ayaginda ip variydi kucuk sonra odada oyana buyana kaciyordu yakalatmadi kendini bir sef yakaladim daha sonra yakalayamadim yorum yapsaniz tesekurler

  23 Eylül 2015 16:52
 • oğuzhan ;

  ben rüyamda böyle bir sürü güvercin gördüm hepside beyazdı ama içlerinden bir kaçtanesi vardıki, böyle kafasının yanlarındaki tüyleri ve gözleri çok parlak bir şekilde yeşildi. zümrüt gibi parlıyordu ışıl ışıl, uçup gezip gelip omzuma konuyorlardı sadece gözleri yeşil olanlar. bende aldım elime sevdim öptüm onları. sonra uyandım.

  14 Eylül 2015 16:03
 • Ali ;

  Servis aracıyla yolcu taşiyordum bir yerde durdum arbayı yıkicaktım yerde kar vardı bir küçük ve sevimli küş geldi oyakalamaya çalıştım kaçtı ve benim koynuma girdi yakaladım okşiyarak sevdım

  27 Haziran 2015 07:42
 • Ayşegül ;

  Rüyamda tanımadığım bir evin camin disinda birkaçtane martı ve arasında bir tane baykuş gördüm hiçbiri ötmüyordu sadece kanat çırpıyorlardı baykuşta beyazlı siyah kircilları vardi. Ne anlama geliyo

  20 Haziran 2015 09:45
 • ismail ;

  Oturma odamizda iki kuş gördüm yerden 60 cm yüksek de ucuyorlardi bende evden cikmak istediklerini zannettim odaya girip kuslara dogru egildim bir tanesi yuzume dogru sivri gagasiyla sanki adeta dalis yapar gibi geldi uyanarak odalis gibi gelisten kurtuldum saat sabah 06 30 gibiydi kuslar serceden biraz buyuk ve hizliydi

  07 Mayıs 2015 22:14
 • Gökhan ;

  Rüyada başımda dönen pelikanlar vardı ve onlardan biri beni ısırdı

  20 Nisan 2015 14:53
 • Mahmut Burak ;

  Rüyamda kıyamet gününün geldiğini gördüm ama sonrasında yeni bir gün doğdu kıyamet günü çok korkunçtu sonrasında bir kuş sağ kulağıma gelip Allah seni seviyor dedi

  14 Nisan 2015 14:03
 • büşra ;

  Rüyamda birinin aldığı sarı bi kuş göruyorum. Ama o sahibi kusa bakmiyor ben bakiyorum. Daha sonra normal hayatta kuslarin isirmasindan o kadar cok korkan ben o kusun isirmalarina hicbirsey soylemiyorum. Butun kotu anlarimda kus benimle oluyor birakmiyor beni kotululuklerden zarar gelmesinden hep koruyor. Sonra kusu korumak icin ben sag ust cebime koyuyorum onu tekrar almaya calisirken ayaklarini kopartiyorum sonra tekrar takiyorum onu seviyorum basinin ustunu sirtini oksuylrum canimdan bi parca gibi oluyor. Daha sonra tekrar cebime koyuyorum eve geliyorum kuşsucebimden cikarcak oluyorum bulamiyorum sonra deli gibi kusu aramaya basliyorum mavis nerdesin kizim hadi cik uzme beni diyorum sonra kus cikiyo yatagin kenarindan zar zor yuruyo sari sari kanatlarini cirptiriyo ama ucamiyo yanima zor geliyo sanki yaslanmis burusmus cok hasta olmus. Noldu sana boyle diyorum anneme veriyorum annemde kafese koyuyomus ama yanlis kfese koyuyo bi kafes var sari renkli onun kafesi. Ama oraya koymuyo anem diger gri renkli ölü balıkların oldugu kafese koymus sonra ben anneme nerde oldugunu soruyorum kusun annemde su kafese koymustum diyo anneme kiziyorum zaten hastaydi neden olu baliklarin icine koydun onu anne diye. Baliklar ust uste koyulmus kafeste hemde buyuk buyuk hepsini kaldiriyorum hicbirinin icinden cikmiyo kus sonra kafeste bi su birikintisinin icinde kimildayan bisey goruyorum elimi sokuyorum mavisi buldum zannediykrum bi cikartiyorum hem yilan hem balik hem kurbaga karinli gorunumlu bi balik cikartiyorum elimden bi atiyorum bana kıs kıs guluyo sen yedin onu srn yaptin nasil kiydin o guzel baliga diyorum sonra kafesi kapatiylrum bi daha kus istemiyorum ben kimse bana kus gostermesin almasin vermesin ben o sarı kusu istiylrum mavisi istiyorum ben diye canim yana yana haykira haykira bagira bagira nasil agliyorum.

  27 Ocak 2015 11:57
 • goncagül ;

  Ruyamda kuş gibi bir şey evin içerisine giriyo kocaman ama sonra korkup kaçıyorum ablam çağrıyo içeriye kuşun yanına gidiyorum bi kanadı omuzumda her şey geçecek gibi bir seyler diyor

  18 Ocak 2015 16:05
 • esra ;

  kafeste 3tane muhabbet kusu var biri yavru digeri 2si buyuk kafesin araliklarindan 2 si cikiyir yavru olanla digr buyuk olan bunlari yakalayip kafese kouuyorum ama buyuk olan tekrar kaciyr kafes balkonda aluyor kus gokyuzune ucuyor sesleniyorum gelmiyor biagaca konuyor orda karga saldiriyor ilk ondan kaciyor baska karga saldiriyor o yiyorkusun iskeletini tuylerinjn yere dustugunu gordum cok uzuldum ne anlama geliyor simdiden tesekkurler

  17 Ocak 2015 08:07
 • adnan ;

  ben rüyamda ufak bir minik kuşun koltuğumun altında çırpınışını gördüm hemen irkilerek uyandım kuşun cinsiyetini hatırlamıyorum ne anlama geliyor şindiden teşekkürler

  13 Ocak 2015 07:10
 • kenan kirşan ;

  Bir kafesin içinde kuşlar var 10tane kadar ama 4tanesi simsiyah ama çok güzeller…bende onları satmayı düşünüyorum rüyamda..

  07 Ekim 2014 12:07
 • iklime ;

  4 yeşil kuşun 3 ü uçtu bir tanesi yanımda kaldı.

  20 Temmuz 2014 01:45
 • korkuyordum am ;

  rüyamda mutfağa girmiş büyük bir karga görüyorum mutfak dolabının kapağını açmaya çalışıyordu sonra ben nasıl dışarıya çıkarabilirim diye korkarken karga kapalı olan balkon kapısının arasından bir aralıkta kendisini dışarıya çıkardı çok korkmuştum ama kargadan

  02 Mart 2014 00:31
 • seval ;

  Ruyada muhabbet kusunun dudagimi isirdigini gordum ne anlama geliyor

  23 Şubat 2014 16:17
 • mutlu ;

  rüyamda bıldırcın kuşum vardı seviyorum bakımlı şişman bir kuştu.birden uçup gidiyor başka bıldırcın kuşuyla yanyana biryere konuyor yorumlarmısınız cok ilginç bir rüya yorumlarmısınız lütfen…

  03 Şubat 2014 10:46
 • sevda ;

  ruyamda bir agacin yanindan gecerken, kucuk koyu yesil renkli tatli bir kus basimin ustune cikar, sonra o kusu biraz besliyom sonra kafamdan inmiyo sikica tutuluyo bana, sonra o agaca geri geldigimizde rahatliyo… kuslarla aram iyi degil o yuzden hangi kus oldugunu bilmiyorum

  01 Şubat 2014 16:20
 • zehra ;

  Dün akşam Rüyamda bizim evin yanina çok güzel kuşlar geliyo balkonun kapisindan içeriye giriyolar hemde bir sürü bunlari tutalim diyorum çünkü çok kiymetli kuşlar bunlar benimde sevdigim bi kuş türü yorumu nedir acaba

  18 Ocak 2014 09:58
 • Mustafa ;

  Gemide boş bir yük gemisin içindeyim devasa büyüklükte
  Bir gemi dışarıda yağmur yağıyor gemi sallanıyor
  Biz geminin icinde esimle uyuyoruz bir kuş gelip
  Parmağımı istiriyor ben kovallayinca parmağımdan
  Uçup basıma konuyor korkuyorum basımı istiracak
  Diye ama hiçbir şey yapmıyor kusun cinsini bilmiyorum
  Umarım hayır olur ins.

  03 Ocak 2014 16:58
 • mine ;

  Rüyada vapurla bi yere gidiyorum ve elimde bir karga var siyah. Iki elimle gagasini sikica kapali tutuyorum. Gagasinin içi dolu dokulmesin diye siki siki tutuyorum. Ama ne var içinde bilmiyorum. Karga yasiyor yani ölü değil. Sonra ne yaptigimi goremiyorum çunku orda uyandim. Sizce bu ne anlama gelir?

  14 Aralık 2013 02:11
 • erol ;

  iki serçe koluma kondu

  05 Aralık 2013 16:53
 • Demet ;

  Ruyamda 2-3 tane guvercin gørdum ama onlardan korkutum icin yanlarina
  Varamiyordum ne anlama geliyor bi turlu anlamadim guvercin gørmek iyidir diye
  Biliyorum ama onardan ruyamda korktum icin varamiyordum yanlarina buda ne
  anlama geliyor , .

  26 Kasım 2013 04:42
 • ilksen ;

  ruyamda saçımdan anem kusa benzeyen kucuk bocek çıkardı onu oldurdu bit sandım anem hayır dedı 3 tane ydı bırı beyaz gerısı kave rengıtdı bı anlam çıkaramadım bana yardımcı olurmusunuz teskkr edrım .

  19 Kasım 2013 12:00
 • azra ;

  Ruyamda sinirli bi halde iken 2yasindaki kizim elinin ustunde altin seklinde canli bir kus getiriyor veriyor bana kus cok guzeldi elimin ustunde tutuyorum ve kus kacmiyor cok guzel parliyordu..yorumlarsaniz cok sevinirim

  13 Kasım 2013 20:30
 • nagihan ;

  Rüyamda ba§ımın üstünde renkli çok sayıda uçan papağan gördüm

  04 Kasım 2013 07:54
 • Sema ;

  rüyamda beyaz muhabbet kuşu yakalıyorum ama yakaladığım kuş çok güzel ve kuş bana sahibi gibi çok yakındı. Akılma çok takıldı yaa rüyamın etlisindeyim hala yorumlarsanız teşekkür ederim :)

  26 Ekim 2013 16:39
 • ZEHRA ;

  Rüyamda evimin balkonunda ses duyuyorum bakıyorum iki tane kuş çırpınıyor kapıyı açarken ellerim ıslanıyor bakıyorum kan kuşlar ölmüş sonra ayaklarım ıslanıyor kan evin içine sızmış eşim yerde yatıyor ona dikkat et kan bulaşmasın diyorum ALLAH hayıra çıkarsın

  21 Eylül 2013 11:29
 • yeliz ;

  ruyamda evimin icinde bir suru kucuk kuslar agzindan kuslar cikariyordu ve gittikce cogaliyordu bense onlari disari cikarmaya calisiyordum ve 2tane papagan 1kucuk 1orta boyda masanin altinda gizlenmislerdi

  18 Eylül 2013 17:02
 • ramazan bilmez ;

  muhabbet kuşumun kafesin elimi sokuyorum o da beni tatlı tatlı ısırıyor

  18 Eylül 2013 10:52
 • başak ;

  rüyamda yatağımda yatıyorum kapıdan muhabbet kuşu mavi renkli çok güzel uçup üstüme geliyor sonra tekrar geldiği gibi uçup gidiyor lütfen gitme diyorum geri gel gözümde yaş oluyor derken muhabbbet kuşu uçarak geri geliyor göğsüme konuyor ve o bebek oluyor oğlum diye seviyorum sarışın mavi gözlü, benim çocuğummuş. (Evliyim)

  16 Eylül 2013 09:40
  • başak ;

   açıklayan yokmu:(

   03 Ekim 2013 08:57
   • fazlı ;

    ruyamda üstümda uçan kırmızı byaz rengnde büyük kuş gördüm sonra o kuşu yakaldım sonra baktım aynı kuşun tüyleri yok olmuş ustama sordum bu kuşun adı nedr ye kel aynakk kuşu dedi bana sonra nasıl olu anlamadım eski çalıştığım yere ustamın ortağı ve kareşiyle kavga ettim üzerime yürüdüler bu rüya nın yorumu ned acaba

    20 Ekim 2013 11:13
 • Ali ;

  bende rüyamda kuşların başıma üşürtüklerini gördüm

  12 Eylül 2013 07:15
 • salih ;

  Rüyamda güzel bir kuşu severken parmağımı gagasını geçiriyor ve bırakmıyor.yani ısırıyor ama çok fazla acımıyor ve kanamıyor
  Yorumlarsanız sevinirim.teşekkü.rler

  08 Eylül 2013 11:23
 • başak turker ;

  ruyamda evde oturuyoruz. ama şu anki evimiz degil. bir apartmanın ust veya orta katı. birden içeri bir kuş giriyor ve masanın üzerinde duran kuş kafesini kapıyor sokak kapısından kaçırıyor. eşime bagırıyorum. ahmet çabuk koş ardıç kuşu, kuşumuzu kaçırdı diyorum. ardıç kuşunun kafesteki kuşu serbest bırakacagını hissediyorum. ardıç kuşunun gagasının da insan agzına benzedigi ve diş gibi şeylerin olduğu dikkatimi çekiyor. yani hiçbir şey yapamıyoruz. kuşu alıp gidiyor.
  yorum yaparsanız sevinirim.

  19 Ağustos 2013 22:07
 • emrah ;

  Ruyamda dinazor tarzı kuşlar gördüm yarasa gıbı kanatlılardı ancak büyük kuşlardı.kafamın ustunde gokyuzunde bınlercesının uctugunu gördum.sonra üstüme konamaya basladılar ancak saldırı amaçlı degil sankı bana yakın olmak ıstıyorlardı hava kapalıydı bır eve gırdım oraya kadar bile girdiler.olay karışıktı paşam :)

  16 Ağustos 2013 18:06
 • savas ;

  Ruyamda biyerden ciktim arkadaslarmida var insaat gibi bi yer ahmet tahta gibi insaatin uc kismida bi kus ina saldiriyo sihah bi kus bense bGiriyom kus bana geliyo ama insan gibi huz halindan kizgin oldunu anliyom .bi hareketle yakaliyom kanadi zedelenmis sonrq alip elime kusu dua okuyorum cabuk iylessin die bi..ayna var ve ben kendimk goruyorjm ciplagkm bana bakjyo tuhaf tuhaf korkuyorum iceri geciyorm anem baam oturu bi hoca cagrin diorum aynada biri var bende dua okuyorum ama acayip koruyorum .

  11 Ağustos 2013 01:43
 • meryem ;

  ben kuştan dahada yüksekteydim kuş aşağıya doğru ucuyordu etrfımdaki insanlar kuşun karga oldunu söylüyorlardı ama ku siyah değildi

  08 Ağustos 2013 06:44
 • Nilgun Pamir ;

  Merhabalar,
  Ruyamda birbiri ardina 3 adet fare evimin bazi koselerinden
  Ciktilar. Fakat bu farelerin kafadi ve gagalari aynen kus gibiydi.
  Vucutlari inanilmaz huzellikte fosforlu mavi ve yesil renkteydiler.
  İlk cikan gogsume ordan kafamin uzerinden atladi .
  Ben korkmadim fazla cunki kusa benziyordu ve inanilmaz
  Guzellikteydi . Sonra ikincisi tavandan avizenin dibinden,
  Ucuncusu karyolamin altindan ciktilar .. Biraz korktum
  Ama fazla degil. Onlari evden kovmadim.. Burda
  bitti. Yorumlarsaniz cok memnun olurum. Saglicakla
  kalin … Tesekkurler .. Nilgun Pamir

  07 Ağustos 2013 22:05
 • zeynep ;

  rüyamda evin içinde yerde 2 şer grupşar halinde küçük siyah kuşlar telef olmuş gibi yatıyorlardı.ikiz gibilerdi çoğu.ben ve yanımda biri daha vardı üstlerine su döktük biraz canlandılar sonra yine yerde büyük bir karga gördüm yine siyahtı

  05 Ağustos 2013 15:14
 • nevruz ;

  ben rüyamda evin içinde küçük kuş gördüm iki defa yakalamaya çalıştım fakat yakalıya uçtu ve gümüşlüğe kondu bunun anlamı ne teşekürler

  05 Ağustos 2013 08:58
 • ercan ;

  rüyamda renkli kuşların ellerimi ve bacaklarımı ısırması ve sabah kalktığımda ellerimin ağrıması neye tabir edilir

  31 Temmuz 2013 08:55
 • Aslı ;

  Rüyamda yemyeşil , gorünüş itibariyle tavus kuşuna bezeyen ama güvercin büyüklüğünde bir kuş gördüm . Kuyruğu vücuduna oranla daha büyük ve uzundu fıstık yeşili üzerinde mavi benekleri vardı . Adına cennet kuşu diyorlardı. Peşinden gittiğimde yakalayamadım fakat çok ihtişamlı bir tüy bıraktı. yanımdaki kuzenimle tüy üzerinde tartıştık kimin onu alması gerektiğiyle ilgili fakat bıraktı onu aldım ve saklamaya karar verdim . Kuşu tekrar aradım bir tepede buldum ama yanına varmanın biraz zor göründüğü tepeydi ona yaklaştığımda çağırdım bana doğru geldi fakat benden önce aşağı inmişti . onu yakalamak isteyen sadece ben değildim fakat sadece ben çağırdığımda geldi . ne anlama geliyor yorumlarsanız çok memnun kalırım . Teşekkürler.

  15 Temmuz 2013 15:07
 • irem ;

  ben rüyamda çırpınan beyaz küçük kuş gördüm

  08 Temmuz 2013 10:55
 • Arzu ;

  Merhaba, ben rüyamda Balkon kapisindan iceriye giren siyah kertenkeleler gördüm. Bunlar iceri girdikten sonra iki ayaklarinin üzerine kakltilar ve kusa dönüstüler. Siyah, yaklasik 10 cm büyüklügünde tüyleri olmuyan yarasa gibi ama yarasa degil, kus ve gözleri cok parlaktilar. Isik saciyorlardi. Sonra uyandim.
  Tesekkürler.

  30 Haziran 2013 23:52
 • busra ;

  benim rüyamda kuş üstüme doğru uçuyodu ve birden göğsümden içeri giriyodu bunun anlamı öğrenmek istiyorum .

  27 Haziran 2013 10:59
 • nuh ;

  ben 2 tane buyuk cok guzel disi olan sari erkek olan yesilimsi renkvte idi agacin dalinda konmus tular yanlarina gitsemmi dedim ve gittim kolumu uzattim hemen ikiside koluma kondu sonra sin da tuyleri yolunuk normal buyuklukte yesilvrenkte bir muhabbet kusu daha geldi ama diger kuslar bu kusu istemedi ve bana konusarak gonder bunu burdan dedi sonrasinda kuslari aldim geri dondum bir kadin ve arkasinda birkac erkek bana kuslari birakmami soyledi ve erkek kus bana dondu ve bizi onlara verme dedi bende bayana dondumve sana verecegime serbest birakirim daha iyi olur dedim ben once erkek kusu saldim ama arka tarafima dustuvve boynu kirildi ve oldu sonravdisiyi saldi ama disi de ayni sekilde oldu ve bayan bana simdi gidebilirsin dedi ve uyandim

  24 Haziran 2013 12:10
 • Nurgül ;

  Evimde muhabbet kusu besliyorum ve kusun kafesin icinde yabanci buyuk bir kus var ve muhabbet kusumu yakalayip pencesiyle sanki solucan yer gbi yedi ne anlama geliyor cvp verirseniz sevinirim.

  22 Haziran 2013 12:17
 • tugce ;

  Ruyamda evimizdeki muhabbet kusunun yanarak oldugunu gordum. Urelik bu Benim yuzumden oluyordu. Kafesin yanina yanan birsey unutmustum suan.ne oldugunu hatirlamiyorum sonra kus yanarken ucuyordu can.havliyle ve olup dusuyord. Fakat burada bununla ilgili bir yorum goremedim. Bilgisi olan yorumlayabilir mi..

  11 Haziran 2013 07:35
 • feyyaz karakurt ;

  hayırlı günler…
  rüyamda evdeki kuşumuzu elime almak istiyordum…
  elime aldığımda kuş hemen kaçmak istiyordu. tekrar elime alıyordum bu defa kuş elimi ısırıp kaçmaya çalışıyordu. daha sonra elimden uçup sırtıma doğru geliyordu.

  08 Haziran 2013 10:16
 • cihan böge ;

  MRB,BEN YAKIN BİR ZAMANDA RÜYAMDA KARTALA BENZER BİR KUŞLA BİR ODADAYDIM AMA KARTAL BANA ZARAR VERMEDİ AKSİNE BEN ONUN SAHİBİYMİŞİM GİBİ DAVRANARAK GELİP ÜZERİME KONDU SONRA YAVAŞÇA BAŞIMA DOĞRU ÇIKTI.BENİ SEVDİĞİNİ HİSSETTİM.İNTERNETTE KÖTÜ YORUMLAR OKUDUM,KÖTÜ HİSSETTİM,LÜTFEN BANA BİR YORUM YAPAR MISINIZ?

  22 Mayıs 2013 18:30
 • nazlı ;

  rüyamda eşim ve kayınvalidemle evimin mutfağında otururken birden kafama güzeller yem yeşil güzeli bir kuş kondu bende onu kaçmasın diye kanadından tutup yakaladım lütfen rüyamı tabir edermisiniz LALEGÜL

  17 Mayıs 2013 11:47
 • ARZU ALTAN ;

  Rüyamda sağ omuzuma ofisimde bulunan cennet papağınının konduğunu gördüm. Tüyleride küçük küçük gözümün önünde uçuşuyordu. Tırnaklarının sivriliğini omuzlarımda hissettim.
  Yorumunu rica ederim.

  10 Mayıs 2013 10:05
 • esmeray ;

  Ruyamda gordum sudan ciktim çiçek icinden kuşa dondum benbeyaz ne anlamina geliyor bu ruya

  14 Nisan 2013 18:57
 • Tunç ;

  Rüyamda karanlığın içinde, en fazla bir güvercin büyüklüğünde, mavi,yeşil ve beyaz(parıl parıl mücevher gibi, hatta sanki fosforlu gibi) kuyruğu ve göğsü siyah çok ilginç bir kuş gördüm. Çok güzeldi ve beni çağırıyor gibiydi. Kuş karanlık bir yerde olmasına rağmen arkasında yukarıdan gelen beyaz bir ışık vardı.Gagası çok uzun değildi ama belirgindi, ince siyah ve 3-4 cm. kadar.

  12 Nisan 2013 13:17
 • gamze ;

  rüyamda muhabbet kuşu yeşil renkli elime konuyor elimi ısırıyor sallıyorum elimi bırakmıyo çekiyorum gelmiyo yorumlarsan
  ız sevinirim tşk

  02 Nisan 2013 12:02
 • derya ;

  rüyamda oglumla evin içinde küçük bir kuş yakalıyoruz
  onu balkona çıkıp uçsun gitsin diye serbesst bırakıyoruz
  fakat kuş uçamayıp yere düşüyor ölüyor
  rüyam ne anlama geliyor?

  28 Mart 2013 15:35
 • funda ;

  benim iki kuşum var rüyamda onları kafesinde ölmek üzere can çekişirken buluyorum alıp suya tutuyorum kendine geliyor ve uçup omzuma konuyor ben biraz ürküyorum fakat alışıp onun kanatlarını okşuyorum bu arada kuşum konuşup bir şeyler sölüyor insan gibi ve onunda eli varmış benim kolumu okşuyor (kuşum mavi renkli )

  25 Mart 2013 00:51
 • Mehmet brontes ;

  rüyamda 3 tane kuş gördüm biri bem beyaz, diğeri gri ve üçüncüsü de daha koyu gridi, bu kuşlar ben uyurken eve mutfak camından girip önce mutfak operdesini parçalaşmış sadece uçlarını yemişler, sonra koridordaki fayans kenarlarını parçalamışlar, tuvalet kapısı kırık ve tuvalaet harabe gibiydi ben uyanıp odamdan çıkınca beni görüp uçamayarak kaçmaya bailadılar ve mutfak camından kaçtılar biri kalmıştı onuda ben camı iyice açarak yardım ettim.kuşlar güvercen gibiydi allah rızası için bi yorum yapsın rüyama bi sınava girdim ve atama bekliyorum bu rüya onun habercisi gibi mi lütfen yorumlayın teşekkürler

  05 Mart 2013 09:55
 • ceylan ;

  ben ruyamda annemle otururken kuşun kafesini temizlerken kuş uçtu aa anneme dedimki kuş uçtu ama geri dönüp sağ omuzuma kondu bu ne anlama geliyor

  24 Şubat 2013 21:54
 • hüseyin sözalan ;

  rüyamda çok renkli kuşu kuyruğundan tutarak zorla bir kafese koudum fakat kuş çok güçlüdü kuyruğunu sanki bir kamyonu çeker gibi kafese soktum

  22 Şubat 2013 19:21
 • mutlu ;

  Rüyamda kuş hızla kulağımı ısırmak için geliyordu elimle kuşa vurdum kuş yere düştü ve tekrar kulağıma yöneldi bende ellerimle klaklarımı kapattım sonra kuş yeniden saldırdı ve elimi ısırdı bende diğer elimle kuşu tutarak asılmaya çalıştım ve uyandım.

  20 Şubat 2013 12:57
 • Meltem ;

  Rüyamda yeşil büyük bir kuş gördüm ve ben onun kuyruğunu tutuyor ve çocuklarıma göstermeye çalışıyordum Bu Ne Anlama Gelir? Teşekkürler

  13 Şubat 2013 12:45
 • DİLEK ;

  CAM ÖNÜNDE DURAN İKİ TANE KUŞ GÖRDM CAMIN İKİ BAŞINDA DURUYODULAR DİYORUM KAÇMASINLAR DİKAT EDELİM CAM AÇIKMIŞ CAMI KAPATIP GERİ ONLARI KAFESLERİNE ALIYORUZ

  31 Ocak 2013 15:02
 • emin sönmez ;

  ruyamda muhabbet kuşu kolumdan ısırıyodu anlamını öğrenebilirmiyim şimdiden tşkrrl

  26 Ocak 2013 00:26
 • ceren ;

  odamda uyuyorum odamın girişinde yukarda tahta gibi bişey varmış ve beyaz büyük bide mavi papyonlu bi kuş orda durup bana bakıyordu. sonra tekrar uyumuşum kafamda el gibi bişey hissettim ve elimi kafama atıyorum elime tüy geliyo ve yataktan fırladım gerçek gibiydi. ne demek bu rüya???

  18 Ocak 2013 10:21
 • Rumeysa ;

  rüyamda kuşum dudağımı ısırıyordu (Normaldee kuşum astım hastası)
  ama rüyaamda hasta görünmüyordu bana açıklarmısınız?

  06 Ocak 2013 09:50
  • seval ;

   Ruyada muhabbet kusunun dudagimi isirdigini gordum ne anlama geliyor

   23 Şubat 2014 16:20
 • baran ;

  rüyamda yerde uçmaya çalışan siyah bir kuş gördüm gözleri simsiyah (daha önce böyle parlak çok canlı siyah rengi görmedim) uçmaya çalışıyordu bi türlü uçamıyordu bi kaç sefer kaldırıp uçurtmaya çalıştım ama nafile uçamıyordu. sonra ellerime aldım simsiyah gözlerini gördüm sağa sola bakıyordu. sonra biraz inceledim ve şoka uğradım kuşun robot olduğunu fark ettim. ama robota hiç benzemiyordu. yorumlar mısınız? teşekkürler.

  21 Aralık 2012 15:35
 • fatma ;

  tanımlayamadıgım bir kuş yüzüme dogru gelip başıma saldırdı yani çırpınıp durdu, tam anlamıyla göremedim mavi gibi bir rengi oldugunu anımsıyorum büyük degildi korkarak uyandım çok korkmuştum

  13 Aralık 2012 21:23
 • Seda ;

  Rüyamda lavobada cocuk değil olgunlaşmamıs bir fetus doğurdum arkasına da bir turuncu kuş doğurdum ve başıma kondu

  10 Aralık 2012 08:07
 • nigar ;

  rüyamda bir müddet önce kaybettiğim annemi gördüm merdivenin altında bekliyordu teyzemide yanına koydum bu rüya neye delalettir lütfn açıklayabilirmisiniz

  26 Kasım 2012 13:45
 • meşedi hasan ;

  rüyada güvercin büyüklüğünde rengarek bir kuş yakalayıp sevmek ; ama yakaladığım kuşu evin içerisinde yakaladım .d

  22 Kasım 2012 10:37
 • Cansu ;

  Rüyada zenci bir genc kız renkli bir kuş veriyor ve kuş günaydın diyor

  16 Kasım 2012 10:20
 • Snnr ;

  Rüyamda üzerime doğru koşan kocaman değişik korkunç bi kuşun geldiğini gördüm ve benim üzerime aileden birinin yatması sonucu kuşa benzeyen şey tam beni tutacakkenuçup gitti.bu nedemek oluyor lütfen cevaplarsanız çok sevinirim

  15 Kasım 2012 00:47
  • ahmet su ;

   rüyadaki büyük kuş yetkili bir devler memuru, büyüğü veya bir alacaklıyı simgeliyor. Bir borcunuzdan dolayı canınız sıkılacak belki para kaybedebilirsiniz. fakat bir yakınınız sizi bu beladan kurtacak şeklinde yorumladım. Benzer bir rüya görmüştüm.

   04 Mart 2013 16:14
 • Nazli ;

  Rüyamda mavi karni beyaz olan kus gördüm agzinda solucan vardi benim
  Yatakodamda ucuyodu. Benim yanima gelip bakiodu veya odanin yüzünde
  Ucuyodu. Bu rüyayi günlerdir unutamiorum ltfen biri bana acikliabilirmi!! :))
  Herkesin rüyasi hayirli cikar insallah
  Allaha emanet olun

  07 Kasım 2012 23:29
 • ÖZLEM ;

  rüyamda bir helikopterden boş bir alana bir sürü beyaz güvercine benzer kuş bırakılyor yukardan onlar uçarak o boş alana konuyorlar sonra bi,r bakıyorum kimisi ölmüştü zannedrsem kimisi de hala canlı ve ben canlı olanları alıp seviyorum elimde tombiş tombişti kuşlar çokk güzellerdi ne demk acba hayır olur inşallah:)

  19 Ekim 2012 21:27
 • mahir ;

  rüyamda kuşun şarkı söylediğini gördün.

  05 Eylül 2012 12:54
 • can ;

  rüyamda bir kuşun doğum yaptığını gördüm küçük bir kuştu.

  02 Eylül 2012 10:24
 • lierfairy ;

  RÜYAMDA BEN BALKONDAYIM BİR SOKAK KUŞUNU SEVİYORUM SONRA KUŞU UÇURMAYA ÇALIŞIYORUM. KUŞ SONRA BENİ BIRAKMIYOR ZORLUYORUM ZORLUYORUM BİR TÜRLÜ GİTMEDİ. SONRA ÇOK HATIRLAMIYORUM AMA BİR ŞEKİLDE GİTMESİNİ SAĞLIYORUM AMA TEKRAR DÖNDÜ MÜ HATIRLAMIYORUM.

  17 Ağustos 2012 11:27
 • yadigar ;

  rengarenk bir güvercini yakalamışım ama kaçmak istiyo bende kafes aldım içine koydum ama aynı kanaryaya benziyo rengarenk ve çok güzeldi

  11 Ağustos 2012 02:31
 • kemal ;

  rüyamda kuşum öldü yorumlarmisinz

  25 Temmuz 2012 17:37
 • rabia ;

  rüyamda kuşların uçtuğunu gördüm bir de insan yediklerini duydum

  16 Temmuz 2012 10:28
 • Büşra ;

  Rüyamda bir kusu ahır gıbı vır yerden cıkarıyorum ve kus hafıfce büyük renkleri mükemmeldı sarı yesıl mavı gıbı renkleri vardı

  08 Temmuz 2012 11:00
 • hülya ;

  benım bır erkek kusum var dun gece ruyamda onu omuzumda yavrularken gordum sasırdım bu erkektı nasıl dogurur dedım kusum mavıdır yavrusuda mavı oldu bu ne anlama gelıyor sımdıden tesekkurler

  17 Mayıs 2012 08:09