Bilgi Zamanı

Rüyada Kum Görmek

Rüyada Kum Görmek
24 Ocak 2015 - 17:18 'de eklendi ve 2834 kez görüntülendi.

 

Rüyada Kum Görmek Anlamı :

 

İbni sîrin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada kum ölüme, hayata, zenginliğe ve fakirliğe delalet etmesi konusunda toprak gibidir. Araplar, kişi fakirleştiğinde “adam kuma bulandı” derler. Kumda koşmak esir alın­maya, muhasaraya, karmaşaya ve zorluğa delalettir. Çünkü kum üzerinde yürümek zordur. Ayağın kuma girmesi zorluğa, ya da hafifliğe delalettir. Elinin kumda olduğunu gören kimse, dünyevi işinde karasız kalır.

Kumu istif ettiğini ya da topladığını ya da taşıdığını görmek, mal top­lamaya ya da hayra isabet etmeye delalettir. Kumda yürüdüğünü görmek, kumun azlığı ya da çokluğuna göre bir işle meşgul olur.

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada kumun çok olmaması kaydıyla kum mala işarettir. Çok kum din ve dünya işlerinde meşguliyetler­dir. Kumun çoğalması ve artması tevilde azaba işarettir.

Kum üzüntüye, yorgunluğa ve meşakkate delalettir. Kadının kumda yürümesinde hayır yoktur. Çünkü bu kadının dul kalmasına delalet eder. Aynı şekilde adamın kumda yürürken zorlanmasında da hayır yoktur.

Kırmızı kum işsiz kimseler için hayırlı mevkilere delalettir. Beyaz kum vakit tayin edenler ve müneccimler için rızıktır.

Sarı kum hasta kimsenin tövbe etmesi ve iyileşmesidir. Bazen sarı kum taşımak hastalığa ve bu sebeple rızkın kesilmesine delalet eder.

Ağaç ve bitki köklerindeki toplanmış kum, savaştan elde edilen rızka ve gayrimenkule delalet eder.

Rüyanızda Kum Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Kum Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Kum Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Kum Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Kum Rüya Tabiri , Rüyamda Kum Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 2 Yorum )

  • Ceylan ;

    Rüyamda yürüyorum ve ardimda biraktim yol icine cöküyor sanki Yer ortandan ayriliyor ve kum oluyor! Ne demek bu?

    06 Eylül 2013 13:44
  • nevin colak ;

    calistigim is yerinin sokagi kumlar icindeydi skaklar ve caddeler.kuru bir kum tabakasiyla kaplanmisti.

    20 Ocak 2013 02:17