Bilgi Zamanı

Rüyada Kulak Görmek

Rüyada Kulak Görmek
24 Ocak 2015 - 17:17 'de eklendi ve 1306 kez görüntülendi.

 

Rüyada Kulak Görmek Anlamı :

 

Rüyada kulak görmek, kişi­nin hanımına veya kızına delalettir. Rüyada kendisinin üç kulağı olduğunu gören kimsenin bir hanımı ve iki kızı olduğuna delalet eder. Dört kulağı olduğunu görmek, ya o kimsenin dört hanımı olduğuna ya da anneleri olma­yan dört kızı olduğuna delalet eder.

Rüyada kulağının kendisinden ayrıldığını görmek, hanımını boşamasına veya kızının vefat ederek kendisinden ayrılacağına işarettir. Kendisinin bir kulağı olduğunu gören kimsenin hiç bir akrabasının yaşamadığına delalet eder. Yarım kulağı olduğunu gören kimsenin hanımı vefat eder ve başka bir hanımla evlenir. Kulağında asılı bir yüzük olduğunu gören kimse kızını ev­lendirir ve kızının erkek bir çocuğu olur.

Bir tabirde; kulak dine delalettir, kulağını bir şeyle doldurduğunu görmek küfre delalet eder. Çok sayıda kulaklarının olduğunu görmek, doğ­ruluktan yüz çevirmesine ve hakkı kabul etmemesine delalet eder denilmiş­tir.

Zira ayeti kerimede şöyle buyrulur ( Yahut işitecekleri kulakları mı var (neleri var)? De ki: “Ortaklarınızı çağırın, sonra bana (istediğiniz) tuzağı kurun ve bana göz bile açtırmayın!”)372

Diğer bir tabirde ise; “zengin kimsenin güzel şekilli kulaklar görmesi, sevindirici güzel haberler duymasına, güzel şekilli olmayan kulaklar gör­mesi kötü haberler duymasına delalet eder. Kulaklarında iki tane gözü ol­duğunu görmek kör olmasına ve gözleri ile yaptıklarını kulakları yardımı ile yapmasına delalet eder” denilmiştir.

Çok sayıda kulaklar görmek, kendisine itaat etmesini istediği, hanım­ları, çocukları veya hizmetçileri olan kimseler için hayra alamettir ancak hizmetçiler ve davalı olan kimselerin bu rüyayı görmesi hayra alamet değildir.

Zira bu rüya hizmetçilerde, daima dinleyip itaat edeceğine davalılarda ise, aleyhine hüküm verilmesine delalet eder.373

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’ in tabiri; Kulak rütbe ve hafızanın ma­hallidir. Rüyada kulak; çocuk, mal ve mevkiye delalettir. Kulak ilme, akla, dine, mala aile ve sülaleye yani insanın kendileri ile dünya hayatında nimetlendiği şeylere delalet eder.

Kulak işitme aletidir. İşitme aletini büyük ve güzel görmek veya ondan nur çıktığını veya ona nur girdiğini görmek, hidayete ve Allah’ a itaate de­lalet eder. Kulağın küçük olduğunu veya ondan kötü bir koku çıktığını veya girdiğini görmek, doğru yoldan sapmaya delalet eder. Kulağının kesilmesi veya kulağını kaybetmek, fesada delalettir. Çok kulağı olduğunu görmek, çeşitli ilmi konulara veya kendisinin sabit bir hal üzere durmadığına işaret eder.

Kulağının hayvanlardan birinin kulağına döndüğüne gören kimsenin makamı gider, saygınlığı azalır ve zihni bulanır. Parmaklarını kulağına tıka­dığını görmek, bidat ehli olarak ölümüne delalettir. Eğer rüya sahibi ger­çekte sapkınlık ve bidat hali üzerinde ise bu rüya, işlediği günahları terk etmeye karar vermesine, ölümüne veya müezzin olacağına delalet eder.

Rüyada sultanın kulağı casusa delalettir. Kulak, içinde eşya saklanan sandık, kasa ve çantaya delalet eder. Kulakta noksanlık ya da fazlalık gör­mek bu sayılanlarla tevil edilir.

Kulağının işitmesinin sağlıklı olduğunu görmek, anlayışa, ilme, sıh­hate, dine ve takvaya delalet eder. Sağır olduğunu görmek dininde fesada delalet eder.

Kulağının kesik olduğunu ve bunun kimsenin bilmediğini görmek bir kimsenin hanımını ya da kızını aldatmasına delalet eder. Rüyada kulağının sağlığına döndüğünü görmek, bu kimselerin yaptıklarından tövbe etmesine delalettir. Rüyada kulağının pisliklerinden yediğini görmek, erkek çocuklara sarkıntılık yapmaya delalet eder.

Rüyanızda Kulak Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Kulak Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Kulak Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Kulak Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Kulak Rüya Tabiri , Rüyamda Kulak Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER