Bilgi Zamanı

Rüyada Köprü Görmek

Rüyada Köprü Görmek
25 Ocak 2018 - 7:00 'de eklendi ve 5713 kez görüntülendi.

 

Rüyada Köprü Görmek Anlamı :

 

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada köprü dürüstlüğe, ilme, hidayete, oruca, namaza ve insanı ahiretin azabından ve dünyanın zorluğundan kurtaran her şeye delalet eder.

Köprü görmek zorlukları yüklenen hizmetçiye ya da ihtiyaçları gider­mekte yardımcı olan kapıcı ve görevlilere, mala, hanıma babaya ve anneye delalet eder.

Her köprünün kendisine göre tevili vardır. Cadde üzerinde taştan ve betondan yapılmış köprü saltanata, küçük köprü kapıcıya ya da komutan­lara, taştan yapılmış köprünün toprak köprü olması, köprünün delalet ettiği kimsenin halinin menfi yönde değişeceğine, toprak köprünün taş köprüye değişmesi delalet ettiği kimse için hayra ve berekete, kendisinin köprü olduğunu görmek, insanların kendisine ve malına ihtiyaç duyduğu saltanat sahibi bir kimse olacağına delalet eder.

İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada köprü görmek dün­yaya delalet eder. Zira dünya ikamet yeri değil sadece geçiş yeridir. Bazen köprü gemiye, bazen hükümdar, hâkim, müftü ve insanların işlerinde ken­dilerini aracı yaptıklarını ve her belaya düştüklerinde sırtlarını yasladıkları kimseye, bazende sırat köprüsüne delalet eder. Rüyada köprüden geçtiğini gören kimse dünyadan ahirete geçer. Özellikle de rüya sahibi hasta ise ve köprüyü geçtikten sonra orada bir ölüyle karşılaşırsa, yada oturanları, şekli ve binasını tanımadığı bir eve girerse, ya da onu bir kuş uçurursa veya bir hayvan yutarsa veya bir kuyuya ya da çukura düşerse veya gökyüzüne yük­selirse, bu rüyanın ölüme delalet etmesini kuvvetlendirir. Eğer rüya sahibi hasta değilse rüya sahibinin durumuna bakılır. Eğer yolcu ise yolculuğun bitmesiyle sevinir.

Köprüden indiğinde hayra, zenginliğe, fakirliğe ya da kötülüklere de­lalet eden alametlerin olmasına göre, şayet bolluğa, buğdaya, arpa, hurma kadın ya da ihtiyar kimse üzerine inmişse rüya sahibi mala ve faydalara erişir. Köprüden toprağa veya mescide inmişse yolculuğundan kastettiği hacca ya da izzete veya cihada nail olur. Köprüden indiğinde aslanla, ba­taklıkla, kuraklıkla, siyah üzümle ya da yıkıcı suyla veya selle karşılaşırsa yolculuğunda karşılaşmış olduğu bütün her şeyde veya ailesine döndüğü zamanda hayır yoktur.

Rüya sahibi bir husumet içinde ise veya reisinin katında bir ihtiyacı varsa ona nail olur. Köprüden indiğinde karşılaştığı tüm hayır ve serlere delalet eden alametlere göre reisinden ya da hasmından bir şey görür.

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada kemerli taş köprü görmek şüphelere, bazen dünyaya delalet eder. Nitekim hadisi şerifte; “dünya köprüdür. Ondan sadece geçip gidiniz imar etmeyiniz”, buyrulmuş-tur363. Köprü, akıntı ve çilelerin kalkmasına, zenginliğe, ömrün uzamasına, hastalığa veya sözü bozmaya delalet eder. Rüyada köprüye bindiğini gör­mek bineğe binmeye delalet eder. Bilinmeyen kemerli taş köprü şehirle kabristan arasında ise dünyaya, bazen gemiye, bazen sırat köprüsüne, rü­yayı gören kişi, yolcu ise yolculuğunun bitmesine delalet eder. Rüyada ke­merli taş köprü olduğunu gören kişi güç, kuvvet ve yetki sahibi olur. İnsan­lar ona ve makamına muhtaç olurlar. Ancak köprünün çıkışı kötü bir yerde ise bunda hayır yoktur. Tahta bir köprüden geçtiğini görmek, orada müna­fık bir toplum olmasına ve onların yanına girmesine delalet eder

Rüyanızda Köprü Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Köprü Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Köprü Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Köprü Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Köprü Rüya Tabiri , Rüyamda Köprü Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 14 Yorum )

 • Hülya Ayas ;

  Rüyamda birden fazla yanyana dizilmiş devasa yükseklikte aynı zamanda engebeli boğaz köprü gördüm bu köprülerin başka bir ülkeye aitti. Bizim ülkemizin boğaz köprüsüNude tek ve onların yanında küçük gördüm

  25 Ocak 2018 07:00
 • Sevilay yılmaz ;

  Uzun bir köprü var ben bir ucundayım ablam diğer ucunda ben bu köprüden yürüyüp ablamın yanına gidiyorum

  15 Ekim 2016 08:43
 • pınar ;

  Kardesmle dere kenarından yuruyoruz.köprüye atlıyoruz şu oldukça bol ve berrak.hatta suyun çokluğu demir köprüyü titretiyor.korkuyrz.ben ayetel kursuyu okumaya calısıryrm.korkuyrz kardedım daha cok korkuyr.uzerınde sıyah mayo oluyr bırden ve dusuyr.tutunuyr kopruye fakat bırakıyr.sen napıysun dedim 2 kez yakaladım.çektim kurtrdm.halakızı geliyor.sular azalıyor nasıl rahatlıkla gecyr.sasryrm bizde basıp karşıya gectık

  20 Kasım 2015 07:44
 • ayşe ;

  rüyada yeraltında çok değer verdiğim ve daha yeni tanımaya başladığım bir erkekle ile el ele tutuşarak yürüyoruz.Yer altını tanıyan ben olduğum için klavuz benim onun ise ilk yolculuğu olduğu için gördüklerinden hayranlıkla karışık biraz şaşkın. köpruden geçerken ona köprünün yanında kadim bir kutsal yeri anlatarak gösteriyorum.Bu yer öyle bir yer ki önünde sütunlar var ardı biraz karanlık ama olağanüstü ahenkli bir ritimle inen çıkan saat benzeri sarkaçlar var orada.Bunlar tam olarak saat değil ama rüyada duyumsadığım orası tüm evrenin ahenginin temel planını uygulayan yer gibi bu yüzden kadim bir kutsallığı var ama bu olağanüstü ahenki sarkaçlar görünmekten çok sesi duyulabiliyor ama ben orayı daha evvelden görmüş olduğum için o ahengin sebebini biliyor ve ona tamamen görmese de anlatabiliyorum. ben çok huzurlu ve mutluyum o da büyülenmiş gibi şaşkın ama sanki huşu içinde ve ben köprünün sonunu görüp daha sana gösterecek çok güzel yerler var diyerek içimden onunla el le köprüde yürümeye devam ediyorum.

  23 Kasım 2013 22:56
  • Ali ;

   Ne hayal gücü ve ne hafıza var hayret ettim

   10 Ekim 2015 09:29
 • züleyha ;

  Rüyamda önce eski sevgilimin ailesiyle mardinde olduğumu gördüm ardından demir bir köprünün bir ucunda ben bir ucunda eski sevgilim vardı dere ters akıyordu ve içinde pamuklar vardı .

  şimdiden teşekkürler …

  09 Ekim 2013 22:28
 • Sahin ;

  Rüyamda oğlumun Deniz’in ortasında eski tahta köprünün üzerinde yürüdüğünü
  Gördüm ve orda kaldı ayaklariylan düzeltmeye çalışıyordu devam etmek için. ondan sonra uyandim

  11 Eylül 2013 17:20
 • DERYA ;

  yatmadan önce bir işim için niyet etmiştim=
  Rüyamda İstanbul Boğazını görüyorum,oraya gitmeden önce okul pansiyonu gibi bir yerden yanımda tanımadığım bir bayan arkadaşla İstanbul boğaz köprüsüne gidiyoruz fakat köprü ahşaptan ve çok eski altında ki deniz kabarık ve sularında arabaları görüyor üstünden geçicek mişiz yanımda ki arkadaş eski ve tehlikeli olduğunu ima edeiyor biz de oradan inip yine aynı denizden küçük ahşap eski bir köprüden geçip geri dönüyoruz okulun lojmanına.

  01 Temmuz 2013 18:07
 • sumeyra ;

  Ruyamda sevdigim adamla ailesiyle ve benim ailemle tahta ve duz bir kopruden geciyorduk.

  09 Haziran 2013 10:10
 • zeynep ;

  Merhaba,

  Rüyamda yerlerde kar olduğunu ancak güneşli bir hava ve boğaz köprüsünün üzerinde babam ile bi araç ya da herhangi bir şeyle uçuyormuşuz gbi geçiyoruz ve çok mutluydum.

  Rüyamı yorumlarsanız sevinirim

  Şimdiden teşekkürler

  04 Şubat 2013 20:23
 • ziya ;

  buyuk bir sehirde 3 tane denizin ortasinda demirden kopru gordum kiz eski arkadsimla 1 tanesinden geciyordum karsiya

  08 Ağustos 2012 06:17
 • emrah ;

  rüyada köprüden taş atıyordum denize anlamını yazarsanız sevinirim teşekkür ederim.

  27 Temmuz 2012 10:06
 • mutlu ;

  tek basıma tarihi güzel tas köprüden giderken yolun ortasında köprü tahta köprü oluyo.köprü yıkık dökük.2 ye bölünüyor.10 yaslarında erkek cocugu gecerken boguluyor.bende onu kurtarıyorum.su cok güzel ve temiz akıyor.ama cocuk kollarımda uyanıyorum.kurtulrmu bilmem

  18 Mayıs 2012 14:50
 • fatmanur ;

  rüyamda bir köprüde ablam kardeşim ve ben yürüyorduk bir anda köprü taştı kardeşimi kuçaklayıp kenara kadar yürüdüm ablam yanımdaydı. annemle babmı aradı ama cevap vermediler. yerde parlayan bir anahtar vardı . ben bu anahtarı bilyorum dedim ve bir kapıyı açtım sonra annemle babmın yanına geldik.

  06 Mayıs 2012 09:47