Bilgi Zamanı

Rüyada Köpek Görmek

Rüyada Köpek Görmek
24 Ocak 2015 - 17:18 'de eklendi ve 1619 kez görüntülendi.

 

Rüyada Köpek Görmek Anlamı :

 

İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada köpeğin tevilinde değişik teviller yapılmıştır. Bazı tabirciler; köpek köleye delalet eder, de­mişlerdir. Azgın, ahmak ve havladığında, kötülük saçan kimsedir demişler­dir. Siyah köpek kişiliksiz zayıf düşmana delalet eder. Dişi köpek alçak ka­dına delalettir. Dişi köpeğin ısırdığını görmek o kadından gelecek kötülüğe delalet eder. Köpeğin elbiselerini parçaladığını görmek, alçak bir insanın namusuna dil uzatmasına delalet eder. Köpek eti yediğini gören kimse, malını elde edeceği bir düşmanına üstün gelir. Köpeğin sütünü içmek kor­kudur. Köpeği yastık edindiğini görmek rüya sahibinin kendisinden destek ve yardım aldığı arkadaşına delalet eder. Köpek bekçiye ve bidat sahibi kimseye işaret eder.

Köpeğin kendisini ısırdığını gören kimse bidat ehli kimselerle arkadaş­lık yapıyorsa o kimseler tarafından fitnelenir. Rüya sahibinin düşmanı ve hasmı varsa ona hakaret ederler veya kahrederler. Kölesi varsa hıyanet eder. Bekçisi varsa onu aldatır. Açlık zamanında bu rüyayı görmüş ise, açlık çeker. Dişi köpek kötü bir kavimden alçak tabiatlı kadına delalet eder. Köpek yavrusu sevilen çocuğa delalettir. Bir tabire göre köpek yavrusu görmek, ahmak bir adamın zinadan olan bir çocuğu bulup almasına delalet eder. Çoban köpeği reisten alınan mala delalet eder. Köpek zalim düşmana da delalet eder. Eğitilmiş köpek görmek arkadaşına, düşmanlarına karşı yardım eden ancak alçak ve karaktersiz olan kimseye delalet eder.

Başka bir tabire göre ise, rüya sahibi geçiminde yeterli kazanç sağlar ve saltanata nail olur. Bazı tabirciler de; rüyada köpekler zarara, hastalığa ve düşmana delalet eder. Ancak oyun ve şakalaşmak için edinilen köpekler lezzet ve sevince delalet eder.

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada köpeklerin avdan dön­düklerini görmek, korkunun gitmesine ve işsizliğe, köpeklerin şehre girdi­ğini görmek işsizliğe, bekçi köpeği görmek kocasının malını muhafaza eden kadına, ürüyen dişi bir köpek görmek kötü insanlardan zarar ve hile gör­meye delalet eder. Köpek yıldızı (akyıldız) diye adlandırılan yıldızın sebep olduğu humma hastalığına eder. Köpek emniyet görevlisine, zayıf düşmana ve cimri adama delalet eder. Köpeğin her cinsi zelil topluluğa, oyun için ya da boğuşturmak için olan köpekler kurtuluşa ve zevki sefaya delalet eder.

Rüyada köpek tuttuğunu gören kişi hizmetçi bir adamla sohbet eder. Köpeklerle avlandığını gören kişi, arzusuna nail olur. Köpekleri öldürdüğünü gören kişi, düşmanına karşı zafer kazanır. Rüyada Çin köpeği görmek rüyayı gören kişinin yabancılarla karışmasına delalet eder. Kendisine köpeğin ulu­duğunu görmek kişiliksiz birinden çirkin sözler işitmeye delalet eder. Köpek bekçiye, köpeği yastık yaptığını görmek sadık dosta, ısrarla isteyen dilen­ciye, bazen alçaklılığa ve zillete, bazende mal biriktirmeksizin dünyayı talep etmeye delalet eder. Köpek eti yediğini gören kişi düşmanına karşı zafer kazanır ve malını alır. Köpeğin sütünü içmek korkuya delalet eder.

Dişi köpek kocasının malını koruyan, nesli çok kadına, bazen de küfre ve Allah Teala rahmetinden ümidini kesmeye delalet eder. Ashabı kehfin köpeğini görmek korkuya, hapse ya da kaçışa, onu şehirde görmek yeni yetkilere delalet eder. Av köpeği izzete, yüksekliğe ve rızka, çoban köpeği ailesine ve komşularına karşı kıskanç, dindar kişiye, köpekle dostluk kur­mak malda zarar etmeye, onunla sohbet etmek ashabı kehf kıssasında ol­duğu üzere gizlenmeye delalet eder.

Rüyanızda Köpek Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Köpek Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Köpek Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Köpek Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Köpek Rüya Tabiri , Rüyamda Köpek Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER