Bilgi Zamanı

Rüyada Konuşmak Görmek

Rüyada Konuşmak Görmek
24 Ocak 2015 - 17:18 'de eklendi ve 4610 kez görüntülendi.

 

Rüyada Konuşmak Görmek Anlamı :

 

Rüyada Allah Tealanın kıya­met gününde kullarına konuştuğunu görmek, adaletin yayılmasına ve hü­kümdarın halkına ikram ve ihsan ettiğine delalet eder. Rüya sahibi dünya­dan uzaklaşmış bir kimse ise tamamı ile ahirete yönelir. Yılanın kendisine güzel sözlerle hitap ettiğini gören kişi, düşmanından hayra ve sevince nail olur. Binek hayvanının kendisi ile konuştuğunu gören kişi ölür.

Nitekim ayeti kerimede; (O söz başlarına geldiği zaman onlara yerden bir dabbe çıkarırız. O onlara insanların ayetlerimize inanmadıklarını söyler) Buyurmuştur.

Cansızların konuşmasını görmek anlaşmaya ya da nasihate, hayvanla­rın konuşması bazen azaba ve intikama delalet eder. Ağacın konuşması şan şerefin yüceliğine, ölülerin konuşması fitneye, azaların konuşması aile fertlerinden çile çekmeye ve günah işlemeye delalet eder.

Başının ya da burnunun konuştuğunu görmek bu azanın delalet ettiği kişinin fakir düşme­sine ya da şiddetli bir musibete maruz kalmasına delalet eder. Azalarından birinin kendisine konuştuğunu görmek, aile fertleri ya da akrabaları tara­fından yapılan ve kabul edilmesi gereken nasihate delalet eder. Çünkü on­lar kıyamet gününde Allah Teala nezdinde şahitlik yaparlar.

Ağacın kendisine konuştuğunu gören kişi, insanların hoşuna giden bir şeye nail olur. Küçük çocuğun söylediği söz nasıl söylerse söylesin doğrudur. Bazende küçük çocuğun konuşmasını dinlemek sakıncalı bir şeye maruz kalmaya delalet eder. Kişi rüyada çeşitli diller konuştuğunu görürse, büyük bir mülke nail olur. Aynı şekilde kuşların rüya sahibi ile konuşması büyük bir mülke, ilme ve fıkha nail olmakla müjdelenmeye delalet eder. Bütün kuşların konuşması iyidir. Kuşun konuştuğunu gören kişinin şanı şerefi yük­selir.

Kim söylerse söylesin konuşulan söz Kuran’a, sünnete ya da akla uyu­yorsa makbuldür ve yoruma tabidir. Sahibi için hayra delalet eder ve tabi olunması icap eder. Ancak Kuran’a ve sünnete uymayan şey sakıncalıdır. Onun tabirinden kaçınılmalıdır.
Gizli tutulması gereken bir şeyi konuştuğunu görmek, malı israf et­meye ya da ehli olmayan birine hikmetten bahsetmeye delalet eder. Duva­rın konuşması ayrılıkla uyarıya ve tarihi eserlere önem vermeye, ağacın konuşması çekişmeye, düşmanın konuşması ayrılığın nihayete ermesine delalet eder. Ancak düşmanlardan ilk konuşan kişi son olarak konuşur.

Allah Tealanın kıyamet gününde kuluna konuşması makam mevkinin yüksekliğine, yetki sahiplerine yakın olmaya, salih amellere ve güzel gidi­şata delalet eder. Rüyayı gören kişi zahit biri ise dünyadan el çeker ve ahirete yönelir. Üzerindeki Allah Tealanın nimetlerini konuştuğunu görmek, Allah Tealaya şükür etmeye ve ona hamd etmek ile daha güzel olan nimetlere ulaşmaya delalet eder. Hatiften emir, yasak, müjde veya azarlama duymanın tevili yapılmaz. Ne görülmüş ise ona delalet eder.

Rüyanızda Konuşmak Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Konuşmak Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Konuşmak Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Konuşmak Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Konuşmak Rüya Tabiri , Rüyamda Konuşmak Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 8 Yorum )

 • MEHMET COŞGUN ;

  Gerçekte eşim ALS hastası olup konuşamıyor.Ancak bu gün rüyamda benimle konuşuyor ve kendisinin kaçırıldığını.Şimdi -benim yanımda olan 2 yaşındaki kızımızı kastederek herhalde- çocuğuna sahip çık, ben gidiyorum diyordu. Bu rüyanın anlamını bilen var mı?
  Not: Hastam 18 Ocak’ta hastaneden kaçırılıp, ta Bitlis Devlet Hastanesinde yatmakta.Bilgi de alamıyorum.Şimdi eşim Yasemin’in akrabalarına ne yapsam iyi olur kardeşlerim!Ben bilemiyorum, sizlerden bilen var mı?
  Ben rüyayı şöyle yordum:Hasta değilde normal biri olsaydı bu nasihatleri yapan kimse: Bu hayra yorulur dikkatli olmam hususunda uyarı derdim.Ancak nasihatları konuşamayan bir ALS hasta olan eşimin bunları bana söylemesi sanki:Beni Ankara Ulus hastanesinden, benim rızam dışında çok akıllı kardeşim Medeni İletmiş getirdi ta dağ başında Bitlis’e..İşte bu çok akıllı kardeşim yahut akrabalarımdan inanın:Hiç razı değilim, demek istiyor.Çünkü birde şunu söylemesi: Ben bu hastalıktan(ALS)en nihayet öleceğim.Kaygılıyım demek istiyor: Üç oğlumuz ve 2 yaşındaki Seniyye Meryem kızımızdan..onu da elinden almaya çalışabilirler yahut kaçırırlar? Dikkatli olsan iyi olur demek istiyor.
  BUNDAN BAŞKA BİR ANLAM ÇIKARTAN VARSA BU RÜYAMA LÜTFEN BANA HEMEN YAZSINLAR.SAYGILAR SUNUYORUM…
  MEHMET COŞGUN

  22 Şubat 2014 13:39
 • mehmet coşgun ;

  Gerçekte eşim ALS hastası olup konuşamıyor.Ancak bu gün rüyamda benimle konuşuyor ve kendisinin kaçırıldığını.Şimdi -benim yanımda olan 2 yaşındaki kızımızı kastederek herhalde- çocuğuna sahip çık, ben gidiyorum diyordu. Bu rüyanın anlamını bilen var mı?
  Not: Hastam 18 Ocak’ta hastaneden kaçırılıp, ta Bitlis Devlet Hastanesinde yatmakta.Bilgi de alamıyorum.Bu kansızlara ne yapsam iyi olur kardeşlerim!Ben bilemiyorum, sizlerden bilen var mı?

  Ben rüyayı şöyle yordum:Hasta değilde normal biri olsaydı bu nasihatleri yapan kimse: Bu hayra yorulur dikkatli olmam hususunda uyarı derdim.Ancak konuşamayan bir hasta olan eşimin bunları söylemesi sanki:Beni Ankara Ulus hastanesinden, benim rızam dışında gerizekalı kardeşim Medeni İletmiş getirdi ta dağ başına Bitlis’e..bu rezillerden kardeşim yahut akrabalarım amma:Hiç razı değilim, demek istiyor.Çünkü birde şunu söylemesi: Ben bu hastalıktan(ALS)en nihayet öleceğim.Kaykılıyım demek istiyor: Üç oğlumuz ve 2 yaşındaki Seniyye Meryem kızımızdan..onu da elinden almaya çalışabilirler yahut kaçırırlar? Dikkatli olsan iyi olur demek istiyor.
  BUNDAN BAŞKA BİR ANLAM ÇIKARTAN VARSA BU RÜYAMA LÜTFEN BANA HEMEN YAZSINLAR.SAYGILAR SUNUYORUM…
  MEHMET COŞGUN

  22 Şubat 2014 13:27
 • mehmet coşgun ;

  Gerçekte eşim ALS hastası olup konuşamıyor.Ancak bu gün rüyamda benimle konuşuyor ve kendisinin kaçırıldığını.Şimdi -benim yanımda olan 2 yaşındaki kızımızı kastederek herhalde- çocuğuna sahip çık, ben gidiyorum diyordu. Bu rüyanın anlamını bilen var mı?
  Not: Hastam 18 Ocakta hastaneden kaçırılıp, ta Bitlis Devlet Hastanesinde yatmakta.Bilgi de alamıyorum.Bu kansızlara ne yapsam iyi olur kardeşlerim!Ben bilemiyorum, sizlerden bilen var mı?

  22 Şubat 2014 12:49
 • Dilan ;

  Rüyada allahtan ve peygamberden bahsetmistim ama ne demek oldugunu bilmiyorum

  17 Ekim 2012 11:49
 • özlem ;

  eşim şuan hasta olduğundan dolayı konuşamıyor bende buğün rüyamda onun konuştuğunu gördüm çok sevindim neanlama geliyor tşk ederim

  17 Temmuz 2012 12:37
 • dilara ;

  rüyamda konusmayan bi çocuğun konuştuğunu örmek ne anlama gelir

  15 Temmuz 2012 10:37
 • İbrahim ;

  Rüyada şimşekler çakıyodu hava çok kötüydü.bi yere geldim yüksek bi yerdi.orda kendi kendime diyodum kimse yokmu burda yukarıdan bi ses ben burdayım diyodu.ben her ki kimse yok mu dediğimde yukarıdan bir ses ben burdayım kısık bisesle diyodu hafif gülümser sekilde.sonra bulunduğum yerden aşağı atladım atlayınca bi ses geldi naptın? diye sonra aşagıda millet yağmur yağıyodu yağmurdan korunmak için kalının altına girdim ordaki insanlarla hatta bi kişi açıkta kalıyodu bnm sayemde o da örtünebildi…. yorumlarsanız çok sevinirim…

  05 Temmuz 2012 09:48
 • MELİKE ;

  RÜYADA KENDİ SÜLİYETİYLE KONUŞMAK NEDEMEK.. AYNAYA BAKARSINIZDA KENDİNİZİ GÖRÜRSÜNÜZ YA O MİSAL .. AMA KENDİ ELİMİ TUTUP SCAKLIĞI HİSSETMEK VE SANKİ KARŞIMDAKİ BEN KÖTÜ DÜŞÜNEN VE KÖTÜ AMAÇLI BİR BEN GİBİ GÖRDÜM KONUŞTUM DÜŞÜNCELER HER NE VARVA TAM TERSİNE KONUŞAN BİRİSİ GİBİYDİ………..

  06 Şubat 2012 15:38