Bilgi Zamanı

Rüyada Kitap Görmek

Rüyada Kitap Görmek
11 Ocak 2016 - 16:51 'de eklendi ve 4152 kez görüntülendi.

 

Rüyada Kitap Görmek Anlamı :

 

İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada kitap kuvvete dela­let eder. Elinde kitap olduğunu gören kişi kuvvete nail olur. Zira ayeti ke­rimede şöyle buyrulur. (“Ey Yahya! Kitaba (Tevrat’a) var gücünle sarıl!” (dedik) ve henüz sabi iken ona (ilim ve) hikmet verdik.)351 Kitap açık olursa meşhur hayra, mühürlü olursa gizli hayra delalet eder. Erkek çocu­ğun elinde olursa müjdeye, genç kızın elinde olursa sevinçli ve hayırlı bir habere, kadının elinde olursa sevinçli bir iş için beklenti içinde olmaya de­lalet eder. Kitap kokulanmış ise güzel övgüler içinde olan hayra delalet eder. Elinde dürülü kitaplar olduğunu gören kişi, yakın zamanda ölür. Ni­tekim ayeti kerimede şöyle buyrulur. ((Düşün o) günü ki, yazılı kâğıtların tomarını dürer gibi göğü toplayıp düreriz. Tıpkı ilk yaratmaya başladığı­mız gibi onu tekrar o hale getiririz. (Bu,) üzerimize aldığımız bir vaad oldu. Biz, (vaat ettiğimizi) yaparız.)

Bir imamdan açık bir kitap aldığını gören kimse liyakatli ise yetkiye ve nimetlere nail olur. Değilse hizmetçi olmasına delalet eder. Bir insana mü­hürlü bir kitap verdiğini o kişinin de kitabı ona geri verdiğini görmesi, rüya sahibi hükümdar ise savaşta yenilmesine tüccar ise ticaretinde zarar etme­sine nişanlı ise nişanın atılmasına delalet eder. Kitabını sağ elinde olduğunu gören kişi, biri ile anlaşmazlık içinde ise ya da aralarında şüpheli bir durum varsa bu durum açıklığa kavuşur. Nitekim ayeti kerimede şöyle buyrulur. (Ayrıca bu Kitabı da sana, her şey için bir açıklama, bir hidayet ve rah­met kaynağı ve müslümanlar için bir müjde olarak indirdik.)353 Sıkıntı içinde ise sıkıntısından kurtulur. Darda ise işi kolaylaşır. Kitabını sol elinde görürse yaptığı bir işten dolayı nedamet çeker. Sağ elinde görülen kitap tam bir hayra delalet eder. Sol elinden kitabını aldığını görmek yaptığı bir işe pişman olmaya delalet eder.

Kâfirin elinde Mushaf ya da Arapça bir kitap görmesi, zillete, gama, kedere ve sıkıntıya düşmesine delalet eder. Bir sahifeye baktığını ancak okumadığını görmek mirasa nail olacağına delalet eder. Kitap parçaladığını gören kişinin sıkıntısı zail olur, fitne ve kötülüklerden kurtulur ya da hayra nail olur. Mümin kişi elinde Farsça bir kitap görürse, zillete ve kedere dü­şer. Kendisine mühürlü bir kitap geldiğini gören kişi, sultana itaat eder ve hayra, başkanlığa ve uzak yakın herkesin kendisine itaat edeceği sıkıntısız bir valiliğe nail olur. Zira Belkıs, kendisine Süleyman (aleyhisselam)ın mü­hürlü kitabı geldiğinde ona boyun eğmiştir. Gömleğinde kuran ayeti yazılı olduğunu görmesi Kuran’a bağlılığına delalet eder. Kayıp olan bir kimseden üzerinde yazı olmayan beyaz bir kitap geldiğini görmek o kimseden haberin kesilmesine delalet eder.

Gökten üzerine bir kitap indiğini görmek kitapta hayırlı şeyler yazı­yorsa veya hayır olduğunu düşünüyorsa hayra, kötü şeyler yazıyorsa veya öyle düşünüyorsa şerre delalet eder. Kitap bazende kendisine muhabbet duyulan dosta delalet eder.
İçeriği bilinmeyen ciltli kitap mesleğinde aldatmaya ve mahiyeti bi­linmeyen alışverişe delalet eder.

Rüyanızda Kitap Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Kitap Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Kitap Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Kitap Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Kitap Rüya Tabiri , Rüyamda Kitap Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 11 Yorum )

 • Nurcan gürleyen ;

  Rüyamda kiz yigeninle birlikteyiz kargo geliyo bize ama camdan alıyoruz kargoyu içinden benim içinde bir süre yaptığım bir firmanın büyük bir katalog dergisi ve makyaj malzemeleri vardi yigenim e diyorum ki o kitabı getir onuda kargoya verelim degistirsin diyorum yigenim getiriyo roman kitabı beyaz üstü ve ismi yaziyodu sadece verdik korgocuya.

  17 Ocak 2017 02:25
 • NİHAL ;

  rüyamda kıyafet bakınıyordum bayramlık bişiler alayımda ailelere ayıp olmasın eskilerle gelmiş demesinler diye son 20tl var o esnada kuranı kerim kitabı kahverengindeydi tezgahtan elime aldım iki elimle tutuyordum fiyatını sordum 50 tl dediler kızdım bukadar pahalı olmaması gerekiyor allahın kitabı bu bunu bile ticarete döktünüz diye kızdım ve düzgünce iki elimle yerine koyarken kitabı sol yanagıma değdirip evde aynısından vardı ama almak istemiştim evde var diye düşünerek bıraktım.

  23 Eylül 2015 10:32
 • ayça ;

  rüyamda bir gemi limana yanaşırken devrilmiş ve insanlar zorkurtulmuş.ordaki insanlara karadaolanlar yardım ederek biryere yemek yedirmeye getirirler,orası kalıp kalıp sabunlar ve birazda bardak doludur,oranın sahibi olan kadın dükkandaki herşeyi boşaltıp insanlara yemekler yapın doyurun der.bende sabunları tam taşırken yerde leğenlerde az kirli suları sorarken bir adam onları dökmeyin sularla günde 99 kez sulanan bir kitap var onları sularız,sulamazsak kururdökülür dedi ve hertarafı kapalı bir kutunun içine bismillah diyerek sayarak su sepmeye başladı,o sırada birtane böyle bir kitap daha var ama o sulanmıyor dedi arkana dön bak görürsün dedi,dönüp bakınca bir masa üzerinde iki sayfası açılmış şekilde bir kitap gördüm.

  28 Aralık 2013 11:13
 • kitap ;

  Ruyamda bana iki tane kitap verdiler

  13 Ağustos 2013 22:35
 • simge ;

  bende rüyamda bir odaya girdiğimi ve orada bir masanın üzerinde yüzlerce kitap vardı hepsinin de kapakları aynıydı

  27 Temmuz 2013 14:02
 • şeyda ;

  Rüyamda tanımadığım birisi yüzünü hatırlamıyorum bana kitap gösteriyordu ve bu kitapta hep benim ismim yazılıydı .Rüyamı yorumlarsanız sevinirm.

  31 Mart 2013 09:12
 • atilla ;

  rüyamda ders kitabım kayboluyordu ama bende bu sefer gidip o kitabın 2ci elini arıyordum ? ne demek oluyor_

  21 Mart 2013 12:29
 • Evrim ;

  Ruyamda kuzenimin evindeymisiz ve aniden kavga etmeye baslamisiz. Bana kirici sozler soyluyirmus. Bende gozlerimden yaslar gelerek kitapliktaki bir dolu kitabi toplayip posetlere koyuyormusum esyalarimi toplar gibi.

  23 Ocak 2013 07:00
 • elif ;

  Ruyamda hayrolsun bir davete gidiyordum cok guzel giyinmisim hanimlarin oldugu bir davet bu…akrabalarimizdan bir teyze 7 cilt numarali kitabi almak istiyor ona kitabi ben kitapliktan alip veriyorum

  17 Aralık 2012 16:24
 • Ismail ;

  Ruyamda Camii’deydim ve büyük bir Kitap vardı ve satılıktı, sanki bu Kitap’da Yılanlarla ilgili mevzular varmış, ve bende merak etmişşim almak istemişşim, fakat bu arada fiyatınıda merak ettim, fiyatını öğrenince çok pahalı geldi bana, ve almaktan vaz geçtim.

  saygılar.

  12 Kasım 2012 14:48
 • buket ;

  rüyamda çamaşır makinesinde giysilerin arasında küçük bir kitap buldum hızlıca goz gezdrdm yazılar hiç bozulmamş kitap yıpranmamıştı kurumuş olabilceğini duşünüp kitabı suya daldrdım fakat yaprakları ıslanmıyodu eski bi dönemden kalma bi kitap gibiydi

  05 Temmuz 2012 11:23