Bilgi Zamanı

Rüyada Kilise Görmek

Rüyada Kilise Görmek
24 Ocak 2015 - 17:17 'de eklendi ve 2687 kez görüntülendi.

 

Rüyada Kilise Görmek Anlamı :

 

İbni şirin (rahmetullahi aleyh )’in tabiri: Rüyada kilise görmek me­zarlığa ve zina yapılan eve, meyhaneye, şarkı söylenen ve çalgı yapılan mekâna, küfür ve bidat ehli kimselerin evine ve ağıt yapılan yerlere, Allah’a asi olan kimselerin evi olan cehenneme ve hapishaneye delalet eder. Rüyada kilisede olduğunu ve Allah Tealayı zikir ettiğini ya da ağladığını ya da kabeye yönelerek namaz kıldığını gören kimse, ölüleri ziyaret etmek için mezarlığa girmeye ya da cenaze namazı kılmaya delalet eder. Ancak ağlaması ağıt şeklinde ise ya da üzüntüye delalet eden bir şey taşıyorsa hapishaneye girmeye delalet eder.

Kilisede ölmüş bir kimseyi görmek, o kişinin asilerle birlikte cehen­nemde olduğuna delalet eder. Kiliseye ezan ya da Kuran okuyarak girdiğini gören kimse, cihatta ise o ve beraberindekiler düşman üstüne galip gelir. Rüyayı gören kişi kendi beldesinde ise asi, dinden çıkmış ve bidat ehli kim­selerin yanına giderek onlara vazı nasihat ederek Allah Tealanın hüccetini onlara karşı üstün getirir. Rüyada kilisedeki insanlarla birlikte amel ettiğini onlar gibi namaz kıldığını ve özelliklede haç önünde istavroz çıkarttığını gören kimse erkek ise, kavminin küfre, bidate, zinaya şaraba ya da davul zurna çalmak, şarkı söylemek gibi büyük bir günaha daldıklarına delalet eder. Rüyayı gören kimse kadın ise davul zurna çalınan bir düğüne karışır. Yâda ağıt yakılan yaka paça yırtılan bir cenazeye gider ve onlara iştirak eder.

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri; Rüyada kilise görmek rüya sa­hibi hıristiyan ise, ilme, amele, zühde, haşyet ve ağlamaya delalet eder.

Bazen kilise üzüntüye, kedere, yalana ve iftiraya, bazende bidate, zulme, oyun ve eğlenceye ve içki için toplanılan yerlere, hanıma ve cariyeye de­lalet eder. Kilise görmek kararlarında haksızlık yapan hâkime delalet eder. Rüyada kiliseye giren ve orada timsallere secde eden veya öpen ya da kili -sedekilerle birlikte ibadet eden ya da belinde zünnar olan kimse doğru yoldan sapıtır. Kilise şeytanların barındığı çöplük ve hamamlara da delalet eder. Kilisenin yüksekliği ve şatafatı dini mübini islamın zayıflığına ve müslümanların yenik düşmelerine delalet eder.

Kilisenin yıkıldığını ya da yandığını veya herhangi bir afetin indiğini görmek, münafık ve müşriklerin yenik düşmelerine, iman ehlinin gücünün yükselmesine delalet eder. Kilise görmek kilisenin işleri ile vazifeli hıristiyana ya da giderlerini üstlenen va­kıf ya da kuruluşa delalet eder. Kilisenin havraya, havranın kiliseye dönüş­tüğünü görmek, zimmîlerde zorlama yapılmayı gerektirecek bir olay olma­sına delalet eder.

Rüyada kendisini yahudilerin havrasında olduğunu gören kimse, dini yaşantısında yahudilere uyar. Evinin kilise olduğunu görmek sözünün hıristiyanların sözüne benzemesine ve evinde bidat ehli asi ve hevasına düşkün kimselerin toplanmasına delalet eder. Bazen bu rüya reisin rüya sahibine kızmasına delalet eder. Rüyada kiliseye girdiğini gören kimse be­kâr ise evlenmesine ya da çocuğunun olmasına delalet eder.

 

Rüyanızda Kilise Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Kilise Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Kilise Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Kilise Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Kilise Rüya Tabiri , Rüyamda Kilise Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 3 Yorum )

 • volkan ;

  Rüyamda cok yüksek bir kilisenin icinde merdivenden asagi inerken kuran i kerimin sürelerinden yazilar duvarlarda yzdigini gördüm ve allah da yaziyordu.. en asagi vardigimda insanlar gördüm bas örtülü kadinlar vardi yüzüme bakmakdan cekiniyorlardi ben soru sormak istiyordum burdan nasil cikabilirim diye ama kimse bakmiyordu… sonra zenci bir kadina cesaret ettim ve sordum bana birsey dedi ama tam olarak anlamadim ama bir kapi acildi oraya girdim birden cok erkekler görmeye basladim esrarengiz adamlar gezinip duruyordu… icime süpeh düsmeye basladi ve kimdir bunlar neyinnesidir diye düsünüyordum hem islamdan konusuyorlardi hemde hiristianlikdan bazilari namaz kiliyordu bazilarida hiristianlarin bugünkü ibaten seklinde oturuyordu … bitane rabi gördüm abuk subuk hareketler yapiyordu secadenin üstünde.. icimden besmelle cekdim ve devam yürüdüm ve az sonra uyandim nedir bunun hikmeti yorumliyabilen varmi acaba

  28 Eylül 2013 19:36
 • melih ;

  rüyamda kilise içine girdiğin zaman içeride zina yapılıyordu bu rüyanın tabiri nedir ?

  15 Ağustos 2013 13:04
 • Leyla Recep ;

  Ruyada bir yuksek yerde kizkardesimle (ismi Murvet)beraber oturmustuk,asada kucuk bir kilise gorunuyordu,ortasindan yukselen bir buyuk agac vardi,kardesim bu nasil bir kilise diye sordugunda ona o kilisenin cok eski taninmis bir kilise oldugunu soyledim,o kilise yapildiginda henuz bitmeden o agac orada cikmis ve kiliseyi yapanlar agaci kesmemek icin kiliseyi bitirmisler fakat agaci orada dokunmamaislar ve o kiliseyi yapan Aya Naum mus ki burada ki hristiyanlarda en unlu azizdir.Bana lutfen bu ruyanin tabirini soylermisiniz? Saygilar

  13 Haziran 2013 11:56