Bilgi Zamanı

Rüyada İnek Görmek

Rüyada İnek Görmek
23 Şubat 2018 - 2:26 'de eklendi ve 11095 kez görüntülendi.

 

Rüyada İnek Görmek Anlamı :

 

İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada Yusuf (aleyhis-selam)’ın kıssasına binaen, semiz ve bakımlı inekler, bereketli senelere, zayıf ve çelimsiz inekler kurak senelere delalet eder.

İnek şeref ve mala, semiz inek zengin kadına, zayıf inek fakir kadına, sağmal inek hayır ve menfaate, boynuzlu inek huysuz kadına işaret eder, denilmiştir.

İneği sağmak istediği halde ineğin engellediğini görmek, hanımının kendisine sıkıntı çıkaracağına, bir başkasının sağmasına izin vermesi, sağan kişinin hanımına hıyanet edeceğine delalet eder. İneğin işkembesi değersiz mala, hamile olması, hanımının hamile kalmasına, ineğin kaybolması hanı­mının ahlakının bozulmasına delalet eder.

Bazı tabirciler; ineğin alnında beyazlık olması senenin evvelinde zor­luğa, yanlarında alaca olması sene ortasında zorluğa, arkasında alaca ol­ması sene sonunda zorluğa, derisi soyulmuş inek görmek, akrabalara gele­cek musibete, yarısının soyulmuş olması kızının ya da kız kardeşinin musi­bete maruz kalmasına delalet eder, demişlerdir. Zira ayeti kerimde (ve eğer bir tek kız ise, önada ferekenin yarısı verilir) buyrulmuştur.

İneğin etinin 4/1′ni görmek hanımına gelecek musibete, az bir etini görmek sair akrabalarına gelecek musibete delalet eder denilmiştir. Bazı­ları da “inek eti yemek o sene içinde kazanılacak mala delalet eder. Zira inek seneye işarettir” demişlerdir.
Bir tabirde; “ineğin boynuzları verimli yıllara, semiz ve bakımlı inek satın almak imarı yapılmış bir beldeye -rüya sahibi ehil ise- o beldeye baş­kan olacağına delalet eder. Bir inek elde etmek değerli bir şahıstan verimli bir arazi alacağına, bekâr ise mübarek bir kadınla evleneceğine, bir ineğe bindiğini veya evine bir inek girip onu bağladığım görmek, dert ve keder­lerden kurtulup servet sahibi olmaya, ineğin kendisini boynuzladığını gör­mek hüsrana uğrayacağına ya da aile ve akrabalarına güvenmediğine dela­let eder” denilmiştir.

Rüyada bir ineğin buzağısının sütünden emdiğini görmek, kızına boyun eğen kadına, bir kölenin efendisinin ineğini sağması, kölenin efendisinin kadınlarından birisi ile evleneceğine, kendisini bir inek ya da öküzün yara­ladığını görmek, o yaranın miktarınca hastalanacağına, üzerine bir inek ya da öküzün çıktığını görmek, zorluğa ve cezalandırılacağına, belki de öldü­rüleceğine delalet eder.

Bir şehre sayıları anlaşılabilen birbiri ardınca inekler girdiğini görmek, senelere delalet eder. İneklerin semizliği o senelerin bolluğuna, zayıf ol­maları zorluklara, semiz olanları zayıf olanların önünde olması bolluk yılla­rının önce gelmesine, zayıfların önde gelmesi kıtlık yıllarının önde gelme­sine delalet eder.

İneklerin şehre beraberce girmesi, o şehir sahil kenarında ise ve za­man yolculuk zamanı ise o şehre gemilerin geleceğine, yolculuk zamanı değil ise fitneler geleceğine, sarı inekler salgın hastalığına, değişik renkli inekler veya ağızlarından, burunlarından duman ya da ateşler çıkan inekler görmek, askerlerin baskınlarına ve şehirleri işgal etmelerine işaret eder.
Hamile inek verimli geçmesi beklenen seneye, bir ineğin sütünü sağıp içtiğini görmek fakir ise zenginleşeceğine, zengin ise mal varlığının artaca­ğına, kendisine dişi ya da erkek buzağı hediye edildiğini görmek çocuğu olacağına delalet eder. Rüya tabirinde kadın ya da adama delalet eden tüm cinslerin yavruları çocuklara, ineğin eti ya da tezeği mala delalet eder, denilmiştir.

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada inekler görmek, gele­cek senelere delalet eder. Siyah ve sarı inek sevinç ve berekete delalet eder. Kendisine inek sütü ikram edildiğini görmek, şerefli, yumuşak huylu saliha bir hatuna ya da bir yetki ve saltanata nail olur.

Tanıdığı bir ineğe bindiğini gören kimse zenginlik kazanır, üzüntü ve kederlerinden kurtulur. Bir inek boynuzu görmek büyük bir mal varlığına, kariyerli bir mesleğe ve insanlar arasında güzel anılmaya delalet eder. Bir inek ya da öküze tahta ile vurduğunu görmek Allah katında çok günahlar işlediğine, üzerine bir ineğin düştüğünü görmek, o yılda öleceğine işaret eder.

Rüyada inek görmek tüm toplum için hayra alamettir. İnek sürüsü gü­rültü patırtıya, inek sesleri edepsiz insanlara işaret eder. Başlarında çoban olmayan inek sürüsünün bir yere gittiğini veya bir yerden geldiğini bir me­kâna girdiğini veya çıktığını görmek, inekler sarı ya da kırmızı ise görülen yerde hastalıklar çıkacağına delalet eder. Semiz bir inek sahibi olduğunu görmek senenin verimli geçeceğine, hamile ise dahada bereketli olacağına, bir ineği yakaladığını görmek ahlaklı bir hanımla evleneceğine, ineğe bindi­ğini görmek o sene içinde varisi olduğu bir kadının vefat edeceğine, bir tabirde ise, zayıflığı ve semizliğine göre fakirleşeceğine ya da zenginleşe­ceğine delalet eder, denilmiştir.

Hükümdara bir inek verdiğini görmek halkla beraber hükümdarın hu­zuruna çıkacağına, hediyeyi kabul etmesi onları dinleyeceğine, kabul et­memesi, o hükümdardan kurtulacaklarına işaret eder.

İneğin sütünden içtiğini, etinden yediğini görmek, yetkisinin ve malı­nın çoğalacağına, fıtrat üzere kalmaya, hasta ise iyileşeceğine, yağından yediğini görmek hayra, nimete ve berekete nail olmaya delalet eder. Ken­disine inek derisi verildiğini görmek sultan tarafından gelecek mala işaret eder.

Bazen sarı inek miras sebebi ile meydana gelen serlere ve zorluklara delalet eder. İsrail oğullarının buzağısını görmek fitneye veya o beldede çıkacak acayip bir hadiseye, rüya sahibi annesine asi ise ona itaat etmesine delalet eder. Bir inek kestiğini ve yemek için etini sakladığını görmek, gü­zel bir kadından mal elde edeceğine delalet eder

Rüyanızda İnek Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada İnek Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada İnek Görmenin Anlamı Manası, Rüyada İnek Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen İnek Rüya Tabiri , Rüyamda İnek Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 24 Yorum )

 • Roza korhan ;

  Rüyamda küçük bir kulübe görüyordum O nun içinde orta boyda siyah beyaz puanlı inek görüyordum onu yemekle besliyordum

  23 Şubat 2018 02:26
 • Cihan Temel ;

  Allah hayırlısını versin.Rüyamda ekin hasat zamanı.Benim olmayan emanet inek sürüsü biçilmiş tarlalara doğru gidiyor ve kayboluyor. Ben aramaya başlıyorum.Başka inek sürüleri de var onların başındaki adama kaybettiğim inek sürüsünü soruyorum görmedik diyorlar.Etrafımda yarı biçilmiş gür buğday tarlaları var.biçilmiş ekin tarlalarında sürü ile inekler otluyordu.Bende üzülüyorum emanet inekleri kaybettim diye.

  01 Ocak 2018 16:13
 • Enes korkmaz ;

  Rüyamda yere yatirilmis 4,5 veya 6 tane acık sari veya beyaz renklerinde inek gordum bir tanesini soymaya baslamişlardi.. ben de hayretle izliyordum sonra icimden yazik gunah degilmi inegi kesmeden soyuyorlar diye gecirdim. Bir yandanda oradan gececektim ama bi tanesi izin vermedi uzerime gelmeye calisti bende yuksege cikarak kactim. Yorumunu merak ediyorum.

  21 Eylül 2017 18:51
 • Özhan ;

  Köy deki evin bahçesinde besili buzağı layici siyah-beyaz bir inek traktör ün etrafında babamı kovalıyarak başına üç defa boynuzları ile vuruyor ben elimdeki sopa ile hayvana vurarak uzaklaştırdım

  22 Şubat 2017 05:42
 • erkin ;

  Rüyamda kafası kopmuş bir inek kafası olmadığı halde mezarından ya da ona benzer bir cukurdan çıkıyordu. Ben ve ailemden bir kaç kişi saklaniyorduk demir kapılı mahzen gibi bir yere çok korkuyordum

  03 Ocak 2015 23:47
 • murat ;

  Ben iki tane inek ve bu ineklerin ikisininde boynuzları sokulmuş kan geliyor ne anlamda ki

  18 Ekim 2014 12:28
 • nuran ;

  ben rüyamda 13 yılönce köyde iken sahibi oldumuz tanıdıgım beyaz büyük bir inegi gördum beni bornuzluyodu karıma sokuyordu boynuzlarını birkaç defa canım yanar gibi oluyordu sonra bi sokaktayım yine o inegi gördüm bana bakıyodu kafamı birkaç yöne çevirdim yine bana bakıyordu sonra başka siyah bi inek gördüm beni kovalıyordu annem kurtarıyodu inekten

  13 Şubat 2014 00:20
 • jale ;

  selam… ruyada ineyi ikiz dogum yaparken gormek ne demek?

  09 Şubat 2014 09:47
 • derya ;

  Ruyamda sari bi inek yilanlardan korktugu icin zipliyodu onu gorunce bende eve kactim ama yilanlarda girdi engel olamadim

  31 Aralık 2013 10:28
 • cemil ;

  Rüyamda bir siyah inek ben nere gidersem peşimden geliyo kaçmak istiyorum yanıma gelmesini istemiyorum ama o çok seviyor beni peşimden ayrılmıyor

  24 Kasım 2013 14:39
 • gülşen ;

  rüyamda (eskiden ineklerimiz vardı simdi yok) memlekette ineklerimiz ahırda görüyorum kendimi ineğimizin altını temizliyorum bakıyorum yine pislemiş kocaman pislik yine temizliyorum

  14 Kasım 2013 07:47
 • yusuf ;

  merhaba rüyamda derenin ortasnda yüksek bi taşın üsteyim üst ve alt taraflarda göletler oluşmus sarı bir buzağa gölete kayarak düşüyor ben boğulcak sanıyorum ama bir bakıyorum alt taraftaki göletten yüzerek gidiyor ayrıca gölette yuzen başka ineklerde war inekler tamamen suyun altında yuzuyor . Şimdidn tesekkürler

  09 Kasım 2013 09:08
 • B. HÜSEYİN ;

  selamun aleyküm. dün gece rüyamda üç tane inek ayakları bağlanmış, canlı canlı soyulmuş boğulur gibi can çekişiyordu, hayvanları o şekilde görünce üzüldüm. erkek kardeşimde hayvanların can çekişmemesi için yarım kesilmiş boğazlarını bıçakla kesip hayvanları murdar olmaktan (boğulmaktan) kurtarıyor. not: siyasetle ilgileniyorum. bulunduğun ilçede başkan yardımcısıyım ve aday olmam ihtimal dahilinde, esnafım. iki dükkanımız var kardeşimizin askere gitmesinden dolayı birisini satma durumumuz var. ablamızında eşi ile ilgili sorunları var. yukarıdaki yorumları okudum. yorumlamanızda faydası olabilir diye bu bilgileri yazdım.

  06 Kasım 2013 08:33
 • As ;

  Merabalar
  Rüyamda kızımı okuldan almaya geç kalmışım koştum bir arkadaşın bisikletini aldım
  Fakat yollar dağ tepe idi heryer beyaz çok büyük ineklerle kaplıydı
  Yol bulup gidemedim bir ara yere eğildimki baktım ineğin üzerindeyim inek beyaz renkti başını kaldırdı bana baktı korktum kaçtım kızımı almaya başkasını yolladım. Yollar hep beyaz ineklerle doluydu sürü halinde

  22 Ekim 2013 10:02
 • Emel yıldız ;

  merhabalar; ben rüyamda sürekli inekler görüyorum, en son rüyamda ise yine bir sürü inek ve yerde beyazlar içinde bir bebek vardı: yatan inek bebege doğru kaydı , cekildi ve bebegin kafasında çatlak vardı, ara ara morardı bebek :s cok etkilendim ben bu rüyamdan… rica etsem bu ne anlama geliyor acıklarmısınız acaba…

  21 Ekim 2013 08:27
 • kenan ;

  rüyamda hatırlayamadığım bir arkadaşımla muska yapılan mustakil bir evin önündeyim içeriye girmedim.kapının önünde beklerken sürekli olarak beyaz bir tavuk bana saldırıyordu,bun asonradan bir horozda dahil oldu.derken kendii etrafında dönen bir buzağı gördüm rengi siyaz birada beyazlığı vardı boynuzları yoktu hatırladığım kadarıyla.derken 4 yada 5 20 yada 25 yaşalar arasında gençler bana çatmaya çalışıyordu ikna ettim ve gittiler.acaba rüyamın tabiri nedir?ilginiz için teşekkür ederim

  28 Eylül 2013 14:02
 • isa kocagül ;

  Rüyamda denizde yüzen inekler gördüm ve onların arasında bende yüzüyordum.Bu rüyanın sizce tabiri nedir?

  23 Eylül 2013 11:24
 • kahraman ;

  rüyamda tek boynuzlu jnek gördüm anlamı nedir

  26 Ağustos 2013 03:09
 • yusuf ateş ;

  rüyamda bir ineğin boynu kıpkırmızıydı ,hastaydı. inekle knuştuk dedim ki : madem hastasın veterinere götüreyim mi seni dedim o da yok gerek yok dedi..

  29 Mayıs 2013 17:15
 • ahmet ;

  Koyde iki tane iri iri inek dogum yapiyor ama ikisinde yavrusu olmuyor neye işaretti

  07 Nisan 2013 01:14
 • ayşe ;

  rüyamda anaannemin yanina gitmiştik.annem,ablam,ve teyzemin oğlu yani sevdiğim cocukta vardi. Ben yemyeşil yerlerdeydim ,ağaçlar,yeşillikler aklınıza ne geliyosa çok güzel yerdeydim, yollarda yürüyordum.sonra kuzenim yani sevdiğim çocuk bana ‘ayşe akşam üzeri, seninle çok önemli birşey konuşucam ama üzerini ört,bi yelek giy ‘dedi sonra bn tekrar yollarda geziyordum yeşillikler etrafında. Akşam oldu. Anaannemin evine geldim.köprüden geçmem gerekiyordu ama karanlikti önümü göremedim,karşimda ya anaannem yada başkası(kadın olduguna eminim) bana seslendi ‘önünde inek var dikkat et ! ‘dedi .bu inekte siyah ve beyaz renkte olan anaannemin ineğiydi. Ben görmüyordum. O an nasıl oldu anlamadan sıçradim karşıya gecmek için, ama inek beni altina aldı kurtulamadım, çıkmaya çalıştim ama olmadı. Şunu söylemeden geçemicem;inek çok sicakti ve beni çok ısıttı. sıcacıktı. Hiç zarar vermedi üzerime oturdu.hiç bişey yapmadı, rüyami göreli 1 ay oldu sanırım.ama hayatımda böyle bi rüya görmediğim için çok kafama takildı. Araştirdim ama tatmin olamadim,bildigim kadariyla ,evliliğe işaretmiş,karanlik görmekte,bi işte başarisızlık demek. Lütfen doğru ve mantıklı bi yorum .?

  02 Şubat 2013 00:54
 • mevlüde ;

  rüyamda parkta dayımın cenazesi var ama ölmüş dayımı tekrarkefene sarılı mezarın üstünde yatar halde ve biraz aşağısında çukurda bir inek gördüm inek büyük koyu renkte idi inek o çukurdan çıkmaya çalışıyordu rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim dayım geçen sene kurban bayramından bir hafta sonra ölmüştü teşekkür ederim şimdiden

  03 Ocak 2013 13:04
 • yesim maral ;

  rüyamda sevgilimi inek olarak gordum ve ve birsuru inek buga gördüm ne demek oluyo.

  06 Aralık 2012 17:25
 • buket buran ;

  merhabalar ben dün gece rüyamda odanın içinde inek gördüm odanın içinde eşim vardı benden su istiyor gidiyorum geri döndüğümde oda boyunca inek eşime saldırıyordu bunu görünce mutfağa koşuyorum kocaman bir bıçak alıyorum ineği yan tarafından bıçaklıyorum eşimi kurtarmak için sonra geri çekiliyorum fakat kan akmıyor o sıra nefesimin kesildiğini hissederek uyandım.

  29 Ağustos 2012 18:21