Bilgi Zamanı

Rüyada Hasta Görmek

Rüyada Hasta Görmek
11 Ocak 2016 - 16:51 'de eklendi ve 2832 kez görüntülendi.

 

Rüyada Hasta Görmek Anlamı :

 

İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada görülen genel has­talıklar dinde hastalığa delalet eder. Nitekim ayeti kerimede şöyle buyru-lur: “Onların kalplerinde hastalık vardır.”

Rüyada hasta olduğunu can çekiştiğini sonrada öldüğünü gören kimse­nin hanımı evlenir ve rüya sahibi (Allah muhafaza etsin) küfür üzere ölür. Hanımının hasta olduğunu gören kimsenin dini yaşantısı güzel olur. Hasta olan kimsenin rüyada cüssesinin iri ve yağlı olduğunu görmesi, merkebe, hınzıra veya camışa bindiğini görmesi iyi sayılmamıştır. Hasta olan kimsenin rüyada kendisini semiz ya da uzun veya geniş olduğunu görmesi ya da uzak­tan koyun ve inek görmesi veya suyla yıkandığını görmesi, şifa ve afiyet bulmasına delalettir. Aynı şekilde rüyada tatlı su içtiğini veya taç giydiğini, meyveli bir ağaca tırmandığını ya da bir dağın zirvesine çıktığını gören kimse kendisinde bir hastalık bulunduğunu görürse, dindeki eksikliğine de­lalet eder.

Bir tabirde, zorda olan bir kimsenin rüyada hasta görmesi kurtuluşa çıkmasına, zafere ve mal elde etmesine delalet eder. Zengin olan kimsenin hasta bir kimse görmesi ihtiyaca delalet ede?. Zira hasta olan kimse muh­taçtır denilmiştir. Yolculuğa çıkmayı düşünen kimsenin rüyada hasta gör­mesi, bir engelden dolayı yolculuğunun engellenmesine delalet eder. Bazı azalarında noksanlık olduğunu görmek, mal ve nimette noksanlığa delalet eder.

Rüyada soğuk algınlıklarına dayanan hastalıklar görmek, farz ve va­ciplerde dini hafife almaya ve Allah Teâlânın cezasına maruz kalmaya de­lalet eder. Ateşli hastalıklar hükümdardan gelecek sıkıntılardır. Rüyada hasta olduğunu gören kimsenin bir kimseyle arasında düşmanlık varsa, düşmanı ona üstün gelir. Babasının hastalandığını gören kimsenin başına ağrı isabet eder. Hasta olduğunu görmek, batıl ve fesat işlerinin çokluğuna delalet eder. Hastalığının uzadığını ve günahlarının döküldüğünü gören kimse ölür ve hayırlı bir hal üzere Allah Tealaya kavuşur. Bir tabirde; has­talık miktarına göre üzüntüye delalet eder. Diğer bir tabirde ise; rüya sa­hibi bir işten dolayı korkar ve o senede bir şeyi ümit eder.

Hükümdarın rüyada kendisinin hasta olduğunu görmesi, saltanatının zayıflığına ve düşmanına yenilmeye delalet eder. Kadının hasta olduğunu görmesi kocasından ayrılmasıdır. Aynı şekilde adamın hasta olduğunu gör­mesi hanımından yüz çevirmesidir. Âlim kimsenin hasta olması, dinde za­yıflamaya, ölmesini istediği bir kimsenin hastalandığını görmek, rahatla­maya, hayvanın hastalanması, o hayvanın delalet ettiği çocuk veya hiz­metçi gibilerinden fayda görmeye, salgın hastalıklar kıtlığa ve geçim darlı­ğına ve bazen de doktorlar ve kefenciler için faydaya delalet eder.

Bir kimsenin rüyada hastalığından dolayı kendisine şikâyette bulundu­ğunu görmesi, şikâyet eden kimseden zarar görmeye delalettir. Ancak şikâ­yet eden kimse gerçekte rüya sahibine düşmanlık yapıyorsa bu rüya, se­vince, rahatlamaya ve kurtuluşa delalet eder.

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Savaşta olan kimsenin hasta­landığını görmesi yaralanmasına delalettir. Hanımının hasta olduğunu gör­mek, hanımının dininin noksanlığına, bedeninin sağlığına delalet eder. Ateşli hastalıklar hükümdardan gelecek üzüntüye, kuru hastalıklar, isyan içinde mal harcamaya delalet eder. Çeşitli hastalıklar görmek, azaba ve farzları hafife almaya delalet eder. Çocuğun rüyada iyileştiğini görmek, ölümüne delalettir. Şehirde herkesin hasta olduğunu ve kimsenin yürümeye takatinin olmadığını görmek, şehrin muhasara altına alınmasına delalet eder.
Bir tabirde hasta olduğunu görmek; düşmanlarına delalet eder.

Rüya sahibi sağlık içinde yaşar, ömrü uzun olur, büyük sevinç ve mal elde eder. Zorda olan kimsenin rüyada hasta olduğunu görmesi, kurtuluşa ermesine delalet eder. Sair insanlar için boşta kalmaya delalet eder. Hasta olan kim­senin rüyada köle azat ettiğini görmesi ölümüne delalet eder. Zira ölünün malı yoktur. Tanıdığı bir kimsenin hasta olduğunu görmek, o kişinin hasta­lığa maruz kalmasına delalettir.

Tanımadığı bir kimsenin hasta olduğunu görmesi, o hastalığın rüya sa­hibine dönmesine delalet eder. Hastalık, mal harcamaya, tövbe etmeye,dua ve yalvarmaya ve aşka delalet eder. Bir tabirde rüyada hasta olduğunu gören kimse sıhhatine kavuşur. İki oğlunun hasta olduğunu gören kimsenin iki gözü kör olur, denilmiştir.

Rüyanızda Hasta Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Hasta Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Hasta Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Hasta Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Hasta Rüya Tabiri , Rüyamda Hasta Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 4 Yorum )

 • PEMBEGÜL ;

  rüyamda eşimin avuçları arasında siyah bir tavuk vardı bu ne demek oluyor acaba?

  08 Eylül 2015 09:01
 • yasin ;

  Rüyamda önce oğlumun çok ağır hasta olduğunu benim sinir krizi geçirdiğimi gordum yine dewaminda gozumu açtığımda aradan uzun zaman geçtiğini oğlumun iyileştiğini o sureçte baygın uattığımı öğreniyorum ama rahatsızlığom hala devam ediyor oluo bunun anlamı nedir

  30 Eylül 2014 12:17
 • mehmet erdemir ;

  anneannem yakın zamanda kalp ameliyatı oldu.ben rüyamda onu bir hastahanede kalbinin kanamasından dolayı tekrar ameliyat olacağını gördüm ve çok üzgündüm.kendisininde beni tekrarmı kesecekler üzerine yok yok iyisin deyip teselli ettim.bu kadarını hatırlıyorum.teşekkürlerimi sunar iyi günler dilerim.

  28 Kasım 2013 10:31
 • BENGİSU TAN ;

  rüyamda geniş bir alanda sedyelerde yatan bir sürü hasta vardı.sanırım hepsi kadındı.Bir orta yaşlı kadınla konuştum,bacağında sorun vardı.Dizden aşağı bacağı açık yatıyordu.Başka bir yaşlı kadınla konuştum yanında kız çocuğu vardı.Hastaların içinden geçtim.Sonra kıyafetlerimi çıkarıp siyah deri gibi parlak göbekle dizim arasını kapatan bir tayt giydim.(bu niyet ettiğim bir rüyaydı,isteğim olacakmı diye)

  30 Mayıs 2013 09:43