Gündeme Farklı Bakış - 2013 Mersin

-
Sponsorlu bağlantılar

Rüyada Halı Görmek

Sponsorlu bağlantılar

 

Rüyada Halı Görmek Anlamı :

 

Rüyada halı dünyaya işaret­tir. Yayılması dünyaya, genişliği rızık genişliğine, ağırlığı ömrün uzun olma­sına delalet eder. Bilmediği bir yerde halı serdiğini görmek, yolculuğa çık­maya işarettir. Halının küçüklüğü ve inceliği ömrün kısalığına ve dar geçime delalet eder. Harpte olan kimsenin halının üstünde oturduğunu görmesi, selamete ereceğine, harpte değilse arazi satın alacağına işarettir. Tanıdığı kişilerin arasında ve bildiği bir yerde halı serdiğini görmek, o yerin ehli ile ortak olmaya delalet eder.

Halının küçük ve kalın olduğunu görmek, izzete ereceğine ama geçim sıkıntısı çekeceğine, geniş ve ince olduğunu görmek, rızık genişliğine delalet eder. Rüyada halıyı dürüp sırtına aldığını ve bilmediği bir yere taşıdığını görmek, kişinin ömrünün bittiğine delalet eder. Eğer taşıdığı yerde ölüler­den bir kimseyi görürse, bu tevili kuvvetlendirir.

Halının durulduğunu görmek ve dürülmesinden evvel yayılmış şeklini görmemek, dünyanın kendisine kapanacağına ve geçim sıkıntısına delalet eder.

Halıyı serdiğini görmek rızık genişliğine ve yetkili kimselerin meclisine delalet eder. Halının durulduğunu görmek yetkisinin gideceğini, yolculuğa gidememeye veya geçim sıkıntısına delalet eder. Halısının kaçırıldığını veya yandığını görmek, rüya sahibinin ölümüne delalet eder. Halının ince olması ecelinin yaklaşmasına veya bedeninin zayıflamasına delalet eder.

Rüyada halı görmek izzet, mertebe ve genişliğe delalet eder. Halı, kilim gibi şeyler ev sahibinin ci­hazlarına işarettir.

Rüyada halının üstünde tanıdığı bir adamın suretini görmesi, o adamın yanlış bir yolda olduğuna veya ondan hayret edeceği bir söz işiteceğine delalet eder.

Rüyada kadife halı görmenin tabiri örtünün tabiri gibidir. Rüyada kadife halı dünya ile tabir edilir.

Hikâye edilir ki bir adam İbni şirine gelerek; “rüyamda kadife bir halı­nın üzerinde otururken Yezid ibni Abdülmelik geldi. Halıyı altımdan çeke­rek attı ve kendisi toprağın üstüne oturdu” dedi. İbni şirin “bu rüyayı sen değil Yezid ibni el- Mühelleb görmüştü. Şayet rüyası çıkarsa, ibni Mühelleb, Yezid ibni Abdülmelik’e mağlup olacaktır” diyerek rüyayı tabir etti.

Rüyanızda Halı Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Halı Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Halı Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Halı Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Halı Rüya Tabiri , Rüyamda Halı Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

Kategori: Yaşam

9 Yorum Yapılmış.

 1. halit diyor ki:

  Ruyamda duvarin ustune cikmisim hali seriyorum duvarin ustunde emekleyerek haliyi seriyorum duvar sallaniyor haliyi tam bitirmek uzereyken duvarla birlikte yere dusuyorum halida dusuyor..

 2. fisun yıldırım diyor ki:

  yan yana serilmiş büyük 4 tane farklı çiçek desenli halı yeni bir evin salonuna serilmiş durumdaydı, yanımda birkaç kişi ile bu halılara bakıp hepsini bir biri ile uyumlu yapmalıyız yorumu yapıyorduk, halıların üzerinde değil dışındaydık halılara hayranlıkla, keyifle bakıyorduk

 3. aynur diyor ki:

  rüyamda dürülmüş bir sürü halı görüyordum rüyam karışıktı net hatırlamıyorum. halılar dikkatimi çekiyordu

 4. esra diyor ki:

  hali görmek nedir

 5. Admin diyor ki:

  rüyamda evimizdeki halıların yeğenim tarafından yıkandığını ve köprüye asıldığını rüzgarda uçup 3 tanesi suyun dibine renkleri görünmeyecek şekilde çöktü bir tanesi ise suda giderken renkleri belliydi. Ne anlama geliyor ?

 6. zeymnep diyor ki:

  rüyamda kardeşimin birden fazla küçük boy halı alıp bana süpriz yaptığını ğördüm

 7. sıddık diyor ki:

  rüyamda bana iki tane salon halısı hediye gelmişti ve halıyı salona sermiştik

 8. Hakan diyor ki:

  Mrh ruyamda eve ust uste serili onlarca hali goruyordum yorumlarsaniz sevinirim iyi calismalar


Facebook FriendFeed Twitter RSS Beslemesi

Mersin 2013-2014 |

Copyright © 2012 Bilgi Zamanı
sitemap Reklam Gizlilik Politikası