Gündeme Farklı Bakış - 2013 Mersin

-
Sponsorlu bağlantılar

Rüyada Gömlek Görmek

Sponsorlu bağlantılar

 

Rüyada Gömlek Görmek Anlamı :

 

İbni şirin (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada gömlek kişinin ka­zanandaki, geçimindeki ve dinindeki haline delalet eder. Gömleğin güzel­liği veya çirkinliği bunlarda tevil edilir. Gömlek, müjdeye de delalet eder. Nitekim ayeti kerimede (Şu gömleğimi götürün. Babamın gözüne koyunda gözü açılsın.) buyrulmuştur

Rüyada gömlek giydiğini gören kişi evlenir. Gömlek kadın için evlene­ceği erkeğe delalet eder. Nitekim ayeti kerimede (Onlar sizin libasınız, sizde onların libasısınız) buyrulmuştur.

Gömlek dikiş yerlerinden ayrılmışsa, kişi hanımından ayrılır. Kolsuz gömlek giymek dindarlığa delalet eder. Ancak bu kimse çalışmaktan aciz olduğundan dolayı fakir düşer. Beyaz gömlek hayra ve dindarlığa delalet eder. Gömleğinin cebinin yırtıldığını gören kişiye fakirlik kapısı açılır. Çok sayıda gömleklerinin olduğunu gören kişi, ahirette büyük ecirler ve sevap­lar vardır. Kendisine gömlek hediye edildiğini görmek, hayırlı habere gömleğini yırtık ve kirli olduğunu görmek, fakirliğe, sıkıntıya ve şiddete delalet eder.

Kadının yeni ve bol gömlek giydiğini görmesi, kendisinin ve kocasının dini ve dünyevi cihetten iyi durumda olmasına delalet eder. Zira hadisi şerifte Rasulullah ( sallallahu aleyhi vesellem) efendimiz; Rüyamda insanlar bana arz ediliyordu. Kimisinin üzerindeki gömlek göğüslerine kadar kimisi­nin de daha aşağılara geliyordu. Sonra Ömer bana arz olundu. Üzerindeki gömlek yerlere sürünüyordu. Sahabeler “Ya rasulallah rüyanızı ne ile tevil ettiniz”? Dediler. Rasulullah ( sallallahu aleyhi vesellem) efendimiz; “din ile tevil ettim” buyurdu.

Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada kendisine gömlek he­diye edildiğini görmek hayırlıdır. Kadın ve erkeklerin çizgili elbiseler giydi­ğini görmek hacca veya yolculuğa delalet eder. Bazen gömlek kişinin evine de delalet eder. Rüyada Yusuf ( aleyhisselamın) gömleğini görmek mısır tarafından gelecek iyi habere delalet eder. Yeşil ve beyaz gömlek dine, sarı gömlek hastalığa, kırmızı gömlek şöhrete delalet eder. Mavi gömlek giymek iyi değildir. Elbise üzerindeki ıslaklık kişiyi seferden alı koyan şeye delalet eder. Islaklık kurursa seferden alı koyan şey ortadan kalkar.

Cepsiz ve bağ-sız gömlek giydiğini gören kişi ölür. İşaretli gömlek giymek hacca ya da sefere çıkmaya delalet eder. Avretini örtmeyecek şekilde kısa bir gömlek giydiğini gören kişi, dini hususta kusur işler. Odundan gömlek giyen kişi deniz yolculuğuna çıkar. Hasta ise ölmesinden korkulur. Gömleğinin üze­rinde kuran ayetlerinden birinin yazılı olduğunu gören kişi, Kuran’a sıkı sıkı bağlıdır. Siyah gömlek sıkıntıya ve üzüntüye, gömleği ters giydiğini görmek, kişinin halinin olduğu halin zıddına dönmesine delalet eder.

Bazen gömlek kişinin evine delalet eder. Gömleğinin uzunlamasına yırtıldığını gören kişi sıkıntıdan kurtulur. Enine yırtıldığını gören kişinin namusuna dil uzatılır. Gömleğinin arkadan yırtıldığını gören kişi, namuslu olduğu halde namusuna dil uzatılır. Önünden yırtıldığını görürse Yusuf (aleyhisselam)ın kıssasında olduğu üzere hakkında söylenenler doğrudur. Gömleğinin buluttan olduğunu gören kisi nimetlere nail olur.

Rüyanızda Gömlek Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Gömlek Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Gömlek Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Gömlek Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Gömlek Rüya Tabiri , Rüyamda Gömlek Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

Kategori: Yaşam


Mersin 2013-2014 |

Copyright © 2012 Bilgi Zamanı
sitemap Reklam Gizlilik Politikası