Gündeme Farklı Bakış - 2013 Mersin

-
Sponsorlu bağlantılar

Rüyada Evlilik Görmek

Sponsorlu bağlantılar

 

Rüyada Evlilik Görmek Anlamı :

 

rüyada evlilik meslek ile tabir edilir. Bir kadınla evlendiğini sonra kadının öldüğünü gören kişi, bir sanatta çalı­şır. Tanıdığı bir kadınla evlendiğini görmek gücünün yeteceği bir işi yap­maya delalet eder. Rüyada dört kadınla evlendiğini gören kimse malda ziyadeye nail olur. Sultanın kızıyla çalgılı bir düğünle evlendiğini görmek, içki içmeye delalet eder.

Rüyada yahudi kadınla evlendiğini gören kişi kazanç sağlayacağı ve günah iş­lemeye karşı cesaret kazanacağı bir işte çalışır. Hıristiyan kadınla evlendi­ğini gören kişi, batıllık içeren bir işte çalışır. Mecusi kadınla evlenen kimse, din ve imanla alakası olmayan bir işte çalışır.

Rüyada zinekar bir kadına evlendiğini gören kişi, zinekar biridir. Huysuz bir kadınla evlendiğini gören kişi, ağır yükler altına sokulur. Dişi bir köpekle evlendiğini gören kişi, düşük bir işe sahip olur. Rüyada bir kadınla evlendi­ğini ve onu evine götürdüğü gören kimse o kadının kocasından mal elde eder. Evlendiği kadının yanına taşındığını görmek, o kadının gerçek kocası­nın rüya sahibinden mal almasına delalet eder.

Rüyada evlilik Allah Tealadan gelecek yardıma delalet eder. Bazen evlilik esarete, borca, sıkıntıya ve kedere veya yüksek mevkiler elde etmek için uğraşmaya delalet eder. Kişinin tanıdığı bir kadınla evlenmesi gücünün yettiği bir işi yapmasına, tanımadığı veya görmediği bir kadınla evlendiğini görmek, ecelin yakınlaşmasına, ahirete göçmeye, ehil ise yönetici olmaya ya da layık olduğu makama getirilmeye delalet eder. Evlilik sadece şahitle­rin huzurunda yapılırsa Allah Teala ile akitleşmeye delalet eder. Evlilik adetlere göre yapılırsa makam ve güzel sözlere delalet eder.

Kadının ölü bir adamla evlendiğini görmesi, işlerinin bozulmasına ve fakir düşmesine delalet eder. O kadının tanıdığı ölü kimsenin onu kabris­tana götürdüğünü görmekte bu tevildedir. Eğer kadın ölüyü tanımıyorsa ölümüne delalet eder. Bir kadınla evlendiğini ve onla münasebete girdiğini görmek, o kadının güzelliği miktarınca ölü bir işi canlandırmaya delalet eder. Eğer münasebete girmezse yaptığı işin bir önceki tevildeki işten daha düşük olduğuna delalettir. Hanımının hamamcıyla evlendiğini gören kişinin hanımı müzmin sıtmaya tutulur. Sultanın hanımıyla evlendiğini gören kişi ehil ise sultan olur. Değilse valiliğe nail olur.

Ölü bir kadınla evlendiğini gören kişi, ümidini kestiği bir işi gerçekleş­tirir

Rüyada hasta kadının evlendiğinde kocasını görmez ve tanımazsa ölür. Erkekte bu tevildedir.

Annesini evlendirdiğini gören kişi, akarını satar. Hamile kadın evlen­diğini görürse, kız çocuğu doğurur. Gelin gibi göründüğünü gören kadın, erkek çocuğu doğurur. Erkek oğlu olan kadın evlendiğini görürse, oğlunu evlendirir. Bekâr ya da evli kadın evlendiğini görürse hayra nail olur.

Bir ya da birkaç hanımı olduğu halde evlendiğini gören kişi, evlendiği kadını görmüş ve tanımışsa o kadının güzelliği nispetinde hayra ve saltanata nail olur. Tanımamışsa ve kadın onun için hazırlanıyorsa bu, onun ya da himayesi olan kişilerden birisinin ölümüne delalet eder. Tanımadığı yaşlı bir adamın kızı ile evlendiğini gören kişi, çokça hayra nail olur. Tanımadığı yaşlı biriyle evlendiğini gören kadın çok hayra nail olur. Hasta ise şifa bu­lur.

Mahremlerinden ölü bir kadınla evlendiğini gören kişi, sılayı rahim ya­par. Kadın hayatta ise sılayı rahimi keser. Mahremlerinden biriyle evlendi­ğini gören kişi ailesinin lideri olur.

Hanım ortağa, düşmana, zalim sultana, yaman rakibe ya da sultana delalet eder. Arazi hanıma delalet ettiği için arazinin delalet ettiği rahat­lık, yorgunluk, hayır ve şer cinsinden her bir şeyde tabirde hanıma nispet edilir.

Rüyanızda Evlilik Gördüyseniz , Rüyanızı Nasıl Gördüğünüzü Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Bizimle Hemen Paylaşın . Yorumlansın …___________________________________________

Rüyada Evlilik Görmek Ne Anlama Gelir , Rüyada Evlilik Görmenin Anlamı Manası, Rüyada Evlilik Görmek Yorumu Açıklaması Neye İşarettir , Rüyada Görülen Evlilik Rüya Tabiri , Rüyamda Evlilik Gördüm Ne Demektir İyimidir Kötümüdür rüya tabirleri

Kategori: Yaşam

15 Yorum Yapılmış.

 1. hidayet diyor ki:

  rüyamda eşimin üstüme başka bir kuma getirdiğini görüyordum çok üzülüyordum fazla kalabalık değil rüya bir evin içinde geçiyordu

 2. mehmet diyor ki:

  rüyamda kız arkadaşımın başka biriyle evlendiğini ve gerdeğe girmeye hazırlandığını görüyorum. kaç gündür uyuyamıyorum. kız arkdaşımın gerçek hayatta da genelde bana çok uzak davranıyo hadi evlenelim dediğimde.çok oralı olmuyor. acaba bu rüya gerçek olabilir mi.

 3. İpek diyor ki:

  Rüyamda ağlıyodum sevdiğim beni terk etti diye. Sonra bi evdeydik kapı çalıyodu elinde damatlıkla geliyodu ağlama bırakmam seni Kasımda evlenicez diyodu .

 4. enes kök diyor ki:

  ruyamda kuzenımle evlenecektım ve kuzenım evlı ama bır turlu dugun olmadı dugunu beklerken teyzemlerın kaza yaptıgını felan duydum oyle gordum tesekkurler

 5. zeynep diyor ki:

  rüyamda evli bir komşumun başka bir kızla evlendiğini gördüm

 6. buse diyor ki:

  arkadasım rüyasında benim kel bi adamla evlendiğimi ve cok mutlu oldugumu görmüş ama adam tanıdıgı bi adam degilmis yani benimde tanıdıgım bi adam degil.ve bi arkadasımla da karsılıklı oynadıgımı görmüs ne demek ki bu?

 7. Ali atay diyor ki:

  Ben rüyamda evlendim kızıl saçlı uzun boylu bir kızla ama kızı tanımıyorum kızın uzerinde gelinlık var ben kıza öpüyom

 8. Hüseyin diyor ki:

  rüyamda iki sınıf arkadaşımın birbirleri ile evlenmek üzere oldugunu gördüm tam bişey bulamadım yardımcı olursanız…

 9. selin diyor ki:

  rüyamda yüzünü görmediğim yasını bılmediğim ancak doktor olan biriyle evlenecektim. Düğüne en son ben ve ailem geldik herkes şaşkındı ben de öyle. Sonra uyandım

 10. PINAR UÇUNGAN diyor ki:

  RUYAMDA ÇIKTIM ÇOÇUKLA EVLİ OLDUMU VE BEBEYM OLMUS EMZİRİYODUM GÖRDÜM

 11. gizem diyor ki:

  rüyamda eski erkek arkadaşımı tanımadığım bir kızla evlenirken goruyorum haberını alıp dugunune gıdıyorum ve cok üzülüyorum ceketındekı peceteyı alıp aglıyarak yanından gıdıyorum nıkah kıyılırken orda oluyorum ıkımızde aglıyoruz ewlendıgını gorunce cekıp gıdıyorum ne anlama geldıgını bulamadım yardıncı olurmusunuz :(

 12. ferhat balyiyen diyor ki:

  gerçek hayattta evliyim 2 çoçugum var eşimiden ayrılıyorum ailemin bana buldugu bi kızla evlendiriyorlar beni neyse evlenecegim kızın babasıyla tanışıyoruz kardeşiyle tanışıyorum konuşuyorum ilk gün gerdek gecesi olmuyoor 3 gün oluyor ve ben ikinci eşime diyorumki ben ilk eşimi herzaman sevicem diyorum bana ailemin baskısıyla gibi geliyogidip istiyorlar getiyorlar anlamadım ve daha 3 kadınla evli oldugumu görüyorum

 13. elif diyor ki:

  ablam rüyasında babamın ikinci evliliğini ablamın öğretmeniyle yaptığını görmüş .. okudum fakat tam bi içerik bulamadım yardımcı olursanız sevinirim .)

 14. hülya diyor ki:

  rüyamda bkm den eser yenenler le evliymişim ama o ekipten başkası da bana bakıyordu kırık dökük bir üstgeçitten geçerek yanına ulaşabildim

 15. ırmak diyor ki:

  rüyamda tolgahan sayışmanla evlendiğimi gördüm…annesi bu olaya tepkiliydi :S


Facebook FriendFeed Twitter RSS Beslemesi

Mersin 2013-2014 |

Copyright © 2012 Bilgi Zamanı
sitemap Reklam Gizlilik Politikası