Bilgi Zamanı

Roma Uygarlığının Günümüz Uygarlığına Katkıları

Roma Uygarlığının Günümüz Uygarlığına Katkıları
06 Şubat 2015 - 10:11 'de eklendi ve 755 kez görüntülendi.

Roma uygarlığının günümüz uygarlığına etkileri konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

İlk Yunan uygarlığı Roma uygarlığıdır. Roma uygarlığının tarih boyunca bir çok etkisi olmuştur ancak Roma uygarlığının sanat ve mimari eserler konusunda etkileri oldukça fazladır.

Roma uygarlığı, Antik Yunan’dan etkilenerek meydana gelen kültürdür. Roma uygarlığının temelini etkileyen Antik Roma kültürü, batı dünyasında rol oynayan devletleri ve milletleri; hukuki, savaş, sanat, edebiyat, mimari, teknoloji ve dil konularında fazlasıyla etkilemiştir ve bu etkiler günümüz dünyasında da hala göstermektedir.

Roma uygarlığı, güneş esaslı takvimi yani miladi takvimi daha da geliştirmiştir. Miladi takvimde Julyen ve Gregoryen düzenlemelerini yapmışlardır.

Roma uygarlığı dil konusunda da etki etmiştir ve Latin harflerinin gelişmesinde yardımcı olmuştur. Ayrıca Roma kültüründen sonra kullanılan ve Roma uygarlığının meydana getirmiş olduğu 12 levha kanunları günümüzdeki hukuk temelini oluşturmaktadır.

Kısacası Roma uygarlığının geçmişten günümüze kadar süregelen etkisiyle birlikte günlük hayatımızda da bir çok etkisi devam etmektedir.

Roma Uygarlığının Günümüz Uygarlığına Katkıları Başlıklı Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER