Bilgi Zamanı

Reza Zarrab Kimdir

Reza Zarrab Kimdir
21 Aralık 2013 - 20:00 'de eklendi ve 1480 kez görüntülendi.

Reza Zarrab Kimdir? Reza zarrab hakkında bilgi. Reza zarrab biyografi. Reza zarrab işadamı. Reza zarrab kimdir hakkında bilgi. Reza Zarrab hakkında kısa bilgi.

Reza Zarrab ismini Türkiye geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda duydu. Aslında bundan önce de Reza Zarrab ismini sıklıkla magazinde duyuyorduk. Çünkü Reza Zarrab ünlü sanatçı Ebru Gündeş’in kocası.

Azeri asıllı Türk vatandaşı Reza Zarrab 1984 yılında Bakü’de doğdu. Türkiye’ye yerleştikten sonra şarkıcı Günel’le kısa süreli bir birliktelik yaşadı ve Ebru Gündeş’le evlendi. Bir çocukları oldu. Magazin sayfalarında ve televizyonlarda Ebru Gündeş’e aldığı pahalı hediyelerle sıkça gündeme geliyordu.

Türkiye’de ilk olarak denizcilik işiyle ticarete atılan Zarrab kısa sürede büyüyerek çalışma alanlarını genişletti. Kuyumculuk, altın ihracatı ve petrol ticareti işleriyle de ilgilenen Zarrab, 2008 yılında iki ortağıyla birlikte kurduğu şirketi iki yıl içinde büyük bir holdinge dönüştürdü. Henüz 29 yaşında olmasına rağmen kısa sürede servetini katlayan ünlü işadamı 2013 yılında Türkiye’nin altın ihracatının %46’sını tek başına gerçekleştirmişti. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına da geçen Zarrab ismini “Rıza Sarraf” olarak değiştirdi.

17 Aralık 2013 tarihinde gerçekleştirilen rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda tutuklandı. Sorgulama süreci hâlâ  devam ediyor. Mahkeme kararıyla mallarına el konan işadamının Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış’a 1,5 milyon TL rüşvet verdiği iddia ediliyor.

reza-zarrab-kimdir-ebru-gundes-fenalik-gecirdi-_903770_340_226

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER