Bilgi Zamanı

Pürüzsüz Bir Makyaj İçin Yapılması Gerekenler

Pürüzsüz Bir Makyaj İçin Yapılması Gerekenler
07 Ocak 2013 - 6:02 'de eklendi ve 1770 kez görüntülendi.

Pürüzsüz bir makyaj yapmak istiyorsanız özellikle kullandığınız ürünlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Kullandığınız ürünlerin özellikle kaliteli ve cilt ile uyumlu olması herhangi bir anti alerjik durum oluşturmaması cilt sağlığı açısından son derece önemlidir. Cilt sağlığı ve cildin sağlıklı ışıldaması kullanılan ürünler ile doğru orantılıdır. Öncelikle kaliteli ve pürüzsüz bir makyaj için ilk önce uygulanması gereken iyi bir nemlendiricidir. Nemlendiriciyi yüzünüze sürerek 1,2 dk cildin emmesi sağlanmalıdır. İlk olarak fondoten ile makyaja başlamak gerekir.

Fondoten seçiminizi yaparken fondotenin çok yağlı olmaması ve özellikle mat fondotenlerin seçilmesi çok önemlidir. Fondoten eşit miktarlarda cilde sürülerek renk tonunun aynı olması sağlanmalıdır. Daha sonrasında sünger ile veya fırça yardımı ile fondotenin fazlası alınmalı ve uygun renkte bir pudra ile fondoten matlaştırılmalıdır. Daha sonrasında gözaltı kapatıcısı cilt tonunun 1,2 ton açığı olmak üzere kullanılmalı ve göz makyajı uygulanmalıdır. İstediğiniz renklerde uygulanan makyaj ile birlikte göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Kaşlarınızı belirginleştirmekte makyajın önemli parçaları arasında yerini almaktadır.

makyaj

Uygun tonda bir kawş kalemi ile birlikte kaşınıza şekil verebilirsiniz. Özellikle dudak parlatıcısı ve dudak boyası olan rujlar çeşitli markalarda üretilmekte ve kullanılmaktadır. Sizde uygun tonlarda bir ruj ile makyajınızı tamamlayabilir ve aynı zamanda 2013 yılının trend makyajlarından biri olan siyah göz kalemi ve eye liner uygulamalarını deneyebilirsiniz. Pürüzsüz bir makyaj için yapılması gerekenler aynı zamanda internette birçok güzellik sitesinden de bu konuda yardım alabilirsiniz.

makyaj2

bilgizamani.net

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER