Bilgi Zamanı

Patlayıcı Madde Aramak İçin 18 Köpekten Destek

Patlayıcı Madde Aramak İçin 18 Köpekten Destek
26 Şubat 2016 - 21:36 'de eklendi ve 720 kez görüntülendi.

Son zamanarda karşılıklı çatışmadan daha çok patlayıcı düzenekler ile yapılan tuzaklamalar ile karşı karşıya kalınıyor. Bu durumun engellenmesi adına, köpeklerden ve onları idarecilerinden yardım almak ise önemli bir durum oluyor. Peki bu durumda köpeklerden nasıl yardım alınacak? Bu ve buna benzer bir takım soruya cevap bulabilmek ve bu konu ile ilgili çok daha fazlasını öğrenmek adına sizin için yapmış olduğumuz bu haberi okuyabilirsiniz.

 

Patlayıcı Madde, Silah, Mühimmat Arama Köpeği ve İdarecisi Temel Eğitim Programı adlı uygulamanın tamamlanması durumunda bir tören düzenlendi. Bu düzenlenen tören Emniyet Genel Müdürlüğü Köpek Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Emniyet Genel Müdürü olan Celalettin Lekesiz, gerçekleştirilen bu törende bazı açıklamalarda bulundu. Emniyet Müdürlüğü’nün 171 yıllık bir birikimi olduğunu söyleyen Emniyet Genel Müdürü olan Celalettin Lekesiz, bu birikimlerden ve elde ettikleri donanım ile halka hizmet verdiğini belirtti.

Emniyet Genel Müdürü olan Celalettin Lekesiz, suçların önlenmesi adına birçok önlem alındığını ve faillerin ortaya çıkması konusunda büyük bir başarı elde ettiklerini belirtirken,  emniyet teşkilatının bu durum ile geleceğe yönelik olacak şekilde ilgilendiğini söylüyor. Huzur ve güvenlik için her alanda yapılması gereken bir takım çalışmaların olmasının gerekliliğini savunan Emniyet Genel Müdürü olan Celalettin Lekesiz, köpeklerin bu durum ile ilgili yapılan çalışmalara yardım edeceklerini söyledi. Eğitimlerini tamamlamış olan 18 tane köpek bulunmakta olup , onların idarecilerine sertifika verileceği yapılan açıklamalar arasında bulunmaktadır.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER