Gündeme Farklı Bakış - 2013 Mersin

-
Sponsorlu bağlantılar

Özürlü Memur Alımı

Sponsorlu bağlantılar

2014 ‘de Ne Kadar Özürlü Memur Alınacak

Özürlü Memur Alımı 2014

2014 yılında Toplam ÖMSS Ne Kadar Özürlü Memur Alınacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, 2 Aralık 2013’de yaptığı açıklamada “Mart ayında 20 bin engelli ataması yapacağız” demişti. Ancak Faruk Çelik, geçtiğimiz hafta, ÖMSS ile atanacak özürlü sayısını 3 bin 512 olarak açıkladı. 6 Nisan tarihinde yaptığımız haberde, Bakan Fatma Şahin’in engellilerden özür dilemesi gerektiğini belirttik. Şahin, 5 gün sonra bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada, önceki sözler görmezden gelindiği gibi yeni umutlar dağıtıldı.

FATMA ŞAHİN’DEN 5 GÜN SONRA GELEN AÇIKLAMA

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı’nca açıklanan 3 bin 512 özürlü kamu personelinin, ilk aşamada alınacak atama sayısı olduğunu bildirdi.

Bakanlığın basın müşavirliğinden, Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) ve kura sonrası yapılacak özürlü kamu personeli atamalarına ilişkin yapılan yazılı açıklamada, konuyla ilgili detaylarınbelirlenmesinde Bakanlık yetkililerince defaten kamu kesiminde 20 bin özürlü memur kadrosunun açık bulunduğu ve yapılacak sınav ve kura neticesindeki süreçte bu açık kadronun doldurulmasının arzulandığı ifade edildi.

Sürecin başladığı Ağustos 2013’deki Devlet Personel Başkanlığı istatistiklerine göre, kamu kurumlarında açık bulunan özürlü memur kadrosu sayısının yaklaşık 20 bin civarında olduğu vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

”Bakanlığımız ve ilgili Genel Müdürlüğümüzce yapılan açıklamalar bu tarihte eldeki kadro göz önünde bulundurularak verilmiş olup, bu kadronun doldurulması hedeflerimiz arasındadır.

ÖMSS ve kura sonrasında doldurulacak kadrolar ve ilk aşamadaki atamaların tamamlanmasının ardından, boş kadrolara dair yapılacak diğer atamalar Devlet Personel Başkanlığı’nın yapacağı değerlendirmeler ve kamu kurumlarından gelen kamu personel taleplerine göre devam edecektir.

Devlet Personel Başkanlığımızca alımı açıklanan 3 bin 512 özürlü kamu personeli, ilk aşamada alınacak atama sayısıdır. Boş kadroların doldurulması konusunda Bakanlığımız bundan sonraki sürecin takipçisi olacaktır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız özürlülerin istihdamı konusuna büyük önem atfetmektedir. Bu yöndeki çalışmalar konusunda kamuoyunca Bakanlığımızca yapılan açıklamaların dikkate alınması hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur.”


MEMURLAR.NET’İN AÇIKLAMALARI

1- Sayın Şahin “Mart ayında 20 bin engelli alınacağını” söylemediğini ifade etmektedir. Oysaki basına yaptığı açıklamaların nasıl anlaşıldığını, sitemize gelen yorumlardan görebilir. Sayın Şahin, o günlerde yanlış anlaşıldığını düşünüyorsa, engelli adaylara daha doğru bilgilendirme yapması gerekirdi. Böyle bir şey yapmamıştır.

2- Bakan Şahin açıklamasında “Devlet Personel Başkanlığımızca alımı açıklanan 3 bin 512 özürlü kamu personeli, ilk aşamada alınacak atama sayısıdır.” demiştir. Oysaki özürlü personel açığının doldurulması on yılların problemidir. 10 yıllardır bu açık bir türlü doldurulamamıştır. Bu konu bu kadar zor olmasına rağmen, Sayın Şahin’in hala mavi boncuk dağıtması uygun değildir.

Diğer taraftan Yönetmeliğe göre, bu yılın talepleri geçen yılın Ekim ayında DPB’ye bildirilmiştir. Bu da 2014’de tek yerleştirme yapılacağı anlamına gelmektedir. Yani 2014 yılında sınavla alınacak personel sayısı 3 bin 512’dir.

2014 özürlü memur ataması

12 Nisan 2014

Kategori: Yaşam

15 Yorum Yapılmış.

 1. asrın yusuf DAŞKIRAN diyor ki:

  SELAM ENGELLİ KURA ÇEKİMİ VE ENGELLİ SINAVLI MEMUR ALIMI BİZ ENGELLİ OLMAMIZA RAĞMEN ÇOK GEÇ DUYUYORUZ VEYA DUYMUYORUZ, NEDEN BİZE KADAR TARİHLERİ VE HABERİ ULAŞMIYOR? HEP SINAVLARI KAÇIRIYORUZ..! AYRICA —ANTALYADAYIM BANA UYGUN BİR İŞ OLURSA ÇALIŞIRIM (ENGELLİYİM%50) SAYGILAR :05532079957

 2. serhan diyor ki:

  ARKADAŞLAR ALIM SAYISI TOPLAM KAÇ BİLEN VARMI NET OLARAK

 3. sevgi diyor ki:

  ben özürlü çocuk annesiyim çocuğumun en büyük arzusu işe girmek ancak düzenlemelerin bazen yetersiz kaldığı noktadayım en büyük sorun görünmeyen özürdür. öğrenme güçlüğü olan çocuğum liseyi kaynaştırm bitirdi. ancak yapılan sınavlar güya onların seviyesine hazırlandı ama normal zeka düzeyinde liseyi bitiren bile yapamazdı bence allah hakkımızda hayırlısını verisn büyüklerimizin bizim gibileri de görmesini istiyoruz

 4. İhsan HANÇEROĞLU diyor ki:

  Sevgili güzel kardeşlerim…Hakkımızıda herşeyin en güzeli ve sevgisi anlatılmaz. Yüce Rabbim ihşallah benim ve sizlerin dualarını kabul eder..Büyüklerimizin dediği gibi hakkımızda hayırlısı olsun..Dostlarım Allah yar ve yardımcınız olsun..Saygılarımı sunarım…0531 937 51 06

 5. mesut diyor ki:

  inşallah herkes kazanır

 6. Şebnem diyor ki:

  Hükümete oy vermekle ne alakası var kardeşim. Sınava girersin, puanın yüksekse atanırsın. Lisans mezunu olup kpssden 80 alıp atanamayan o kadar insan var ki.. İlköğretim mezunları da asgari ücret alıyor diye hükümete yükleniyor. Lisans mezunları ne yapsın??

 7. sedat akhan diyor ki:

  öncelıkle herkese selam ben bitlis tatvan dan evli bir çocuk babasıyım ortopedık %50 raporluyum lise menzunuyum sınava girdim girmesıne ama ne ye kı sankı bir özürlü değilde normal üniversıte sınavıymış gibi sorular soruldu vede zaman kısıtlı yetiştiremedım 15 soruyu okumadan işaretledım yine de umutla beklıyorum inşallah kazanırım. şuan da işçi olarak çalışıyorum çok yoruluyorum işim ağır ama ben buna mecburum dilerim Allah tan önce zor durumda olan özürlü kardeşlerıme sonra da bizlere memurluğu nasip eder amin.saygılar….

 8. zeynep ulu diyor ki:

  Ben gazi egitim fakültesi son sınıf ögrencisiyim, engelli sinavina başvuramadim. Normal memuriyetlik icin basvura bilir miyim? Engelli kadrosu dişında başvurabilmiyim lutfen bilgi verebilir misiniz?

 9. ihsan hançeroğlu diyor ki:

  efendim öncelikle sayğılarımı sunarım ben 1979 mersin doğumluyum evli iki çocuk babasıyım yüzde 48 özürlüyüm bir temizlik şirketinde çalışmaktayım gecem gündüzüm duam bu umt ışıgı olan memurluk ama duyduğuma göre sadece lise mezunları alınacakmış ben ise orta okul tekim kura ile alınacagımızı söylemişlerdi ama şöyle bir söylenti var efendim sadece lise mezunumu alınacak ne olursunuz bu konu hakkında bizleri bilgilendirirseniz minnettar olacagız saygılarımla mersin den ihsan hançeroğlu 0531 9375106 saygılarımla

  • ferdi kızgın diyor ki:

   abicim ilk okul mezunları için kurra çekildi sizin haberiniz varmıydı daha geçen haftalarda il halk kütüphanesinin önünde kocaman afiş asılıydı özürlü memur alımları başlamıştır diye bende mersin toroslarda oturuyorum ihsan abi ben lise mezunuyum hemde meslek lisesi mezunuyum özürümden dolayı mesleğimi yapamıyorum ilk okul mezunu olsaydım şimdiye başlamıştım bile ilk okul mezunları işe başladı bile bilmem haberiniz varmı??????????

 10. kursat diyor ki:

  sımdı her yıl cıkıp reklam amclı su kadar memur alınacak dıyıp tekrar kafalarına gore dusuruyoşar aslında kımsenın sucu yok bızım halkımız bunları hak edıyor nedenmı bu adamları 3 donem oy verıp basata tac edıp yapan kım her ıkı kısıden bırı bunlara oy vermıs adalet partısıymıs ben ozel sektorde calısıan yuzde 50 gorme engellıyım asgarı ucretlı ve evlı bı cocuk babasıyım ben ınanın yarınımdan umudum yok ımknım olsas yemınle ıkı dakıka dusunmeden bu memleketı terk edrım o drece ben vatan sagolsun falan demem bu vatanı kımler yıyosa onlar desın bu adamlara kım oy verıp basta tac ettıyse kı ne kadaqr tanıdıgım varsa hakkım ı halal etmıyorum yanı umut acın ekmegıdır ama onunlada oynuyolar bu yıl da husran bence sınavı geceksın atama bekleyeceksın ankaradan saglam bı dayın olacak adam emeklı olmus tekrar sınava gırmıs onlardan sıyrılacaksın yada kura cıkacaksın tabı dayın varsa elıne kagıt sıkıstırabılecegın yanı bayagı zor bı ıs allah yardım etsın herkese ama hak edene her lambanın bı omru var elbet bunlarda patlayacak hemde ıyı patlayacak yıne herkese bol sans

  • ferdi kızgın diyor ki:

   kürşat kardeşim oy verdiken sonra iş bitiyomu acaba sen nekadar sınava hazırlandın orası meçhul sınavdan iyi puan çekeni zaten gereken kurumlar telefon edip çağırıyolar ha az çalışıp düşük puan çekince de hükümeti suçlarsınız bu ne düşüncesizlik aynı ilk okul çocukları gibisiniz haa iyi not alınca ben aldım kötü not alınca öğretmen zayıf verdi!!! sizin gibi insanların bu düşünceleri ya ülkenin ileri gidememesinin sebebi biraz da suçu kendinizde arayın hep hükümete yüklenmeyin saygılarımla….

 11. suat fidan diyor ki:

  1974 doğumluyum yuzde 45 raporluyum 3 çocuk babasıyım vanın erciş ilçesinde oturuyorum bana oygun bir işvarsa çalişmak istiyorum 05384293644

 12. Döndü Koçdağı diyor ki:

  Lise mezunuyum, babasız iki çocuk okutuyorum,ortapedik özürlüyüm ve ciddi sağlık problemim var.İşim evlere temizliğe gidiyorum. Onuruma dokunuyor. Bu sınav benim için umuttu. Ekmek paramı harç ve yol parası verdim.Buda nerden bakarsan bak 100 tl ediyor.Şimdi benim günahım ne?Ben bir vatandaş olrak bu ülkeyi seviyorum.Yokluk ve çaresizlikten dolayı çocuklarım eşkıya yada teröristmi olsun?Bu hükümete 3 dönemdir oy verdiğim için hiç bu kadar pişman olmamıştım.Mağdurların harç parasıyla bütçe açığı kapanıyorsa VATAN sağolsun diyorum.Herşeye rağmen umudumu koruyorum, buna mecburum.İki çocuğum için yaşıyorum , mücadeleye gücümün yettiği kadar devam.Saygılar……..

  • ferdi kızgın diyor ki:

   ablacım ben sana elimden geldiği kadar yardımcı olacam siz mersinin neresinde oturuyorsunuz sınav sonuçları açıklansın ben sizin yanınıza gelecem ve elimden geldiği kadar işinizi yapmaya çalışacam.Şuan bende bir özürlüyüm ama önce sizin isteklerinizi yerine getirmeye çalışacam tamam mı ablacım


Facebook FriendFeed Twitter RSS Beslemesi

Mersin 2013-2014 |

Copyright © 2012 Bilgi Zamanı
sitemap Reklam Gizlilik Politikası