Gündeme Farklı Bakış - 2013 Mersin

-
Sponsorlu bağlantılar
Sponsorlu bağlantılar

ÖMSS giriş yerleri ÖSYM tarafından açıklanacak.2014 ÖMSS ( Özürlü Memur Sınavı ) 29 Nisan 2014 Pazar günü yapılacak. ÖMSS’ye girecek olan üniversite adayları haliyle sınava hangi okulda gireceklerini merak ediyorlar. . ÖSYM ( Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ) tarafından 2014-ÖMSS’ye giriş yerleri açıklanacak.  ÖSYM sınava giriş yerlerini  öğrenebilirsiniz. Aşağıdan aday işlemleri menüsünden sınav giriş yerinizi öğrenebilirsiniz.. Sayfamızı takip ediniz.

 

2014 ÖMSS Sınava Giriş yerleri Ne Zaman Belli Olacak  ÖMSS Giriş yerleri Ne Zaman Açıklanacak 2014  2014 ÖMSS Giriş Okulları Hangi tarihte Belli Olur  ÖMSS’ye Nerede Girileceği Ne Zaman Belli Olacak ÖSYM 2014   ÖMSS Sınav Giriş Bilgileri ve Belgesi 2014

2014 ÖMSS Giriş Yerleri Sorgulamak İçin Aşağıdaki Ekranı Kullanın

 

BASIN DUYURUSU
(20 Nisan 2014)

 2014 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS):

Sınava Giriş Belgelerinin Edinilmesi

 2014 Özürlü Memur Seçme Sınavı (2014-ÖMSS) 29 Nisan 2014 Pazar günü 81 il merkezinde yapılacaktır. Sınav sabah saat 10.00’da başlayacaktır. Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları zorunludur.

Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesi’ni, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile 20 Nisan 2014 tarihinde saat 14.00’ten itibaren ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden edineceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır. Ancak belgenin arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Sınava Giriş Belgesi’ni yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır.

Fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesi olarak sadece nüfus cüzdanı veya pasaport kabul edilecektir. Nüfus cüzdanında fotoğraf ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Özel kimlik belgesi olarak nüfus cüzdanını veya pasaportunu sınav günü yanında bulundurmayan aday, gerekçesi ne olursa olsun sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.

Adaylar sınava, özürleri nedeniyle yanlarında bulundurmaları gereken araç-gereç, ilaç, yiyecek ve içecek getirebileceklerdir. Sınava cep telefonu, çanta, cüzdan, saat, elektronik büyüteç, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb. cihazlar ile kolye, küpe, yüzük (alyans hariç), bilezik, broş, metal para gibi metal içerikli eşyalar ve elektronik/mekanik cihazla, çağrı cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi vb. araçlarla, cep bilgisayarı, sözlük işlevi olan elektronik aygıt, hesap makinesi vb. her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlarla, silah ve benzeri teçhizatla, kalem, silgi, kalemtıraş, müsvedde kâğıdı, defter, kitap, sözlük,  pergel, açıölçer, cetvel  vb. araçlarla giremezler. Adaylara; kalem, silgi, kalemtıraş ÖSYM tarafından sağlanacaktır. Her salonda en az bir duvar saati bulunacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

2014 ÖMSS Sınav Giriş Yerleri Açıklandı İlgili Bilgiler Bu Sayfada Yer Alacak … 

ÖMSS Giriş Yerleri İle İlgili Yorum ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kutucuğu Aracılığıyla Hemen Yazabilirsiniz …

Kategori: Yaşam

42 Yorum Yapılmış.

 1. ömer diyor ki:

  :)

 2. serkan drama diyor ki:

  Omss sinavina nerde girerim ben balikesir edremit akcaydayim

 3. mustafa sünbül diyor ki:

  merhaba ben sınav giriş belgeme giriyorum şifre değiştir geliyor değiştiriyorum olmuyor o yüzden de pazar gümü nere de sınava girecem konusun da yardım almak istiyorum bana acil msn den ulaşırsanız sorunumu anlatırım

 4. Coşkun diyor ki:

  Arkadaşlar bana yarım edın ya nasıl olacak gırıyorum yebu sıfre fılan dıyo degıtırecekmıyım bırı lutfen yarım etsin.. :(

  • elif diyor ki:

   arkadaşım okulda foto çekildiğiniz belgede internet şifresi var o şifreyi doğru gir açılan sayfada kendine yeni şifre oluşturacaksın fakat bu şifre rakam,en az büyük 1 büyük harf en az bir küçük harf ve özel karakter kullanacaksınız dikkatli okuyup yaparsanız başarırsınız yeni şifrenizle tekrar girip; ÖSYM aday işlemleri sisteminden , TC kimlik numaranız ve Aday şifrenizle giriş yapıp. ÖMSS bölümünü seçin , oradan sınav yeri bilgilerim sekmesinden , açılacak olan giriş belgesini yazdırın. Siyah-beyaz ya da renkli yazdırabilirsiniz. Sınava o belge ve kimliğinizle gireceksiniz. )

 5. bilal demircan diyor ki:

  2 gun kaldı msnme daha nerde girecem gelmedi internette bellimi bir yer var yardımcı olurmusunuz

  • elif diyor ki:

   arkadaşım bende senin gibi sanıyodum ama öyle değil okulda foto çekilmiş olduğun belgede internet şifren olucak o şifreyi girip netten sınava giriş belgeni çıktı ile alıp sınava onunla giriceksin…

 6. ela diyor ki:

  Arkadaşlar ben bu sınava girmiyorum ama yardımcı olmak istedim sınav yerleri belli olmuş geçen haftadan beri ve şifre giremiyorsanız size yakın bi liseye gidin ve şifre isteyin hemen verirler ama size verecekleri o şifre geçici olur sizde aklınızda kalabilecek bi şifre yapın sorun yaşamazsınız şu sınav yerlerine bakamayanlar şifreyi girdikten snra açılan sayfada sol tarafta (İşlem Yapmak İstediğiniz Aktif Sınav) ordan ÖMSS seçip tamam butonuno tıklıyorsunuz yine sol tarafta en sonda sınava giriş bilgilerim var ordan bakıyorsunuz ve sınava gittiğiniz zaman onu da yanınazda bulundurun kesinlikle unutmayın….hepinize başarılar

 7. EKREM ELÇİN diyor ki:

  arkadaşlar mrh adanadan yazıyorum tc kimlık no ve şifremı girıyorum ama sayfayı acmıyor sınav yerımı bılmıyorum nasıl olacak

 8. EMRAH diyor ki:

  ben tc kımlık no yazıorum sıfremıde yazıorum ama kabul rtmıomu ne hıc bısey cıkmıo neden olabılır bole yogunluktan olabılır mı?

 9. slm ben sınav giriş belgesini posta ile alıcağımı zanlediyodum:( e-mail,tel fln malesef şimdi sınava nerde gireceğimi bilmiyorum umarım sorularımıza cvp verirsiniz teşekkürler diyor ki:

  slm ben sınav giriş belgesini posta ile alıcağımı zanlediyodum:( e-mail,tel fln malesef şimdi sınava nerde gireceğimi bilmiyorum umarım sorularımıza cvp verirsiniz teşekkürler

  • admin diyor ki:

   Yönetici: ÖSYM aday işlemleri sisteminden , TC kimlik numaranız ve Aday şifrenizle giriş yapıp. ÖMSS bölümünü seçin , oradan sınav yeri bilgilerim sekmesinden , açılacak olan giriş belgesini yazdırın. Siyah-beyaz ya da renkli yazdırabilirsiniz. Sınava o belge ve kimliğinizle gireceksiniz. )

   • FATMA diyor ki:

    aday işlemlerinden tc. ve şifremi giriyorum ama yeni şifre sayfası çıkıyor. neden?

    • elif diyor ki:

     yeni şifre sayfasında da kendine öz bi şifre yapıcaksın fakat iyi okuyarak yapmalısınız çünkü şifreniz için gerekli olan bilgiler üst kısımda yazıyo okuyarak , anlayarak yeni şifrenizi seçin ve ömss seçin…

    • mert kutlu diyor ki:

     ben de denedım olmadı boşvuru yaptıgım okuldan yenı şifre aldım ögle oldu deneyın olmasa ögle yapın

     • alp diyor ki:

      ya şifreyide değiştirdim ne yapacam nerede girecem yoksa girmeyecekmiyim biri sölesin yha

 10. Gonca diyor ki:

  şifremi unuttum yeni şifre istıyorum kabul etmıyo ne yapmam gerekıyo..ayrıca nerede gırecegımıde hala bilmıyorum..ve sınava gırıs belgesi için neler gereklidir …yardımcı olurmusunuz..?

 11. avni yılmaz diyor ki:

  merhaba sınava girecegim yeri merak ediyorum

 12. taha diyor ki:

  şifremi bulamıyorum ve tekrar nerden alınacağını bilmiyorum yardımcı olun

 13. servin diyor ki:

  sınav giriş yerimi nasıl öğreneceğim

 14. recep diyor ki:

  sınava nerede gireceğim?

 15. recep diyor ki:

  sınava giriş yerim neresi?

 16. cengiz diyor ki:

  arkadaşlar ömss sınavına nerde girecegimi bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim lütfen

 17. fikriye diyor ki:

  sınav giriş yerimi nasıl öğrenebilirim yardımcı olursanız sevinirim

 18. muhammet dikici diyor ki:

  arkadaşlar sınava giriş yerimi bulamadım bana yardımcı olurmusunuz

 19. sınava giriş yerimi öğrenemiyorum bilgileri yazıyorum diyor ki:

  yardımcı olurmusunuz

 20. alev diyor ki:

  arkadaşlar sınava gireceğim yeri nereden öğrenebilirim

 21. esin diyor ki:

  merhaba arkadaşlar ne diyim daha ösym ye, %83 fiziksel engelli, merdiven çıkamayan bir öğrenciyi okulun en son katı olan 3. katta sınava geçirterek neyi amaçladığını gerçekten merak etmekteyiz, acaba bu durum düzeltilemez mi, hatay antakyadan yazmaktayım.

  • esra diyor ki:

   görsel,işitsel ve zihinsel bazı engelliler merdiven çıkabilecek olduğu halde ne diye fiziki engellileri üst katlara verirler anlamıyorum .

 22. şakir diyor ki:

  ya arkadaşlar giriş belgemde 3 okul var acaba yakın olana mı gidecem

 23. Levent diyor ki:

  Merhaab Arkadaşlar,
  Ben dün baktım sınav yerim belli olmuş İstanbul Çengelköy Lise’sinde sınava gireceğim. Sizlerinde belli olmuştur yada farklı bir sorun olmuş olabilir bağlı bulunduğunuz ÖSYM merkezi ile iletişime geçmenizi öneririm.

 24. ESMA diyor ki:

  ya arkadaşlar benim problemim tubanınkiyle aynı yeniden şifre istiyor bu durum olağanmıdır acaba verilen şifre yanlış olabilirmi yoksa sistemdemi problem var?

  • Hamit diyor ki:

   bende sizler gibi şifremi yanlış sanıyordum ama yanlış değilmiş işte.mesele şu şekil şifre koyabilirsin. yeni şifren(Esms1234.) veya , gibi tuşlara basın.haaaaa birde orda soru soruluyo ya o soruyu cevaplıyacaksın.

 25. tuba bilir diyor ki:

  sınav giriş yerimi öğrenemedim ya şifremi yazıyorum yeni şifre istiyor
  anlayamadım ya bir açıklama bekliyorum

  • serkan diyor ki:

   tuba her hangi bi liseye gidip yeni şifre talebinde bulunman gerekiyor 2.00 ücreti var hemen verirler,bir de daha sınav giriş yerleri belli değil muhtemelen önümüzdeki hafta belli olur..

 26. oguz diyor ki:

  sınav yerimi ögrenemedim

 27. şükran aytekin diyor ki:

  mrb yeni girdm kadar gelmedin? ne zaman gelir?

 28. menderes soysal diyor ki:

  şifremle baktım ama sınava gireceğim yer yazılmamaktadır yardımcı olurmusunuz saygılar

 29. Hüseyin okyay diyor ki:

  merhaba ben sınav giriş belgeme yeni baktım ama sınav yerimi bulmadım rica etsem bir bakabilirmisiniz çok merak ediyorum


Mersin 2013-2014 |

Copyright © 2012 Bilgi Zamanı
sitemap Reklam Gizlilik Politikası