Bilgi Zamanı

Ortak Sevinçlerimiz

Ortak Sevinçlerimiz
29 Ocak 2014 - 20:35 'de eklendi ve 1151 kez görüntülendi.

Ortak Sevinçlerimiz nelerdir? toplumun ortak değerleri, toplumsal sevincimiz.

İnsanlar bazen milletçe aynı şeylere sevinebilirler. Bunlara ortak sevinç kaynağı denir. Bizim de ortak sevinç kaynaklarımız diğer milletlere göre oldukça özgündür. Şimdi bu yazımızda sizlere ortak sevinçlerimizi anlatacağız.

Dini Bayramlar: Bayramlar şüphesiz herkesin ortak sevinç kaynağıdır. Ramazan ve Kurban olak üzere iki bayram vardır. Bayramlarda büyükler ziyaret edilir, küsler barışılır, eve gelen çocuklara çikolata ve şeker dağıtılır. Herkesin mutlu ve güleryüzlü olduğu eski bayramlar anılır. Bayram her zaman herkes için büyük bir sevinç kaynağı olmuştur.

Milli Bayramlar: Ülkemizin birlik ve beraberliğini sağlayın, milli bilinci geliştiren en önemli unsuru milli bayramlardır. Milli bayramların önemini kavradığımız zaman gerçekten ülke ve millet olma bilinci vücudumuzda gelişmiş olur. Cumhuriyetin bağımsızlığın ve milli iradenin sembolü olan bayramlarımızda tüm ülke halkı olarak birlik beraberlik ve kardeşlik mesajları vererek bu ülkenin hiçbir zaman bölünmeyeceğini bütün dünyaya göstermiş oluruz.

Asker Uğurlamaları: Askerlik Türkler için kutsal kabul edilen bir şeydir. Bu kutsal göreve giderken akrabalar ve arkadaşlar asker adayını uğurlar, halaylar çekilir türküler söylenir, askerin en kısa sürede sağ salim eve dönmesi için dualar edilir.

images

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER