Bilgi Zamanı

Orman Bakanlığı’ndan ‘İklim Değişikliğinin Su Kaynaklarına Etkisi Projesi’

Orman Bakanlığı’ndan ‘İklim Değişikliğinin Su Kaynaklarına Etkisi Projesi’
26 Şubat 2016 - 14:11 'de eklendi ve 673 kez görüntülendi.

İklim değişikliklerinin yaratmış olduğu etkiler, bir insanın karşılaşmış olduğu en önemli durumlarından biri olmaktadır. Dünyaın her yerinde gündemi meşgul eden bir etken olduğu belirtilen iklim değişikliklerinin, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından ilgiyle takip edilmekte olduğu biliniyor. Peki iklim değişiklikleri ile ilgili Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yürütülen projeler var mı? Varsa bu projeler nelerdir ve neyi amaçlamaktadır? Her insanın hayatında önemli etkileri bulunan iklim değişiklikleri ile ilgili bu ve bu benzer soruların cevabını ve çok daha fazlasını sizin için hazırlamış olduğumuz bu yazı aracılığı ile bulabileceksiniz.

 

İklim değişiklikleri ile ilgili olan uluslararası düzeyde gerçekleşmiş ve gerçekleşecek olan müzakereler Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından takip edilerek, iklim değişikliklerinin etkileri üzerinde bir çalışma yapılıyor. Orman ve Su İşleri Bakanlığı bu konu ile ilgili olan ‘İklim Değişikliğinin Su Kaynaklarına Etkisi Projesi’ adlı çalışmayı gerçekleştirmeye başlıyor. Bu çalışmanın yıl sonunda nitelendirilecek olduğu yapılan açıklamalar arasında bulunuyor. Gerçekleştirilen ‘İklim Değişikliğinin Su Kaynaklarına Etkisi Projesi’ adlı çalışma ile su kaynaklarının iklim değişikliklerinden ne durumda etkilenebileceğini tahmin etme ve bu durumdan sektörlerin ne şekilde etkileneceğini saptama durumları söz konusu olacak.

‘İklim Değişikliğinin Su Kaynaklarına Etkisi Projesi’ adlı proje ile yağış verileri dikkate alındı ve Türkiye’nin su potansiyelinin ne durumda olduğu belirlendi. İçme ya da kullanma suyu, sanayi suyu, sulama suyu ve ekosistem hizmetleri ihtiyacı olarak belirlenen kullanılabilir su potansiyelinin, 4 ana sektör şeklinde sağıldığı belirtiliyor.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER