Bilgi Zamanı

Open English ile İnternet Üzerinden İngilizce Eğitimi

Open English ile İnternet Üzerinden İngilizce Eğitimi
26 Şubat 2016 - 0:44 'de eklendi ve 541 kez görüntülendi.

Dünya genelinde Online İngilizce eğitimi alanında önemli bir yer kaplayan Open English, Türkiye’ye yatırım yapmış bulunuyor. Open English’in yirmiden fazla ülkede faaliyet gösterdiği biliniyor. Peki Open English nedir, ne konuda faaliyet gösterir? Open English’in Türkiye’ye sağlayacağı yararlar nelerdir? Bu ve buna benzer birçok soruya cevap bulmak ya da bu konu ile ilgili çok daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, sizin için hazırlamış olduğumuz bu haberimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

 

Open English’in tanımını yapacak olursak, kapsamında bulunan öğrencilerine, ana dili İngilizce olan öğretmenler aracılığı ile internet üzerinden olacak şekilde günün her saati ders imkanı sunduğunu söyleyebiliriz. Ülkemizin 2015 yılına ait İngilizce Yetkinlik Endeksi verilerine göre 70 ülke arasından 50. sırada yer aldığı belirtiliyor. Yani bu durumda ülkemizde bulunan insanlardan yalnızca yüzde 9 unun yabancı dil konuşabildiği sonucu ortaya çıkıyor. Open English ise Türkiye’de bulunan insanların bir şekilde ingilizce öğrenmeye hevesli olduğunu düşünerek Türkiye’ye bu konuda yatırım yapmaya karar veriyor. Open English’in kurulmuş olduğu günden bu zamana kadar 500 binden fazla kişiye İngilizce’nin akıcı bir şekilde konuşulmasını sağladığı belirtilmektedir.

Ana dili İngilizce olan öğretmenler tarafından verilen bu eğitim, günün her saatinde internet üzerinden gerçekleştiriliyor. Türkiye pazarı için hem ekonomik anlamda hem de kültürel anlamda büyük bir önem taşıdığını söyleyen Open English’in kurucusu ve CEO’su olan Andres Moreno, Türkiye’nin kendilerine heyecan verici fırsatlar sunduğunu dile getiriyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER