Bilgi Zamanı

Okuma Sevgisi İle İlgili Yazı

Okuma Sevgisi İle İlgili Yazı
31 Ocak 2015 - 17:22 'de eklendi ve 515 kez görüntülendi.

Okuma sevgisi ile ilgili yazılar konusunda sizlere kısaca örnekler vereceğiz.

Okumak kelimesi her ne kadar eğitim-öğretim hayatı için kullanılsa da aslında “Okumak” fiilinin kenara fırlatılıp atılmış bir anlamı da vardır; kitap okumak.. Hatta bunu sadece kitapla sınırlandırmak da doğru değildir; kitap, gazete, dergi, makale okumak…

Okuma sevgisi ne bireye ne kadar küçük yaşta kazandırılırsa o kadar iyi olur. Çünkü zaman geçtikçe birey büyüdükçe okuma alışkanlığı kazanması zor olacaktır ve okuma sevgisi o bireye aşılanamayacaktır. Bu nedenle bireylere küçük yaşta okuma sevgisi verilmelidir.

Bazı insanlar okuma sevgisi ile yanıp tutuşurlar. Çünkü o kişiler kitap okumanın tadını almışlardır. O bireyler kitap okurken okudukları kitabı okumuş olmak için değil o eserde yaşayan hayatı yaşadıkları için kendilerini o kitaptaki karakterlerden birinde yaşattıkları için okuma sevgisini edinmişlerdir. Bu nedenle kitap okumak hem zihni dinlendirirken hem de kişilere eserlerdeki kahramanlar ile empati kurma becerisi kazandırmaktadır. Ayrıca kişiler kitap okuma ile birlikte sözcük dağarcığını genişletir ve daha akıcı bir şekilde konuşmaya başlar.

Kitap Okuma İle İlgili Kısa Yazılar Örneğimiz Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER