Bilgi Zamanı

E Okul Veli Girişi Not Öğrenme

E Okul Veli Girişi Not Öğrenme
10 Aralık 2013 - 11:49 'de eklendi ve 2766 kez görüntülendi.

Teog sınav sonuçları açıklanıyor, e okul giriş, veli bilgilendirme sistemine giriş, veli bilgilendirme sistemi nedir, e okul vbs girişi nasıl yapılıyor?

Bazen veliler ve öğrenciler veli bilgilendirme sistemine giriş yapılamadığını, sistemin hata verdiğini yetkililere iletiyor. Ancak bu iletiler tamamen anlık oluyor. Sistemde çökme, aşırı yüklenme gibi vahim sorunlar olmadığı anda anlık sorunlar bakanlığın ilgili birimleri tarafından kısa sürede çözümleniyor ve sistemin sağlıklı işleyişi sağlanmış oluyor. Genellikle bu sistem hataları notların açıklandığı dönemlerde meydana gelebiliyor. Normal zamanlarda sistem gayet düzgün çalışıyor. Sisteme her öğrenci ve veli giriş yapabilir. Şimdiye kadar veli bilgilendirme sistemine hiç girmemiş öğrenci ve veliler varsa onlar için sisteme nasıl giriş yapılacağını açıklıyoruz.

Önce arama motorunuzdan veli bilgilendirme sistemi başlığını aratın. Çıkan ilk sonuç zaten e okul veli bilgilendirme sistemi olacaktır. Linki tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekrandaki güvenlik kodunu, öğrenci numarasını ve öğrenci TC kimlik numarasını girdikten sonra giriş butonuna tıklıyoruz. Çıkan yeni ekranda bazı yenilikler yapıldı. Geçtiğimiz yıllarda sistem hakkında yapılan güvenlik sorunlarıyla ilgili şikayetlerden sonra bakanlık yetkilileri sistemin sadece öğrenci ve veliler tarafından kontrol edilmesi ve gizliliğin sağlanması amacıyla sisteme giriş yapıldıktan sonra ek bilgiler de talep ediyor. Bunlar kimlik cilt no, aile sıra no, öğrenci profil fotoğrafı vb. bilgiler olabiliyor. Bu bilgileri de girdikten sonra artık sisteminiz açık olacaktır. Sekmeleri kullanarak not bilgisi, devamsızlık bilgisi gibi eğitiminize dair bütün bilgilerinizi e okul veli bilgilendirme sisteminden öğrenebilirsiniz. e okul veli girişi, veli bilgilendirme sistemi işte bu kadar kolay çalışıyor.

e-okul-veli-bilgilendirme-sistemi-2013_560x400cutout

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER