Bilgi Zamanı

Okul Makyajı Nasıl Yapılır

Okul Makyajı Nasıl Yapılır
03 Şubat 2016 - 0:24 'de eklendi ve 2379 kez görüntülendi.

En Güzel Okul Makyajı, Okul Makyajı Nasıl Yapılır Anlatıyoruz

Okula giderken makyaj yapacaksanız bunda aşırıya kaçmamakta fayda var. Bu yazımızda size aşırıya kaçmayan ama oldukça şık görünmenizi sağlayacak okul makyajı yapmanın sırlarını anlatacağız.

okul makyajı

Okul makyajı yaparken aşırıya kaçmamak gerek. Hafif bir göz kalemi ve ince bir ruj kullanarak okul makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Ergenlik döneminin vazgeçilmezi siyah noktalar ve sivilcelere sahip bir yüzünüz varsa bunları hafif bir kat fondotenle kapatabilirsiniz. Ancak fondoteni eve geldikten sonra kesinlikle temizlemelisiniz. Kimyasal içerikli bir madde olduğu için yüzünüzdeki gözenekleri kapatacak ve sivilcelerin daha da artmasına neden olacaktır.

Allık, rimel ve eyeliner gibi makyaj malzemeleri okul için çok abartılıdır. Mümkünse ruj yerine dudak nemlendirici kremlerden faydalanabilirsiniz. Simli makyaj malzemeleri yerine mümkün olduğunca simsiz ve az gösterişli makyaj malzemelerini tercih etmelisiniz. Bu sezonun moda rengi bordoyu dudaklarınızı ön plana çıkarmak için elbiselerinizde bol bol kullanabilirsiniz.

Okul Makyajı Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 2 Yorum )

  • kevser aslan ;

    Arkadaşlar özel okula gitseniz bile denemeyin disiplin cezası alırsınız. Lütfen

    02 Şubat 2016 21:04
  • meltem gülkanat ;

    ARKADAŞLAR BUNLARIN HEPSİ YALAN BUNLARA KANMAYIN

    19 Kasım 2013 16:54