Bilgi Zamanı

Öksürüğe Bitkisel Çözüm

Öksürüğe Bitkisel Çözüm
31 Ağustos 2013 - 19:22 'de eklendi ve 2353 kez görüntülendi.

Öksürüğe iyi gelen bitkiler, öksürüğe bitkisel çözüm nedir

Havaların soğuması ile birlikte soğuk algınlığı ve grip hepimizi etkisi altına almaya başlıyor. Bir kere hastalığa yakalanmayagörelim burun tıkanıklığı, nefes alamama, öksürük arka arkaya sıralanıp sağlığımızı ele geçiriyor. Özellikle öksürük hastanın günlük hayatını etkilemekle birlikte bazen dayanılmaz bir hale gelebiliyor. Uzmanlar öksürükten kurtulmak için bitkisel yollara başvurmak gerektiğini her fırsatta vurguluyor. Peki öksürükten kurtulmak için neler yapmalı, öksürüğe iyi gelen bitkiler neler? Öncelikle çok şiddetli bir öksürükte hemen bir uzmana danışmalısınız dedikten sonra size şu tavsiyelerde bulunabiliriz:

geven

Elma ve ayvaların tercihen kurusunu yoksa taze meyveleri porselen bir çaydanlıkta kaynatın ve içine bal karıştırdıktan sonra ılık olarak tüketin. Soğuk gıdaları tüketmemek gerekmekle birlikte çok sıcak içecekler de öksürüğün düşmanıdır.

Gelincik çiçeği şurubu öksürüğe bire bir gelen bir karışımdır. Öksürüğe ve öksürükten kaynaklanan gıcığa iyi geldiği gibi ağrı kesici özelliği de vardır.

Andız otunun öksürüğü dindirici ve balgam sökücü bir özelliği vardır. Ardıç meyvelerinden hazırlanan şurup da öksürüğün düşmanıdır. Gölgede kurutulmuş böğürtlen yapraklarının da kan temizleyici ve öksürük giderici bir özelliği vardır. .Ebegümeci de bronşite ve nezleye iyi gelen bitkilerdendir.

Öksürük için sizler de bitkisel çözüm  önerilerinizi aşağıdan hemen yazabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER