Bilgi Zamanı

Öğretmenlerimize karşı görevlerimiz sorumluluklarımız nelerdir

Öğretmenlerimize karşı görevlerimiz sorumluluklarımız nelerdir
28 Mart 2014 - 19:37 'de eklendi ve 3015 kez görüntülendi.

Öğretmenlerimize karşı sorumluluklarımız nelerdir, bu yazımızda sizlere öğretmenlerimize karşı görev ve sorumluluklarımız hakkında kısa bilgi vereceğiz.

Öğretmenlerimiz bizi eğiten ve iyi bir geleceğe hazırlayan en önemli kişilerdir. Bu nedenle eğitim hayatımız boyunca öğretmenlerimize karşı oldukça saygılı ve nazik davranmalı, onları incitecek davranışlardan kaçınmalıyız. Verdikleri ödevleri yapmalı, derste onları rahatsız etmemeliyiz. Öğretmenlerimizin her dediğini emir gibi uygulamalıyız. Böylece onların istediği gibi bireyler olur, onların istediği gibi şekillenir ve vatana millete hayırlı gençler oluruz.

Öğretmenlerimize karşı en büyük sorumluluğumuz derslerini çıt çıkarmadan dinlemek, daha sonra evde anlattıklarını tekrar etmek ve sınavlara iyi bir şekilde hazırlanarak onların anlattığı konuları iyi bir şekilde öğrenmektir. Öğretmenler her zaman bizim iyiliğimizi istedikleri için bize faydası olmayan şeyler öğretmezler. Bu nedenle her öğrettikleri mutlaka gelecekte işimize yarayacaktır. Bunun için öğretmenlerimize her zaman saygılı olmalı ve ne öğretirlerse onu öğrenmeye çalışmalıyız. Ancak bu sayede gelecekte iyi bir yere gelebilir ve ülkemize faydalı olabiliriz.

indir (1)

Öğretmenlerimize Karşı Sorumluluklarımız Yazımız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER