2:08 pm - Çarşamba Ağustos 20, 4262
Sponsorlu bağlantılar

Öğrenim ve Katkı Kredisi Yeniden Yapılandırma 2012

Çarşamba, 25 Temmuz 2012, 17:04 | Yaşam | 8 Yorum
by admin
Sponsorlu bağlantılar

KYK Kredi Borcu olanlara müjde …. Öğrenim Kredisi  Borçları ile Katkı Kredisinin Borçlarının yeniden yapılandırması için düğmeye basıldı. YURTKUR Öğrenim ve Katkı Kredisi borcu ile ilgili basın bülteni yayımlandı.Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR), öğrenim ve katkı kredisi borçlarını peşin, 12, 24, 36 aya varan vade seçenekleriyle yeniden yapılandıracak. Öğrenim Kredisi Yapılandırma , Katkı Kredisi Yapılandırma

Öğrenim ve Katkı Kredisi Borçluları Bu Habere Dikkat
KYK Borç Sorgulama Sayfası İçin Tıklayın

 Öğrenim ve Katkı Kredisi Borçları Yeniden YapılandırılacakKurumumuzdan öğrenim ve katkı kredisi alan ve normal öğrenim süresinin bitiminden itibaren geri ödenmesi gereken sürede ödeme yapmayan ve 351 sayılı Kanunun 17. Maddesi gereğince 6183 sayılı Kanun kapsamına giren öğrenim ve katkı kredisi borçları 10 Temmuz 2009 tarihinde yürürlüğe giren 5917 sayılı Kanun ile peşin, 12, 24, 36 aya varan vade seçenekleri ile yeniden yapılandırma hakkı verilmişti.

Kurumumuzdan yapılandırma yaptıktan sonra taksitleri süresinde ödememekten dolayı sistemden çıkan borçlulara 6111 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ve Diğer Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun ile borçlulara hem borçlarını Vergi Dairesinde yapılandırma hakkı verilmiş hem de Kanunun 17 nci maddesi ile Kurumumuz yapılandırma sisteminden çıkan borçlulara tekrar 5917 sayılı Kanun kapsamına girme hakkı verilmişti. 25 Şubat 2013 tarihinden sonra Kurumumuza başvuran borçlular, sistemde yapılan hesaplama ile tekrar sisteme alınmıştır.

6111 sayılı Kanun ile Kurumumuza başvuran ve 5917 sayılı yapılandırma Kanununa tekrar dönen ve borçlarını aksatmaları sebebiyle sistemden yeniden çıkan borçlulara 15 Haziran 2014 tarihinde yürürlüğe giren 6322 sayılı Kanunla yeni bir hak tanınmıştır. 6111 sayılı Kanun ile ödemesi gereken tutarları ödemeyerek Kanun hükümlerini ihlal edenler bu tutarları ödemeleri gereken tarihten itibaren geç ödeme zammı ile birlikte dört ay içerisinde ödemeleri şartıyla sisteme geri döneceklerdir.

Borçlular http://www.kyk.gov.tr/kyk/html/londra_olimpiyat.php adresinden T.C.Kimlik numarası ile sorgulama yapabilir veya 444 1961 nolu Kurum Çağrı Merkezinden bilgi alabilirler.

Basın mensuplarına ve kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Hasan ALBAYRAK

Genel Müdür

öğrenim kredisi yapılandırma, katkı kredisi yapılandırma

bilgizamani.net

8 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Öğrenim ve Katkı Kredisi Yeniden Yapılandırma 2012"

 1. hakan diyor ki:

  arkadaslar ben yapılandırdım fakat 3 taksıt odemıstım hala 7 taksıdıımı vermedım yıne bu yapılandırmadan faydalanabılıyormuyum

 2. semanur diyor ki:

  ben ogrenım kredısı kazandımç okul bıttıkten sonra gerı odemede ne kadar faız ısler lutfen cevap yazın tesekkurler

 3. NESLIHAN diyor ki:

  OGRENIM KREDIMI ODEYEMEDIM MADDI DURUMUMDAN DOLAYI.ICRA DURUMUNA TEKABUL ETMEMESI ICIN GEREKLI ZAMANIM NEDIR.SUANKI TOPLAM BORCUM FAIZ DAHIL 1.920,74 TL GERI ODEME BASLANGIC TARIIM 01/10/2010 GERI ODEMEYI HIC GERCEKLESTIREMEDIM.ACELE BILGILENDIRIRSENIZ SEVINIRIM.IYI CALISMALAR..

 4. DUYGU diyor ki:

  ÇOK SAÇMA YAPILANDIRAMAYANLARIN SUCU NE TEK SEFERDE ODEYECEK.HİÇ YAPILANDIRMADAN YARARLANAMAYANLARI DÜŞÜNSENİZ BİRAZDA.

 5. ALFA diyor ki:

  yukarıdaki haberi tam anlayamadım borcunu yapılandırıpta ödemeyenlermi yararlanacak anlatırmısınız

 6. ZİLAN diyor ki:

  Ben 30.06.2011 tarihinde öğrenim ve katkı kredi borcumu yapılandırdım.ödemeye başladım.8 taksiti de zorluklarla kapatıyorum .Ama ödeme sonuçlarımı ve taksitlerimi göremiyorum .ödemelerimi vergi dairelerine yapıyrum neden ödemelerimin gözükmediği konusunda beni aydınlatan birileri olursa mutlu olurm.

 7. AYSE diyor ki:

  benim borcum vergi dairesinde,arabama haciz olarak geldi 2008 önlisans mezunuyum.ben bu yapılandırmadan yararlanabilirmiyim…acil cevap…

 8. tayfur diyor ki:

  çok şükür insallah bu borçtan hayırlısıyla kurtuluruz bu tasarıda emegi gecenlerin eline emegine sağlık

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

Gizlilik ve İletişim

Sitemizde hiçbir şekilde illegal içeriklere yer verilmez. 2013mersin.net sitemizle ilgili olarak telif hakkı iddiasında bulunan kişi ya da kurumlar 2013mersinnet[a]gmail.com   adresine e-posta atabilirler.

Site yazarlarımızdan kaynaklı ihlal içeren yazılar, uyarı yapıldığı sürece derhal kaldırılacaktır. Detay için tıkla >> Gizlilik Politikası