Bilgi Zamanı

Nüfusu Arttırmaya Yönelik Politikalar

Nüfusu Arttırmaya Yönelik Politikalar
02 Şubat 2015 - 13:00 'de eklendi ve 554 kez görüntülendi.

Nüfusu arttırmak için neler yapılabilir konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Nüfus artış hızının düşük olduğu bir ülkede genç ve potansiyel iş gücünü oluşturan nüfusun da az olduğu anlaşılmaktadır. Bu durumda her şeyden önce bu ülkenin genç ve çalışabilecek potansiyel güce sahip nüfusa ihtiyaç vardır. Eğer nüfus az ise ve arttırılması hedefleniyor ise bu durumda devlet tarafından bir çok adım atabilir.

Nüfusunu arttırmak isteyen bir devlet, öncelikle evlilik yaşı gelmiş bireyleri evliliğe teşvik edebilir ve evlenecekleri takdirde cazip gelebilecek yardım olanakları sunabilir. Ayrıca evli çiftlere çocuk yapmaları konusunda çıkarımlarda bulunabilir. Çocuk yapacak olan ve yeni bebeği olan ailelere farklı ödüllendirmeler yapılabilir. Çocuk yapacak olan ailelere devlet vergi yardımı, bez yardımı, maddi yardım, mama yardımı ve benzeri konularda yardım elini uzatabilir. Ayrıca devlet genç nüfusun artması için çalışan aile bireylerinin de maaşlarına uygun bir şekilde zam verebilir. Bu tür adımlar nüfusu arttırmaya ve genç nüfusun fazla olmasına kapı açacak olan adımlardır.

Nüfusu Arttırmak İçin Neler Yapılabilir Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER