Bilgi Zamanı

Neden Matematik Öğreniyoruz

Neden Matematik Öğreniyoruz
29 Aralık 2013 - 11:13 'de eklendi ve 1356 kez görüntülendi.

Matematik öğrenmenin nedenleri, neden matematik öğreniyoruz? Matematiğin faydaları. Matematik öğrenmenin gerekliliği.

Matematik dersi pek çok öğrenci için çok sıkıcı ve zor olarak bilinir. Ancak matematik günlük hayatta pek çok kez karşımıza çıkan bir hayat dersidir aslında. Günlük hayatımızda rakamları, sayıları sıkça kullanırız. Bunları doğru bir şekilde kullanmak ve günlük hayatımızda sorun çıkarmamak açısından matematik bilgisine sahip olmamız son derece önemlidir.

Alışveriş yaparken, ev geçindirirken, harçlık hesaplarken, parasal konularda öngörülerde bulunurken, zamanı, uzunlukları, ağırlıkları ölçerken, tarihleri belirlerken mutlaka matematiksel hesaplar yapmamız gerekir. Matematik öğrenmek bizlere bu hesaplamaları doğru bir şekilde yapmayı ve yanılmama imkanı verir.

Bunun dışında bazı meslek dalları tamamen matematik üzerine kuruludur. Aklımıza matematikle ilgili ilk gelen meslek öğretmenliktir. Matematik öğretmenliği en bilinen meslektir. Bunun yanında matematik bilgisi gerektiren önemli meslekler de vardır. Bütün mühendislik alanları, mimarlık, ticaret, sanayicilik gibi alanlar ile iktisadi alanlar, işletme bilimi ve bunun gibi pek çok bilimsel alanda matematik kullanılır. Ayrıca devlet memurluğu düşünen kişiler de KPSS Sınavında başarılı olmak için mutlaka matematik bölümü sorularını da çözmelidir.

indir

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER