Bilgi Zamanı

Neden her çok yiyen insan şişmanlamıyor

Neden her çok yiyen insan şişmanlamıyor
02 Nisan 2013 - 19:10 'de eklendi ve 1186 kez görüntülendi.

Arkadaşım, eşim, kardeşim vs. benim kadar çok yemek yiyor ancak benim gibi kilo almıyor, ben ise ne yesem yarıyor bunun sebebi nedir ?

NİÇİN HER BÜNYE AYNI DEĞİLDİR?

Niçin bazı insanlar istedikleri ka­dar yedikleri halde şişmanlamıyorlar da, bazıları istemedikleri halde biraz ölçüyü kaçırdığı zaman derhal kilo al­maya başlıyorlar. Bu bütün dünyayı ilgilendiren bir sorundur. Bu sorun bilim adamları tarafından da henüz aydınlatılamamıştır. Yediklerini yakamayan bünye nedir? Düzeltilmesi mümkün müdür? Hangi gıda daha kolay yanmaktadır.

Bazı insanların daha kolay kilo al­dığı, bazılarının da çok güç kilo aldı­ğı doğrudur. Fakat kilo vermesi mümkün olmayan insan yoktur. Belki diğerlerine göre, biraz fazla bilgi, bi­raz daha fazla gayret ister o kadar.

II. Dünya Savaşı sırasında Al­manya’da temerküz kamplarına gön­derildiği zaman şişman olan ve bu şiş­manlığını iç salgı bezlerinin bozuklu­ğuna bağlayan pekçok insanın, düşük kalorili kamp yemeklerinin tesiriyle diğer herhangi bir insandan farksız olarak zayıfladığı görülmüş ve iç sal­gı bezlerine bağlı sanılan şişmanlık olaylarının kalori fazlalığına bağlı ol­duğu anlaşılmıştır.

Şişmanlıktan kurtulmak için bin­lerce yöntem denenmiş, önce büyük bir hayranlık ve ilgi uyandıran yön­temlerin bir süre sonra zararları or­taya çıkmıştır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER