Bilgi Zamanı

Nano Teknoloji ve Kullanım Alanları

Nano Teknoloji ve Kullanım Alanları
07 Ocak 2013 - 8:28 'de eklendi ve 1322 kez görüntülendi.

Birbirinden farklı birçok farklı bilim dalını kapsayan nano teknoloji özellikle birçok maddeyi incelemekte ve birçok özelliğini bulmaktadır. İncelemeleri altında özellikle boyutları ve ürünlerin malzemelerin çeşitli partikül boyutları incelenmekte olup endüstriyel veya sanayi malzemeleri içindeki en ufak partiküllere kadar birçok alanda bilim gerçekleştirmektedir.

nano teknoloji kelimesini ilk kullanan tokyo özellikle bu kelime ile birlikte anlam bütünlüğü sağlamaya başlayan nano teknolojiyi özellikle savunmuş ve yararlarını zararlarını çevre ile bütünleşip bütünleşmediğiniz gibi birçok özelliği de kontrol altına almaktadır.

Nano teknoloji bir bilim dalı olup birçok farklı alanda kullanılmaktadır.

nanoteknoloji

Özellikle endüstriyel malzemelerin boyutları ve özellikle partikül boyutları çok önemli olup çeşitli kullanım alanları sabit olduğundan dolayı milimetrik uzunluklar ve kısalıklar çok önemlidir. Her alanın bir bet yüzey alanı ve bir konumu olmakla birlikte birçok durumda sanayileşmiş fabrikalarda ve endüstriyel malzemelerin yapıldığı birçok alanda bet yüzey alanı özelliği bilinmeli ve dikkatli olunmalıdır.

Nano teknoloji ile birlikte aynı zamanda android ürünlerde hayatımıza girmiş bulunmakta ve aynı zamanda hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Nano teknolojisi tokyoda kullanılan teknolojilerden biri olması sebebi ile Türkiye de de artık birçok ürün üretiminde yararlanılan bir teknolojidir. Teknolojinin amacı insanları her geçen gün daha iyiye ve daha kaliteli ürünlere yaklaştırmak ve daha kolay işlem yapılmasını sağlamak ve işleri kolaylaştırmak amacı ile düşünülerek hareket edilen bilimsel olaylarla birlikte alt yapı çalışmaları yapılan güçlü bir donanım şeklidir.

bilgizamani.net

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER