Bilgi Zamanı

Nano Teknoloji Harikaları

Nano Teknoloji Harikaları
06 Ocak 2013 - 23:05 'de eklendi ve 1829 kez görüntülendi.

Nano teknolojide ki, nano anlamı aslında cüce anlamını taşımaktadır. Ancak bu teknoloji sayesinde birçok alanda gelişmeler ve değişimler gerçekleştirilmeye başlanmaktadır. Özellikle ilk defa nano anlamı ile birlikte bunu bir teknoloji haline getiren ve bu kelimeyi ilk defa kullanan tokyo özellikle ilk kullanımları gerçekleştirmiş başarılı olmuş ve nano teknoloji sayesinde dünyada farklı gelişmeler ve değişimler gözlemlenmiş ve gerçekleştirilmiştir. Yakın süre içinde birçok sanayi alanında ve sanayi kolunda nano teknoloji sayesinde birçok değişim gerçekleştirilecek olup insan gücü ve insan hayatının her anlamında ve alanında nano sayesinde farklılıklar ve değişimler gerçekleştirilecektir.

nanoteknoloji

Nano teknoloji ile birlikte birçok değişim gözlemlenmekte dir. Milyarda bir ve bir çok parametrik sayımları olan ve matematiksel anlamda oldukça küçük yerleşim alanlarında ve yerleşik düzeyleri de de nano teknoloji baş göstermekte ve kullanılmaktadır.

Nano teknoloji sayesinde bilgisayar elbise kıyafet elektrikli aletler ve aklınıza gelebilecek her tür sanayi ürününde nano teknolojinin payı büyük ve anlamlıdır. Birçok sanayi alanında ve insan hayatında önemli adımlar atacak olan nano bir teknolojik durum olup yakın sürede hayatımızı değiştirecek gibi gözükmektedir.

Nano teknolojinin kullanıldığı ve hayatımıza renk getiren birçok teknolojide 3d sistemlerde de bulunmaktadır. Teknoloji ilerledikçe ürünlerdeki farklılıklar kişilerin hayatında önemli bir ölçüde kullanılmakta olup nano teknolojinin tokyoda ilk defa kullanılması ile birlikte birçok aşamadan geçmiş ve Türkiye de de artık hızla ilerlemiş devam etmektedir.

bilgizamani.net

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER